بیل گیتس: آماده همه‌گیری بعدی باشید که از کرونا بدتر است

ایندیپندنت فارسی:بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت گفت رهبران سیاسی باید اختلافات خود را فراموش کنند و برای آماده شدن برای ویروس بعدی با یکدیگر همکاری کنند.

او که روز دوشنبه، ۲۳ ژانویه، در اندیشکده موسسه لووی در سیدنی استرالیا سخن می‌گفت، افزود که همه‌گیری بعدی ممکن است ساخته دست بشر و بسیار بدتر از کووید-۱۹ باشد.

گیتس خواستار افزایش و بهبود همکاری‌های بین‌المللی جهت آماده شدن برای مقابله با ویروسی شد که به گفته اودر راه است و جهان را درگیر خود خواهد کرد.

 این بازرگان ۶۷ ساله گفت: «ما باید همه گیری کووید-۱۹ را به عنوان نمونه‌ای از چگونگی بهبود واکنش کشورها در صورت همکاری همه با هم حفظ کنیم.»

بیل گیتس با اشاره به اینکه ضرر اقتصادی همه‌گیری کرونا بیش از ده تریلیون دلار بوده است، گفت آمادگی برای دوره بعدی، این هزینه را کاهش داد.

او با اشاره به داشتن آمادگی، تمرین و ظرفیت جهانی برای مقابله با بلایای طبیعی، مثل آتش‌سوزی و زلزله، نداشتن ابزار لازم برای مقابله به همه‌گیری را احمقانه دانست.

بیل گیتس گفت: «ما باید هر پنج سال یک بار، تمرینی جامع را در سطح کشور و منطقه برای آماده نگه داشتن خود برای مقابله با همه‌گیری انجام دهیم و لازم است که یک گروه جهانی، میزان این آمادگی را ارزیابی کند.»

به گفته او، یک نظم بین‌المللی پایدار به بشر برای عبور از همه‌گیری‌های آینده کمک خواهد کرد.

گیتس گفت: مقابله با همه‌گیری‌های آینده، نیازمند یک نظم بین‌المللی با ثبات است که بر اساس اراده سیاسی متقابل ایجاد شده باشد.

گیتس همچنین از سیاست‌های استرالیا، به دلیل اجرای سیاست‌های قرنطینه‌ای در سال اول همه‌گیری کرونا، و زمانی که هنوز واکسنی تولید نشده بود، تمجید کرد و گفت استرالیا و چند کشور دیگر با اجرای چنین سیاست‌هایی، سطح فراگیری بیماری را پایین نگه داشتند.

او از ثروتمندترین افراد جهان است، وعده داد که نیمی از دارایی خود را به امور خیریه و حمایت از برابری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، انرژی و آموزش اختصاص دهد.
+43
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  در آینده احتمالِ هر اتفاقی هست! ولی انطوری این استاد میلیاردر میگه ظاهراً چیزی از جایی شنیده که جنگِ میکروبی یا ویروسی در راهِ !!
  2
  68
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  هر نوع بیماری واگیر داری بیاد مطمئن باشید بالای یک میلیارد کشته میشن چون اینقدر بدن انسانها امدگی داره برای بیماری که بی‌نهایت قبل از کرونا انسانها قویتر بودند از نظر بدنی اما خیلی خطرناک می‌شه
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  متاسفانه این افراد باهوش تلاش میکنند که تمرکز روی نسل بشر و همه مردم دنیا داشته باشند و از دنیا و حکومتها بخواهند برای اتفاقات پیش بینی نشده آینده آماده باشند ولی قطعا این افراد نمی دونند که همین الان گروههای زیادی از چین و آمریکا و ایران و روسیه که گروههایی هستند که همه چیز رو مدعیند که یک عده دارند برنامه ریزی میکنند برای بشر شروع میکنند به نظریه سازی و شک نکنید اگر دوباره ویروسی پیداش بشه قطعا همین گروهها راه میافتن که دیدید فلان سال بیل گیس گفته بود که فلان ویروس میاد و برای پول درآوردن این ویروس رو ساخته و. کرونا به علت مخفی کاری حکومت فاسد چین در دنیا پخش شد. الانم در حالی که کرونا در چین اوج گرفته و مشخص شده واکسنهای چینی کارایی هم ندارند بازم آمده مرزهاش رو باز کرده و تمام کنترلها رو برداشته ولی اینبار دنیا میدونه باید چیکار کنه ولی سال 2020 با لابی با سازمان بهداشت جهانی سه ماه کوید رو مخفی کرد و باعث شده همه جا پخش بشه.
  6
  8
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Zebelemahal - تهران، ایران
  لال شی
  4
  3
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک
  چین بی شرف، برای پول و جنگ اقتصادی با ترامپ تمام مردم دنیا رو گرفتار کرونا و هزار جور مرض بعد از این ویروس کرد. احتمال تلافی کشورها از چین هست
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  باز دیدند لقمهء ایران داره از دستشون در میاد، وحشی بازی را برای ابقای آخوندها شروع کردند این گلوبالیستها.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.