علی کریمی می گوید که مخالفان نظام مشروطه از نتیجه رفراندوم آینده هراس دارند

علی کریمی، ستاره فوتبال و از چهره‌های مطرح حامی معترضان در اظهارنظری جدید در خصوص کارزار اعطای وکالت به شاهزاده رضا پهلوی گفته است کسانی که با این کارزار مخالفت نشان داده‌اند در واقع «از نتیجه رفراندوم آینده بر سر تعیین حاکمیت ایران می‌ترسند.»

او در استوری اینستاگرام خود نوشت:«اگر قرار است شکل نظام آینده به رفراندوم گذاشته شود و شما یقین دارید که مردم ایران هرگز به نظام مشروطه رای نمی‌دهند و مشروطه‌خواهان در اقلیتند پس این همه هیاهو برای وکالت دادن اقلیت مشروطه‌خواه هیچ دلیل موجهی ندارد جز ترس شما از نتیجه رفراندوم.»

او بار دیگر از کسانی که مخالف وکالت دادن به رضا پهلوی هستند خواسته است که به فرد مورد نظر خود وکالت دهند و «اقلیت مشروطه‌خواه را به حال خود رها کنند.»

مخالفان کارزاری که علی کریمی هم از جمله مبلغان آن است می‌گویند دادن وکالت بدون وجود حزب و برنامه سیاسی مشخص و بدون سازوکار و میزانی برای سنجش آرا می‌تواند به یک شکست سیاسی دیگر در سمت اپوزیسیون حکومت ایران بیانجامد.

از جمله گوگوش، خواننده نامدار ایرانی، دیروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت «مخالفان اصلی جمهوری اسلامی نیازی به وکالت ندارند.» او گفت «اگر هیچکس جز شاهزاده رضا پهلوی در بین گزینه‌ها نیست، پس ما چه می‌گوییم؟
+135
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  عدم اتحاد وکمبود شعور سیاسی بین اقشار مردم مخلوط با شیعه گریو و بیسوادی دینی اکثریت منافع شخصی و خودبزرگ پنداری تاریخی نتیجش میشه اخوندو بسیجیو سپاهی بی وطن. امیدی به اکثریت نیست و اقلیت وطن پرستم نمیتونن تاهمیشه هزینه بدن. افسوس براایرانوایرانی جماعت.
  4
  45
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  با نگاه به آینده نمیتوان مشکلات امروز را نادیده گرفت.سپاه در لیست تروریستی یعنی حداکثرشامل قوانین گورههای شبه نظامی میشود چون بسیاری از این انواع.تقابل ایدئولوژوی های ًچپ وراست و وسطً هم مزید برعلت اند.ناتوانی و یاقصور رهبران سیاسی هم خود عامل بازدارنده است. اجماع اصولی در کشوری کثیرالقوم چون ایران دیگربزور، قهرووعده و عید اسلامی،نژادی،ناسیونالیستی،پادشاهی، سوسیالیستی،آنارشیستی...امکان پذیرنیست.درعصرالیگارشیزم-انحصاری-خاندانی وجهانی اجماع بر منافع قابل لمس وفوری اقوام متنوع ایران با مذاکره و تبادل نظرطولانی پاسخگو نیست.همینطوررجعت به دوران پیش از کرونای ساختگی امکان ندارد تا چه رسد به دوران رفرم های بعد ازجنگ دوم و طرح ترومن (انقلابات سفید در ۵۲ کشور و پترودلار...) متأسفانه جبهه چپ و میانی آگاهی جزئی از ماهیت نازیسم و فاشیسم جهانی/ایرانی دارند و درحیطه افسانه های لیبرال و استالینستی اسیرند.متفقین از جنگ اول و دوم، جنگ دوم سی ساله یاد میکنند. هدف از جنگهای اروپا...تحکیم حاکمیت خاندانهای قدیمی و جدید الیگارشی و نابودی نظام های سنتی و محلی بوده و هست.نظام های توتالیترپروس ورومانف وانگیس
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  در منتهای خویشاوندی آنها با هم در اجرای سناریوی هیتلر،استالین،چرچیل،روزولت...مشترکل منافع بودند و هستند.مردم آلمان تا ۱۹۹۰بابت غرامت جنگ اول ۵۰هزارتن طلا،تمامی پتنت اختراعات وتمامی ناوگان دریائی(تا۱۹۱۸/۱۹)...را پرداخت نمودند. وهینطور همگی طرفین جنگ ۱۸-۱۶ ملیون انسان از دست دادند.نازیها در ادامه این روحیه شکست و با قول جبران آن با حمایت خاندانهای سیاه به قدرت رسیدند.برخلاف تصور همگانی نازیسم و فاشسیم انواع ایده های سوسیالیستی و مارکسیستی هستند.سازمان کارگران و اصناف نازیها بیش از بیست ملیون عضوداشت.هیتلر قلابی(والترکرونکیت+والت دیزنی) خود عضو فرقه مالتزونظام نازی آموزه فرقه ژزوئیت بود و هست.نازیها بیش از ۹۰۰هزار کادراس اس آلمانی+۶۰۰هزار کادراس اس مسلمان و ۱۵۰هزار یهودی آرتشی...عضو داشتند.ایدهای پان آریانیسم،پان پارسیسم،پان ایرانیسم،پان ترکیسم،پان عربیسم،پان بلوچیسم،پان سویت،پان اسلامی،پان مائویسم...تازگی ندارند و هربار از نو شارژ میشوند.تعجب که شما از نفوذ حزب نازی در ایران و بین مسلمانان مطلع نیستید؟نازیها در ایران نفوذ داشته و انواع احزاب ریز و درشت چون حزب سومکا به تقلید از احزاب چپ
  4
  2
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  احزاب چپ و سوسیالیستی بوجود آمدند.حال اگرتجربه تلخ انقلاب مشروطه برای سلطنت طلبان، کودتای زاهدی-کاشانی-بکتاش شعوبیه۱۳۳۲،کودتای زاهدی-نفتالی-دیبا خمینی ۱۳۵۷برعلیه خاندان ایراملو...گران آمده رواست علت راازکودتاچیان وغفلت و همراهی رااز مردم جویا شد.تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل و سلامت باشید
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  ما وکالت میدهیم. شما بهانه میاورید. رژیم به ریش ما میخندد.
  5
  19
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  تو تا کلاس ۵ دبستان هم درس نخوندی ، امصا کردنت مثل بچه های ۳ ساله هست آخه آدم بیسواد تو چی سرت میشه از کشور داری و مملکت داری، برو فوتبالتو بازی کن
  31
  13
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  rey kasravi - لندن ، انگلستان
  Mamad_Zendoni - لندنستان، انگلستان
  واقعا شما چقدر سواد و شعور داری که فکر می کنی تلاش برای رهایی انسان ها و ایجاد برابری نیاز به سواد بالا و دانشگاهی داره توی مملکتی که محسن رضایی و امثال عباسی ها دکتر هستند درس خوندن و مدرک گرفتن زیاد معنی آنچنانی نداره و کسی که می ره داشگاه درس می خونه یک میل شخصی و علاقه برای کسب دانش را دنبال می کنه که خیلی هاشون شاید اصلا به دنبال آزادی و برابری انسان ها نباشند اما اونی که دانشگاه نرفته و سواد کمی به گفته شما داره از شعور اجتماعی فرهنگی بالایی برخوردار که اونو به سمت کمک به هم نوعان خود می کشونه مثال شادروان ستار بهشتی که سواد آنچنانی نداشت به خاطر انسان و آزادی انسان تلاش کرد و جانش و فدای حضور بقیه اجتماع کرد .
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  حقیقت دقیقا همینه.مجاهدین و چپی ها و فمنیست های تندرو بجای تمرکز روی بقیه چرا خودشون یکنفر رو تعیین نمیکنند؟ چه ایرادی داره الان مشروطه خواهان یکنفر رو وکیل کردند بقیه هم وکلای خودشون رو اعلام کنند واقعا چرا نشه که چندین وکیل از طیفهای مختلف با هم اعتلاف کنند؟ تمام این وکلا حداقل میدونند نماینده چه گروهی هستند و اعتلاف آنها قطعا در تمام تفکرات و خواستها نیست اعتلاف در ریشه هاست که همه این گروههای مخالف رژیم بهش پایبند هستند و براش دارند تلاش میکنند ولی مشخص نیست چرا همه دنبال انکار و حمله به بقیه هستند. هیچ ایرادی نداره مثل انتخابات درون حزبی احزاب دمکرات و جمهوری خواه در آمریکا شما هم یک تعداد برای خودتون مشخص کنید و رای بگیرید هر کسی بیشتر رای آورد بکنیدش وکیل خودتون و بعدا ما حداقل سه یا چهارتا وکیل بخشهای مختلف مردم رو داریم که مردم ایران میتونند از اینا بخواهند که اعتلاف کنند و با هم همکاری کنند برای رساندن صدای مردم ایران.
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  چرت نگو . فعلا یک فراخوان بدهید و یک مباحثه با دیگر گروههای سیاسی و نماینده واقعی ملتهای غیر فارس بگذارید بعد می بینیم چند مرده حلاج هستید.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.