بهروز افخمی: اعتراضات سراسری نمایشی زودگذر و خیابانی بود که تمام شد!کشته‌شدگان ۹۸ قابل ترحم بودند


بهروز افخمی، فیلمساز، در گفت‌وگو با ایسنا خیزش ایرانیان علیه جمهوری اسلامی را «نمایش زودگذر خیابانی» توصیف کرد که «فقط تعداد خیلی خیلی کمی از مردم باورش کردند.
 
 بهروز افخمی، کارگردان سینما گفت: اعتراضات اخیر، نمایشی زودگذر و خیابانی بود. «شورش» بنزین قابل فهم‌تر بود و کشته‌شدگان ۹۸ قابل ترحم و قابل فهم بودند.
 
 
ایسنا: بهروز افخمی، کارگردان سینما گفت: اعتراضات اخیر، نمایشی زودگذر و خیابانی بود. «شورش» بنزین قابل فهم‌تر بود و کشته‌شدگان ۹۸ قابل ترحم و قابل فهم بودند.
 
حواشی بیشمار بهروز افخمی
بهروز افخمی قبل از اعلام برندگان جشنواره فیلم کن و اهدای جایزه کن به اصغر فرهادی و شهاب حسینی، در گفتگو با روزنامه وطن امروز گفت: «کن، جشنواره دگرباش‌ها است. در واقع شما می‌توانید مطمئن باشید اگر فیلمی درباره همجنس‌بازی بسازید بالاخره در یکی از این جشنواره‌های اروپایی جایزه می‌گیرد، چرا که پروتکل‌های جشنواره‌ای درباره این موضوع تصریح دارند.»
 
وی که پس از اظهارات قابل تأملش با نقدهای جدی همراه شده بود، در ابتدای برنامه هفته به تمامی منتقدانش پاسخ داد او در عین حال که ابراز امیدواری کرد، فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در کن موفق باشد، عنوان کرد: جشنواره کن امروز جایزه را براساس ارزش‌های سینمایی تعیین نمی‌کند. جشنواره زمانی ارزش پیدا می‌کند که به فیلم‌های خوب براساس ارزش‌های سینمایی جایزه دهد، نه به فیلم‌هایی که مطابق با سیاست‌های خاص خود باشد.
 
وی همچنین در انتقاد از نحوه انتخاب فیلم‌ها و داورهای، سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر (۹۵)، در برنامه هفت گفت«:این ماجرای ترسناکی است که ۵ نفر از داوران تابعیت دوگانه دارند یک نفر تابعیت آمریکا و ۴ نفر کانادا. من خودم در کانادا زندگی کرده‌ام. فکر کنید کسی که می‌خواهد به فیلم ماجرای نیمروز جایزه بدهد در حالی که در آنجا خانه و زندگی دارد طبعا می‌ترسد، چرا که منافقین از حزب کارگر کمونیستی اراذل ترند.»
نظر درباره مرتضی آوینی
بهروز افخمی در بخشی از گفتگوی خود با نشریه نقد سینما درباره سبک مستندسازی مرتضی آوینی صحبت کرد و گفت: «شهید آوینی تحت تأثیر فروغ فرخزاد بود».
نظر درباره صادق هدایت
وی در یک مصاحبه جنجالی صادق هدایت را یک همجنسگرا منفعل دانست که با موجی از اظهار نظر کاربران در فضای مجازی مواجه شد.
نظر درباره پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین
بهروز افخمی در برنامه تلوزیونی نقد سینما در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ (یک شب پیش از اعلامیه ستاد کل نیروهای مسلح)، درباره‌ی سقوط پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین گفت: «یکی دیگر از بوئینگ‌های ۷۳۷ سقوط کرد. درست به همان شکلی که سه تای قبلی سقوط کرده بودند و اگر آمریکا نتواند ثابت کند این هواپیما به وسیله موشک زده شده در واقع از این به بعد معلوم است که بوئینگ ۷۳۷ تابوت مرگ است و ورشکستگی اقتصادی و بی‌حیثیتی اقتصادی و نشان دادن اینکه این شرکت حتی نمی‌تواند یک مسافرکش برای مردم دنیا باشد.» وی همچنین در ادامه ادعا کرد که هواپیمای سقوط‌کرده یکی از هواپیماهای بدنام و پرتصادف، بوده‌است و به نظر می‌آید که دست خدا در کار بوده‌است. این درحالی است که هواپیمای سقوط‌کرده اوکراینی از نوع بوئینگ ۷۳۷–۸۰۰ و سایر هواپیماهای سانحه‌دیده مورد ادعای بهروز افخمی از نوع بوئینگ ۷۳۷ مکس بوده‌اند. همچنین روز بعد از گفتگو، در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۸ شلیک موشک به هواپیمایی بین‌المللی اوکراین توسط ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأیید شد.
+14
رأی دهید
-330

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  این بد بخت هم مثل رهبرش مفعوله . بجه های خیابان هاشمی یادشونه تو خرابه چیکار ها میکرد.
  49
  174
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اینها همیشه ارزوهاشون رو بعنوان حقیقت مطرح میکنن
  6
  121
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بهروز احمقی دیگه چه اُلاغیه !؟ معلومه واسه این پاچه خواری یه استخون گتو گُنده ، چرب و چیلی انداختن جلوش !!
  8
  147
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  این حرف های اش منو یاد فیلم های ت...‌خ..اش میندازه
  4
  67
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  این کثافت وقیح بعد از اظهار نظرش در مورد شلیک به هواپیمای اکراینی باید از خجالت میمرد اما هر کسی که نون کثیف و آغشته به خون جمهوری شیطانی رو بخوره شرف اش رو از دست میده
  6
  143
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  بچه مفعول، یادته تو محله خودتون چکارت میکردم شبها، مسعود رو خوب یادته. به تو میگویند کارگردان؟؟؟؟ احمق الدوله، تا دستمال بدستانی مثل تو دور اون رهبر همکار مفعولت هست، ایران آهی در بساط نخواهد داشت. ماجرای چهار شنبه سوری که تو ١٤ سالت بود رو خوب یادته نه؟ مسعود رو بیاد داشته باش. تا همینجا اکتفا کن. هیچوقت یادم نمیره که چکار میکردی وقتی میگذاشتمش روت😂😂
  43
  68
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  بیشرفه الدنگ دروغگو، تو برنامه تلویزیونی می‌گفت سقوط هواپیما هم کار ما نیست،حروم به لقمه مزدور خاین ضد ایرانی
  3
  75
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  شب دراز است و قلندر بیدار هنوز اولشه وقتی دلار کافران به۵۰و۶۰ هزار برسه شعله های بیشتری را شاهد خواهید بود تا ریشه همه شما را بسوزانند.
  4
  64
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  ظاهراً کلاً بعقیده ایشان هر جشنواره یا فرد یا چهره موفق بین المللی حتماً همجنسگرا و هنر و موفقیتش هم الکی و بخاطر همجنسگرا بودنش است ! من مطمئنم خود ایشان الان شورت زنانه تن کرده و شبها جلوی آینه رژ لب میزنه و با لباس زنانه خودش را در آغوش یک غول بیابانی نکره تصور میکنه و اساساً تصورات و نظریات این پفیوز ریشه در عقده های پنهانی و انحراف شدید و فرو خورده اش دارد .در نمایش خیابانی بعدی بزودی زود طومار حکومت را در هم میپیچیم و امثال تورا هم به تیمارستان خواهیم فرستاد.
  4
  58
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  این یابو شبیه موادفروشاست
  2
  63
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد

  افخمی ، ....بیا دیگه بگو اون موشک نبود که هواپیما را زد بلکه هواپیما بود که موشک‌ را زد ، اخه ..... تو که با اون زن.... که مچش را هم چند بار گرفتی و اون سفره انداختناش برای حسین و فقط برای اینکه جیبتان پر از پول شود انتظار دیگری نمیتوان داشت، . بدبخت ، بیچاره داری میگی این اعتراضات اخر نمایش خیابانی بود وتمام شد؟ بدبخته ..... ، برو روسپیگری کن چون خانواده‌ات خوشحال می‌شوند ، این اعتراضات پایانش سرنگونی این رژیم اخوندیسم و شما همرزمانش می‌باشد ، برو..... . از خوانندگان بابت واژه های غیر اخلاقی پوزش میطلبم چون این موجودات ویروس ضد اخلاقند
  4
  52
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  مشخصه تو این سه چهار ماه از پای منقل بلند نشده حتی مصاحبه ها و نماز جمعه ها رو نگاه بکنه چه برسه بخونه. یکی به این شیره ای بگه خوب اگر اعتراضات محدود بود و کسی نبود پس چرا علاوه بر سپاه و بسیج و نیروی انتظامی حتی زندانیان سابقه دار و نیروهای ذخیره و بچه بسیجی ها رو هم آورده بودید واسه سرکوب؟ اگر اصلا کسی و تعدادی نبوده پس چرا مصاحبه قاآنی اونطوریه؟ چرا باید سه ما تمام مسئولین و مقامات نظامی درگیرش بشوند؟ حداقل مصاحبه های بسیجیان سرکوب گر و مقامات خودتون رو بخون بعد بیا مصاحبه نشعه.
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.