واکنش رسول خادم به برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار: «اسباب شرمندگی» است

 مریم میرزاخانی و بی‌بی‌خانم استرآبادی در مقایسه با مهمانان ناشناخته کنگره زنان تأثیرگذارصدای آمریکا: رسول خادم با اشاره به زنان اثرگذار ایرانی از جمله بی‌بی خانم استرآبادی و مریم میرزاخانی، برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار از سوی جمهوری اسلامی را با حضور افرادی که به گفته او «هیچ هویتی از خودشان ندارند»، «اسباب شرمندگی» دانست.

رسول خادم، رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران و قهرمان سابق کشتی المپیک و جهان، روز سه‌شنبه چهارم بهمن، در واکنش به برگزاری کنگره حکومتی «زنان تأثیرگذار» یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. او در این یادداشت نوشته است: «اسباب شرمندگی است که بی‌بی خانم استرآبادی‌ها و مریم میرزاخانی‌ها و مه‌لقا ملاح‌ها و خدیجه افضل‌ها و انوشه انصاری‌ها و بی‌بی مریم بختیاری‌ها و … را داشته باشی و بعد به جای هزینه‌کرد برای معرفی این بانوان اثرگذار ایرانی به مردم دنیا، کنگره بگذاری آن هم با جماعتی هیچ که هیچ هویتی از خودشان ندارند.»

او با بیان این که «وابستگان اهالی قدرت که تاثیرگذاری زنان را نتیجه حمایت مردانشان می‌دانند»، تأکید کرد که آنها «با دعوت و همنشینی با جماعتی بی‌هویت و آویزان به وابستگی‌های خانوادگی، سیاسی و هزینه کردن هزاران دلار در این وضعیت مالی خراب، به دنبال ناکجاآباد خودشان هستند.»

رسول خادم همچنین مدرک دانشگاهی زنان وابسته به قدرت را نیز «ثمره تأثیرگذاری و جان‌فشانی‌های بی‌بی خانم استرآبادی‌ها» دانست.

آقای خادم در شرح خدمات بی‌بی‌خانم استرآبادی، او را زنی ایرانی معرفی کرد که «جنگید تا دختران سرزمینش درس بخوانند و سواد بیاموزند.» او با اشاره به تأسیس نخستین مدرسه دخترانه ایران در سال ۱۲۸۵ خورشیدی به نام «دوشیزگان» توسط بی‌بی‌خانم استرآبادی، گفت: «مدرسه‌اش را آتش زدند و صدها تهمت اخلاقی و اجتماعی به او بستند، ولی تسلیم نشد.»

قهرمان پیشین کشتی المپیک و جهان همچنین با اشاره به مریم میرزاخانی به عنوان نخستین زنی که جایزه بزرگ فیلدز در ریاضیات را گرفت، گفت که خانم میرزاخانی «ثمره جنگیدن و تسلیم نشدن زنان تاثیرگذاری چون بی‌بی خانم استرآبادی بود که به حق راه آنها را ادامه داد و افتخاری برای ایران در دنیای علم شد.»
برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار با صرف بودجه کلان با حضور «مهمانان اغلب ناشناخته» واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشته است.

سوده غفوری‌فرد، از برندگان جوایز این کنگره و دختر حسن غفوری‌فرد رئیس «هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی»، و زینب نصرالله، دختر حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، به همراه همسران رئیس‌جمهورهای پیشین گینه و نیجر از جمله مدعوان این برنامه بوده‌اند.

وب‌سایت «رویداد۲۴» در گزارشی می‌نویسد، در حالی که کل بودجه معاونت زنان ریاست جمهوری «۳۸.۵ میلیارد تومان» است، حدود «۲۱ میلیارد تومان» برای برگزاری کنگره «زنان تأثیرگذار» و «میهمانان جمیله علم‌الهدی» که اغلب «ناشناخته» هستند شده است.

به گفته فاطمه حقیرالسادات، «دبیر علمی کنگره» مبلغ ۲۰ هزار یورو (حدودا معادل یک میلیارد تومان)، به همراه یک گواهی از طرف کمیسیون ملی یونسکو نیز به هر یک از برندگان این کنگره اعطا شده است.

هر چند دبیر علمی کنگره در پاسخ به سوال درباره «اسامی داوران» این مسابقه از اعلام اسامی داوران خودداری کرده و آن را دست کم برای دو سال «محرمانه» دانسته است.
+137
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  آقای رسول خادم عزیز خر چه دانت قیمت نقل و نبات اینها نه اینکه خودشان بی نشان و گدا صفت هستند دعوت از هم کیش های خودشان میکنن
  2
  44
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  در عوض این پرستوها علم کامل دارند کا اگر عموی سید علی مفعول سهوا و هنگام زلزله از پشت بام بر رویشان بیفتند و اینها سهوا لخت مادرزاد باشند و سهوا یا شهوا حامله شودند و کودکانی مانند شریعتمداری لندنی بدنیا بیایند............. و این داستان ادامه دارد.
  3
  36
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  الهام چرخنده رو هم دعوت کرده بودن؟ اونهم خیلی تاثیرگذار بوده در حد استاندرد این نئادرتال ها
  2
  38
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  خدمت آقای عزیز خودم، رسول خادم، امیدوارم که یک جوری محتوای این متن به گوش شما برسد. عزیز، از بس که شما مرد هستی، عزیزی، جوانمردی، مرد در دل مارهستی. قربونت برم من که تو و خدا بیامرز تختی شدید قسمتی از دی ان ا ما ایرانیها، بخاطر غیرت و مردانگی افراد دلیر و با غیرتی هست که ما هنوز بر پائین و ایران هنوز ایران. خدا به خودت و خانوادت سلامتی و طول عمر با عزت بده. خیلی مشتی هستی و امیدوارم به روز از نزدیک ببینمت. زنده باشی و دعای خیر من همیشه بدرقه راهت هست. نفسی، نفس
  2
  11
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  اوندفعه به یه خانم دکتری محجبه جایزه دادن بعنوان تاثیرگذار،که بله خانم دکتر بهترین جراح سرطان سینه ایرانه هم تخصص هم تعهد. خیلی عجیب بود چون جراح عمومی بود نه قفسه سینه، البته ممکنه جراح عمومی سینه رو عمل کنه اما نه اینکه نمونه در این کاربشه چون فوق قفسه سینه نداره .یعنی با جون مردم بازی میکنن،اسمش رو گوگل کردم(گرانپایه) تاببینم اینکه چهره سال هم انتخاب شده چه مدرکی داره:فقط جراح عمومی. نه فوق تخصص.هیچکس هم نمیدونه اصلا بلدنیستن گوگل کنن نه تنها مردم و حتی تحصیلکرده و پزشکاهم فریب دادن
  2
  5
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.