ادعای وزیر ارشاد درباره «رونق» جشنواره تئاتر فجر با وجود انبوه صندلی‌های خالی

 جشنواره تئاتر فجر امسالرادیو فردا: در حالی که گزارش‌ها حاکی از شمار زیاد صندلی‌های خالی در سالن‌های تئاتر جشنواره تئاتر فجر است، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی مدعی شد که امسال «پررونق‌ترین» دوره جشنواره تئاتر فجر رقم خورده است.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد شامگاه یکشنبه دوم بهمن به خبرنگاران گفت: «جشنواره تئاتر فجر امسال به لحاظ برپایی رویدادهای منطقه‌ای و استانی دوره‌ای کم‌نظیر به شمار می‌رود.»

او افزود: «در کنار این مسئله حضور پرشور هنرمندان شهرستان‌ها، جشنواره امسال را به پررونق‌ترین دوره جشنواره تئاتر فجر بدل کرده است.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که به دلیل سرکوب مرگبار اعتراضات سراسری ایران و افزایش فشار بر هنرمندان معترض، بسیاری از هنرمندان کشور جشنواره‌های دولتی از جمله جشنواره‌های فجر را تحریم کرده‌اند.

چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر به عنوان جشنواره آغازین مجموعه جشنواره‌های حکومتی فجر روز شنبه اول بهمن آغاز شد.

اما بر اساس عکس‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های داخلی بسیاری از صندلی‌های سالنی که مراسم افتتاحیه این جشنواره در آن برگزار شد، خالی بود.

حکومت برای پر کردن صندلی‌های خالی در سالن‌های محل اجرای جشنواره، تدابیری را در نظر گرفته و از جمله، در این دوره از جشنواره تئاتر فجر بر خلاف دوره‌های پیشین حضور عموم آزاد و رایگان اعلام شده است.

همچنین رسانه‌های حکومتی دیگر رسانه‌ها و حتی ستاد جشنواره را متهم کرده‌اند که «نمی‌خواهند شور و نشاط جشنواره چهل و یکم در فضای رسانه‌ای کشور منعکس شود».

پیشتر وزیر ارشاد فاش کرده بود که عادی‌سازی فعالیت‌های هنری در شرایط کنونی، خواست نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی است.

اما قطب‌الدین صادقی، کارگردان شناخته‌شده تئاتر ایران، نیز به تندی به اظهار نظر وزیر واکنش نشان داده و گفته با «دستور و فرمان» نمی‌توان شرایط جامعه را «عادی» نشان داد.
+6
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  خوب بهاره رهنما رو دعوت کنند تمام سالن رو پر میکنه.
  0
  27
  دوشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  اگر غیر از این میگفت تعجب داشت1
  0
  14
  دوشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.