رسول خادم: تن اصحاب قدرت از دیدن موی زن بیشتر از سر بریده‌اش می‌لرزد!

ایران اینترنشنال: رسول خادم، قهرمان کشتی ایران در واکنش به حکم حبس کوتاه مدت برای قاتل مونا حیدری، نوجوانی که به‌دست شوهرش در اهواز سر بریده شد، نوشت: «جنبه عمومی جرمی چون سر بریدن و در شهر چرخاندن از حیث اشاعه فساد و خشونت و تشویش اذهان و عواطف عمومی از حجاب برداشتن و اعتراض کردن پایین‌تر است!»

هفته گذشته سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد حکم قتل مونا حیدری که سال گذشته توسط همسر و بردار همسرش سربریده شد، نهایتا ۸ سال حبس است. صدور این حکم درحالی است که در چهارماه گذشته، جمهوری اسلامی از حکم اعدام تا حبس‌های بلندمدت برای معترضان صادر کرده است.

رسول خادم دراین‌باره نوشته است: «هر چقدر هم تلاش میکنی تا خودت را به نفهمی بزنی، باز هم حل نمیشود! مگر میشود سهم مدعی العموم در تعیین جرم برای قتلی با این قساوت و نمایشِ عمومی و خونبار اینقدر محدود باشد و بعد … ، چه بگویم ؟! شاید تنِ اصحابِ قدرت از دیدنِ موی زن بیشتر از سر بریده اش میلرزد. برای عموم مردم که اینگونه نیست…!
+285
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کار اصحاب قدرت و جنایت ، حکایت خود قوزی و خود خندیه ، یا به عبارتی من رضا ، گور بابای نارضا !! ولی مُهر باطل شد و تاریخشون هم Expired شده فقط یه کمی کار داره و کمی هم همت و از خودگذشتگی مردم برای فردایی بهتر .
  5
  107
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران

  هرچند در ابتدای کارتون طرفدار این اشغالگران بودند ولی عشق به وطن و مردم را باید سپاس گذاشت که همان خصلت پهلوانان است. درود بر تمام آزاد مردمانی که از این قیام بر ضد اشغالگران ایران حمایت می کنند. ما پیروزیم. زمان می برد ولی پیروزی از آن ماست
  6
  53
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  تشکر از پهلوان مردم. ولی اینها هیچ اعتقاد انسانی ، مذهبی و حتی غیر مذهبی ندارند اینها مردم را با این چیزها تحت کنترل و بردگی نگه میدارند. قرنها این را انجام میدهند و بسیار هم خوب جواب میدهد ولی زرشک که همه چیز در حال تغییر است. این تغییر در ایران یک مخالفت نیست یک تحول اجتماعی است که با اطلاع اندک من از تاریخ شرق و غرب دنیای اسلام را می نوردند. برای اولین بار ایرانیان در تاریخ چند هزار ساله خود دین را عامل اصلی سعادت نمیدانند و نگاهشان از دید کشورهایی مانند سوئد و دانمارک هم نیست زن و آزادی نیست زن زندگی آزادیست چیزی خاص مردم این نقطه از زمین است جهان بینی آنهاست ایرانیست. من در مورد رخت بر بستن عفریت ملایان شکی ندارم و میدانم مردم برای آن لحظه شماری میکنند اما من صبورم و رشد این حرکت اجتماعی و فکری را با لذت نظاره میکنم. آینده ایران بسیار روشن است در این تظاهرات درگیری مشاهده شد ولی رادیکال و صنفی نبود بیشتر دفاع از خود بود و اتحاد، این قدرت و عقل جمعی مردم را میرساند. خداوند حافظ این مردم خردمند و صلح دوست باشد درد جنگ جهانی در کمتر از ۱۰ سال از ایران رفت این نیز بگذرد.
  9
  41
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  گاهی آدم به این فکر می کند، که آیا مردم ایران پابپای قوه قضائیه از چنگال شان باید خون بچکد!، انتقادی به جناب خادم نیست، بلکه شاید کمی انتقاد به انتقاد! انهم برای بهتر شدن، نه بدتر شدن! ما برای اینکه یک جرم حکم کمتری گرفته است که نبایست منتقد باشیم، بلکه باید از این جا آغاز کرد، که این هر دو جرم نامبرده، آیا در یک جامعه ی نرمال دموکراتیک می توانست رخ بدهد؟ خب اگر به روسری و لباس فکر کنیم، در یک جامعه ی نرمال هرگز میلیون ها ساعت وقت مردم صرف این امر نمی شد و آن ساعات برای سازندگی کشور صرف می شد، از وارد کردن روسری و چادر از ترکیه گرفته تا پلیس و گشت ارشاد و قوه قضائیه و زندان و غیره و این همه برای اینکه صنایع نساجی سازنده روسری بچرخد! دوم اینکه بریدن سر از اساس کاری است که در یک جامعه ی نرمال با فرهنگ متعارف در زمینه ی طلاق و ازدواج، می توانست اتفاق نیافتد! تا اینکه ما بیاییم بگوییم، جرم آن سنگین تر است، پس اعدامش کنید، سخن کوتاه، انتقاد خودش می تواند یک کشور را بر باد دهد، اگر درست ادا نشود!
  22
  2
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران

  این اشغال گران عرب تبار مثل خمینی جنایتکار و خامنه ای سلاخ 44 ساله فقط میکشند و با دنیا دشمنی میکنند و میدزدند و سعید طوسی ها پرورش میدهند یک قدمی برای ایران بر نداشتند 110 کیلومتر از تهران تا چالوس مسافت داره 37 ساله فقط دزدیدن و نیمه کاره رها کردند.و تعدادی گشتاپو ( سپاه و بسیج لباس شخصی) برای دزدی ها و قتل های جوانان دور برشون را گرفتن خامنه ای جلاد رادان را که سابقه جنایت داره برای چی سرکار آوردی که بیشتر جوانان را بکشد /نمیدونم ترا کی انتخاب کرده کی گفته تو رهبر باشی غیر رفسنجونیت که اونهم کُشتیش
  8
  35
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  تحلیلی برعبارت«ماپیروزیم»اون دوستمون freedom of pressمینویسم.اما واقعا چه کسی پیروزاست وپیروز واقعی کیست؟مثال فوتبالی میزنم:قطر در جام جهانی سه باخت دادودردورگروهی حذف شد.اما برنده واقعی قطربود.مثال سیاسی بزنم:گاندی و هند پیروزشدند یا انگلیس؟قطعا در دنیا با تبلیغات وانمود کردندکه گاندی انگلیس را بزانودرآورد.اما انگلیس هندرا بیشتر داشت می چاپید.این ایده که حریف را وادار به احساس برد(درعین مغبون بودن) بکند ایده انگلیسی است.
  6
  0
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  عین همین احساس برد کردن (درعین مغبون بودن)را درتبلیغات می بینید.درفروشگاهها عمدا برخی قفسه ها رااز یک برندتعدادکمتری جنس میذارند.تا خریدار فکرکندحتما چیزخوبی است وبخرد.گاهی تخفیف رااز یک جنس برمیدارندوبرجنس دیگردرکنارش میگذارند.وهفته بعدآنراعمداجابجامی کنند.حکومت انگلیس هم همینکاررا(درقبال کشورهای دیگر)میکند.اینکه کدام رهبریاشاه خوبست یا نیست.کی دیکتاتوراست یانیست.همه اینها نوعی از بازرگانی-سیاسی وسیاست بازرگانی است.اما اغلب ما سوادسیاست واقتصادرا باهم نداریم.برخی فقط سواد اقتصاد یاسیاست را دارند.برخی هم مثل من سوادهیچکدامش را ندارد.
  9
  1
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اتش زدن سطل زباله حکمش عدامه ولی بریدن سر زن ۸ سل حتی احکام داعش کمی سنگینتر بود، ولیی این میگه مملکت عدل علی است علی هم به چنگالش به شهرام و بهرام نمیکرد و از دم گردن میزد،ولی اگر یک سوسمار میگفت امام علی اغور به خیر ، علی باعتوفت تمام از خزانه حکومتی برای سوسمار سهمیه گوشت بره وضع میکرد
  1
  14
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.