شاهزاده رضا پهلوی درباره «اعطای وکالت»: با تمام توانم در این مبارزه همراه شما خواهم بود

 شاهزاده رضا پهلوی. آرشیوصدای آمریکا: در ادامه واکنش‌ها به کارزار «من وکالت می‌دهم»، شاهزاده رضا پهلوی گفت که «ابزار عمومی این اعتماد» به او و دیگر افراد مورد وثوق مردم امکان قدرت و صراحت بیشتر برای مذاکره و گفت‌وگو در سطح بین‌المللی می‌دهد.

شاهزاده رضا پهلوی روز شنبه یکم بهمن در پیامی با سپاسگزاری از این که «تا این اندازه مورد اعتماد» مردم است، گفت: «بیش از چهار دهه قبل، زندگی سیاسی خود در تبعید را با این مأموریت آغاز کردم که یار و یاور شما در مبارزه برای آزادی ایران باشم. در مسیر انجام این ماموریت، اعتماد روزافزون شما ارزشمندترین سرمایه من بوده است‌.»

او در بیانیه خود نوشته است: «بدانید که به مسئولیتی که این اعتماد با خود به همراه می‌آورد، آگاهم و هم‌چون چهار دهه گذشته، بدون هرگونه چشم‌داشت و یا انگیزه شخصی، با تمام توانم همراه شما در این مبارزه خواهم بود.»

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «ابراز عمومی این اعتماد» به او و «دیگر افراد مورد وثوق» مردم، این امکان را می‌دهد که «با قدرت و صراحت بیشتری به نمایندگی از» آنان «در سطح بین‌المللی گفت‌وگو و مذاکره» کنند.

او با اشاره به پیام خود که در مهر ۱۳۹۹ با عنوان «پیمان نوین» منتشر شد، افزود: «نجات ایران جز با همبستگی ملی ممکن نیست. امروز نیز بار دیگر، دست همکاری به سوی همه نیروهای دموکراسی‌خواه اعم از شخصیت‌ها و احزاب و گروه‌ها دراز می‌کنم تا بر پایه سه اصل مشترک حداقلی: تمامیت ارضی ایران، دموکراسی سکولار مبتنی بر حقوق بشر، و حق مردم برای تعیین شکل نظام سیاسی از طریق یک انتخابات آزاد، یاریگر انقلاب ملی ایران باشیم.»

شاهزاده رضا پهلوی اضافه کرد: «مسیر پیروزی روشن، و آزادی میهن از چنگ اهریمن نزدیک است. هیچ نظامی هر اندازه خشن و خونخوار نخواهد توانست در برابر اراده پولادین ملتی متحد تاب بیاورد.»
کارزار «من وکالت می‌دهم» پس از سخنان اخیر شاهزاده رضا پهلوی، در رسانه‌های اجتماعی به راه افتاده و هم‌زمان با آن طوماری آنلاین برای وکالت به او گذاشته شده که تاکنون بیش از ۳۲۱ هزار بار امضا شده است.

این کارزار با واکنش‌های مثبت و منفی گسترده‌ای رو به رو شده و شماری از مخالفان، با هشتگ «من وکالت نمی‌دهم» به این اقدام واکنش نشان داده‌اند.
+138
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  گاگول ها قبلا میگفتند این شاهزاده بی عرضه است هیچ کاری نمیکنه و هزار جور چرند واسه خودشون میبافتند حالا که میخواد کاری کنه و ادعای سلطنت هم نداره باز همون گاگول ها حرفهای دیگه ای میزنند تا چوب لا چرخ هر اقدامی علیه ضحاکعلی کنند
  7
  55
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد

  من به شاهزاده رضا پهلوی وکالت میدهم،. در این مقاومت ملی مردم نیاز به یک رهبری بود که که شاهزاده این مسئولیت سنگین و چه بسا دشوار را پذیرفتند،. آنان که مخالف هستند یا در خارج از ایران به خوشی زندگی می‌کنند ویا حامی جمهوری کثیف اسلامی‌اند و اصلا به فکر مردمی که در زندانهای دژخیمان اخوندیسم ،زیر شکنجه گرفتارند را نمیکنند .اکثر آنها همان جوانانی هستند که شعارشان رضا شاه روحت شاد بود ، نگران چه باید بود؟ نه اقتصاد مانده نه آزادی هست، بیکاری ، اعتیاد ، آدمکشی، دزدی وزارت مال و دار و ندار مملکت را به غارت برده‌اند ، حتی خاک وطن را به کشورهای اطراف خلیج فارس فروخته ، دریای مازندران را بخشیدند، نه خاویاری مانده و نه ماهی سفید، مملکتی که روی معدن گاز خوابیده مردمش اکنون از بی گازی در این سرمای طاقت فرسا میجنگند ، مردمی که حتی قدرت خرید یک نان را هم ندارند،. حال شما نگرانید که شاهزاده این مسئولیت را پذیرفته؟ من به سراحت میگویم که از ایشان ممنونم و ممنونم و ممنون، زنده باد ایران و مردم مبارزش که در راستای این انقلاب میکوشند و مبارزه می‌کنند تا سرنگونی این دژخیمان ضد ایران و ایرانی (،زن زندگی،آزادی)
  13
  50
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  پیش به سوی ازادی و سقوط رژیم قرون وسطایی و کودک کش.
  13
  54
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  به همین خاطر هست که امید به شما بستیم ، قبول می‌کنم که میتوانید چون میتوانید
  6
  15
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  مردم در ایران بارها نام شاه را فریاد زدند. حتی بعد از دوران وکالت ...ایشان شاه ایران انتخاب میشن و اکثر مردم خواهان پادشاهی پارلمانی هستند. متاسفانه چند نفر محدود اصلاح طلب و دشمنان ایران در شبکه های فارسی زبان یا مجازی مثل بی بی سی به دفعات به برنامه های مختلف دعوت میشوند بدون اینکه یکبار از پادشاهیخوان دعوت بشه یا نظرات اونها هم بازتاب داده بشه و مشکل اینجاست امثال شادی امین و دندانپزشک دو رو یا جارو دستی و اصلاح طلبان و طرفداران رای دادن به خاتمی و روحانی و کسانی که با همکاری با جمهوری اسلامی و حمایت جمهوری اسلامی در نقاب مخالف بین ایرانیان مخالف نظام همیشه تفرقه می اندازند به ناحق بلندگوهای زیادی داده شده.
  8
  9
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  همه آنهایی که به اصطلاح اپوزیسیون رژیم هستند چه مخالفان و چه موافقان شاهزاده میدانند که شاهزاده پایگاه مردمی داره و میتونه این انقلاب را با پشتیبانی مردم به پیروزی برسونه. مخالفان شاهزاده بیشتر آنهایی هستند که یا میخواهند ایران همین وضع کنونی را طی بکند و در فقر و انزوای جهانی باقی بماند تا بعضی از مردم از ایران و ایرانی بودن ناراضی بشوند و خودشان اهداف پلیدشان را پیش ببرند و عده ای دیگر هم فقط به صرف شاهزاده بودن آقای رضا پهلوی که فرزند محمد رضا شاه بوده و مخالف او بوده اند مخالفت می‌کنند و دسته ای دیگر هیچ وقت حاضر به اعتلاف و همکاری نبوده اند همانطور که طی ۴۴ سال گذشته همواره مشکل آفرین بوده و هر وقت صحبت از اعتلاف شده خواستن حزب و گروه خودشان را تبلیغ کنند و جایگاه و سمت خودشان را در آینده ایران از همین حالا تضمین کنند. من به شاهزاده وکالت میدهم چون ایشان فقط به فکر گذر از این رژیم اهریمنی هست و بارها گفته اند هر چه مردم در آینده تصمیم بگیرند من به آن احترام میگذارم.
  6
  9
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ممکن است نظرتان را روشن تر بیان فرمایید؟ چه کسانی، کی و کجا؟ روی سخن تان با کیست؟، آنها و اینها ضمیر نامشخص است! در ضمن گاگول یعنی چی؟ لطفا ترجمه کنید که از دیدگاه سیاسی شما اگر کسی نظر دیگری داشت و سپس گاگول شد، چه کار باید بکند؟
  4
  9
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  no-more-silence - تهران، ایران
  دندانپزشک دورو؟، همه ی گروه ها را نام بردید، الا یکی!!
  0
  1
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  من نمیدونم اینها و آنها را از کجا آوردی چنین کلماتی را بکار نبردم!! معنی گاگول در لغتنامه هست، میشه احمق گیج، روی سخن من بیشتر با کسانی است که در اینجا اظهار نظر میکنند و بارها نوشته اند شاهزاده بی عرضه است و همینطور یک سری گاگول مثل بهرام مشیری که فقط بلدند جلو دوربین بنشینند و تاریخ رو دستکاری کنند و چرند به خورد مردم بدهند !! درمانی برای گاگول جماعت وجود نداره و اگر کسی گاگول شد کاری نمیتونه بکنه جز اینکه در گاله رو ببنده.
  2
  2
  یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  somebody - ونکوور، کانادا
  فقط چپی ها مخالفند که هیچ جایگزینی ندارند و فقط مثل همیشه بهانه گیری میکنن !!!
  0
  0
  دوشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.