رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی ایران: خامنه‌ای ناراضی است؛ کتاب‌های زبان تغییر می‌کند

اعتراضات دانش‌آموزی در ایران، مهر ۱۴۰۱صدای آمریکا: احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی ایران، گفته است که کتاب‌های آموزش زبان که «با آداب و رسوم و فرهنگ خودمان» سازگار نباشد کنار گذاشته می‌شود.

محمودزاده روز یکشنبه ۲۵ دی به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت «همسو با فرمایش رهبر انقلاب» این سازمان فراخوانی برای تولید محتوای «کتاب‌های زبان آموزشگاه‌ها» خواهد داشت که در سطح کشور اجرا می‌شود.

او گفت که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری‌ اسلامی، از محتوای کتاب‌های درسی انتقاد کرده است.

خامنه‌ای سال ۱۳۹۵ از «اصرار بر ترویج انحصاری زبان انگلیسی» در ایران انتقاد کرد و آن را ناسالم دانست.

محمودزاده همچنین درباره فعالیت معلمان در مدرسه‌های غیردولتی گفت «برای ما مهم است که حتی معلم بتواند سوالات اعتقادی دانش آموزان را پاسخ بدهد و شبهات بچه‌ها را در جریان تعلیم و تربیت حل و فصل کند.»

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که بسیاری از مدرسه‌ها در ایران پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد شاهد اعتراضات دانش‌آموزان دختر و پسر بودند.

پیشتر نیز به دنبال انتشار گزارش‌هایی از لغو برگزاری آزمون «آیلتس» در ایران در شبکه‌های اجتماعی، سازمان سنجش آموزش کشور با تایید این گزارش‌ها گفت که عدم برگزاری این آزمون «موقتی» است.

به گفته موسسات برگزارکننده، «به دستور سازمان سنجش» تمامی آزمون‌های آیلتس در سراسر کشور از اسفندماه تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود.

آزمون آیلتس در کنار آزمون تافل، یکی از آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی است که بسیاری از دانشگاه‌هایی که تدریس در آنها به انگلیسی است شرکت متقاضیان تحصیل در آنها برای ورود به این دانشگاه‌ها ضروری کرده‌اند تا سطح آشنایی آنها به زبان انگلیسی سنجیده شود.
+12
رأی دهید
-86

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  این احمق ها هنوز هم نفهمیدند که هر چه فشار را بیشتر کنند ،نتیجه برعکسه.همین مدت کوتاهی که قراره حکومت دستشون باشه یه کاری می کنند که همون اقلیتی که هنوز به خدا،اسلام و خرافات های دیگه اعتقاد دارند هم دیگه اعتقادشان را از دست بدهند.
  4
  52
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  به یه وَرِش که ناراضیست !!
  18
  54
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  فرهنگ “خودمان” که میگن منظورشون فرهنگ بسیجی /هیئتی /اسلامی هست.اصلا کل زبان انگلیسی با این جور فرهنگی ناسازگار هست.سالهاست آرزو دارند که بتونن کودکان و دانش آموزان ایران رو عقب مونده ،مذهبی و با افکار بسیجی بار بیارند،اما میبینیم دقیقا نتیجه عکس داده.اینبار هم ... نمیتونند بخورند.آخرین دست و پا زدنهای رژیم دیکتاتوری اسلامیه.
  2
  45
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  جُک هاشون کهنه شده دیگه خنده دار نیست
  2
  34
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کتاب زبان مطابق با فرهنگ و اداب خودمون!؟ این دیگه چه ملغمه ای است؟؟؟ زبان یاد میگیری که با فرهنگ دیگران اشنا بشی 😂😂. بابا یه سری دیوانه زنجیری ریختن گَل هم. ضمنا دایورت به کارخونه چپ که راضی نیست
  3
  19
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.