در هیاهوی ژوپیتر برای خنثی سازی قاضی صلواتی، ضحاک دو جوان دیگر را طعمه مارهایش کرد!


صدای آمریکا: احکام اعدام محمد‌مهدی کرمی و سیدمحمد حسینی در حالی روز شنبه اجرا شد که پدر و مادر محمد‌مهدی پیشتر در پیامی ویدئویی از مقامات قضایی جمهوری اسلامی خواسته بودند این حکم از پرونده فرزند بی‌گناهشان حذف شود.
 محمدمهدی کرمی، معترضی که اعدام شد. در این پیام ویدئویی کوتاه که روز یک‌شنبه ۲۷ آذر در صفحه توییتر مهدی بیک، خبرنگار روزنامه اعتماد منتشر شد، ماشاالله کرمی، گفته بود: «پسرم به اعدام محکوم شده. کارگرم. دستفروشی می‌کنم. پسرم از قهرمانان کاراته ایران است. چندین مقام کشوری دارد. نفر چهارم تیم ملی ایران بوده.»

مهدی بیک نیز یک روز پیش از اجرای حکم اعدام بازداشت شد.

آقای کرمی همچنین اضافه کرده بود: «عاجزانه از مقامات قوه قضاییه تمنا می‌کنم، خواهش می‌کنم، از شخص آقای اژه‌ای تمنا و خواهش می‌کنم حکم اعدام را از روی پرونده پسرم بردارید.»

مدال‌های ورزشی محمدمهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام
همچنین مادر محمدمهدی کرمی تأکید می‌کند: «از مقامات قوه قضاییه مخصوصا از آقای اژه‌ای خواهشمندم حکم اعدام را از پرونده پسرم بردارید.»

محمدمهدی کرمی به همراه سید محمد حسینی، حمید قره‌حسنلو، حسین محمدی، و رضا آریا توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی استان البرز، به ریاست قاضی سید موسی آصف‌الحسینی، پانزدهم آذر در یک پرونده مشترک مربوط به کشته شدن یک بسیجی به نام روح‌الله عجمیان، به اتهام «افساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شدند. ۱۱ متهم دیگر این پرونده به احکام سنگین تا ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

آقای کرمی و دیگر متهمان این پرونده از حق داشتن وکیل انتخابی محروم شدند. به گفته پدرش، برای محمدمهدی کرمی یک وکیل تسخیری تعیین شد که حتی جواب خانواده را نمی‌داد.
پدر محمدمهدی کرمی: وکیل جواب ما را نمی‌دهد؛ صدای بی‌گناهی بچه‌ام را برسانید
وکالت محمدحسین آقاسی، حقوق‌دان، که از سوی خانواده کرمی برای وکالت محمدمهدی انتخاب شد، از سوی دادگاه انقلاب اسلامی پذیرفته نشد.

صدور و اجرای شتاب‌زده احکام اعدام برای بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ با واکنش‌های منفی گسترده‌ای در داخل و خارج ایران همراه بوده است.

از جمله، محسن برهانی، حقوق‌دان و استاد دانشگاه تهران، با برشمردن هفت اشکال عمده حقوقی به حکم محاربه منجر به اعدام برای محسن شکاری اعتراض کرده و آن را «خون به‌ناحق ریختن» توصیف کرده است.
+88
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  برای آزادی لازم نیست زمین و آسمان را فتح کنید، تنها کافیست خودتان را نفروشید.
  6
  88
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  خیابان ها برای کشاندن شماها روی آسفالت آماده است
  2
  84
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  تمام منابعی که این ویدو بهشان اسناد کرده پرت هستند . دوتا آدم توهمی در کلوب هاوس چند جمله ای را گفته باشند نمی شود سند نامید
  65
  8
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  باید مسلح شد.
  6
  65
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ولش کن - تهران، ایران

  ای وای پدر پیر خسته میدانم تو چی کشیدی یک پدر زحمتکش و خسته اینطور برای پسرش اشک بریزه یعنی دنیا روی سر آدم خراب میشه. بدان اینها با کشتن پسرت و جوانهای دیگه هر روز گور خودشو زودتر میکنن مرگ و نفرین بر خامنه‌ ای
  15
  54
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  تک تکتونو برسر درختان خیابان پهلوی خواهیم دید. مزدورهای قاتل مرد پاک ایران.
  6
  61
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  این وحشیهای بیشرف جوانان این اب و خاک را بیگناه به شهادت میرسانند و اعلام میکنند که انها را اعدام کرده اند اما حاضر به دادن پیکر پاک اینها به خانواده شان نیستند و حتی اجازه اخرین دیدار با خانواده را هم نمیدهند. علتش این است که که این کثافتهای جنایتکار این جوانان را کشته و اعضای پیکر پاک اینها را بفروش میرسانند. لعنت بر این نظام کثیف. ای مردم تا به کی میخواهید ناظر این جنایتها باشید. این را بدانید که این جنایت در انتظار تک به تک شماها میباشد. بپا زید و به ما در خیابان بپیوندید.
  3
  25
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.