پیام بهروز وثوقی در حمایت از خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی

بهروز وثوقی، بازیگر برجسته سینمای پیش از انقلاب ایران با انتشار پیام کوتاهی در توییتر بار دیگر از مردم معترض داخل ایران حمایت کرده و گفت که « مقابل جنبش عظیم آنها سر تعظیم فرود آورم».

بهروز وثوقی بامداد روز سوم دی ماه سال ۱۴۰۱ در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:«هموطنان غیور و بى باکم، اکنون که اعتراض مردم وطنم گیتى را به ستم زمامداران حاکم بر ایران آگاه کرده و جور و ستم آنها را نسبت به سرکوبگران و اعدامهاى شیر زنان و جوانمردان بویژه دختران و پسران جوان بر ملا کرده، لازم میدانم همدردى و همیارى خود را به روح بزرگ ملت بپاخواسته‌ام اعلام داشته و در مقابل جنبش عظیم آنها سر تعظیم فرود آورم. همدرد و همیار ملت غیورم.»

بهروز وثوقی پیش از این هم در ۱۲ مهرماه سال ۱۴۰۱ با انتشار پیام ویدئوی گفته بود: «بالاخره بعد از کابوس ۴۳ ساله همه یک‌صدا شدیم. امروز باید صدای فرزاندانمان باشیم. صدای مهساها، نداها، نیکاها، سیاوش‌ها حدیث‌ها و.... من ایمان دارم با این یک صدایی ریشه ظلم و ستم را برای همیشه از ایران عزیزمان قطع خواهیم کرد.»

وثوقی هم اکنون ۸۴ سال دارد و ۴۳ سال نتوانسته در کشور خودش جلوی دوربین برود اما به دلیل باز در فیلم‌های درخشانی مثل «گوزن‌ها»، «تنگسیر»، «کندو»، «سوته دلان» و« پنجره» یکی از برجسته‌ترین چهره‌های تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.
+98
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بهروز خان ، دمت گرم ، دیدار سال آینده در تهران ، بعد از سرنگونی جلاد مفعول ، ضحاک اسلامی حاکم بر ایران !
  9
  54
  شنبه ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین

  بهروز وثوقی بزرگترین هنرمند بازیگر در تاریخ سینمای ایران می‌باشد. ایشان یک نابغه‌ی هزارچهره در عرصه‌ی هنرپیشگی است، که هیچ‌گاه شخص دیگری برای او همتا نبوده و نخواهد بود. / علاوه بر فیلم‌های مطرحی که در انتهای متن بالا عنوان شدند، همچنین بازی درخشان بهروز وثوقی در دو فیلم ماندگار "سازش-۱۳۵۳" و "ممل امریکایی-۱۳۵۳"، بسیار ممتاز و قابل تحسین می‌باشد. / شوربختانه فضای هنر و بویژه سینما در ایران -همچون سایر مناسبات اجتماعی- همیشه دارای حالات تئوکراتی بوده است، از این‌رو دو فیلم بی‌همتای "سازش" و "ممل امریکایی" هیچ‌گاه مورد تحسین شایسته از سوی فضای هنری ایران (حتا قبل از ۵۷) قرار نگرفتند، و این در حالی‌ست که ایفای نقش یک انسان لومپن -یعنی ویژگی‌ که پرسوناژهای سازش و ممل‌امریکایی داشتند- نه تنها آسان نیست، بلکه اگر بازیگرشان ذره‌ای ناشی‌ باشد، کار را به فیلمی مسخره و لوده می‌کشاند، اما بهروز وثوقی با توانایی‌ هرچه تمام، در "سازش" و "ممل امریکایی"، شیوه‌ای درخشان از هنر و توانایی‌ بازی‌گری‌اش را ارائه داده است.
  3
  26
  شنبه ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  آقا بهروز بامید دیدار از نزدیک در ایران آزاد بزودی !!!
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.