«یوتل‌ست» پخش شبکه «پرس‌ تی‌وی» ایران را متوقف کرد

رادیو فردا:اتحادیه اروپا «پرس تی‌وی» را به‌دلیل نقش آن در انتشار اعترافات اجباری فعالان سیاسی و خبرنگاران بازداشت شده تحریم کرده است

در پی تحریم شبکه «پرس تی‌وی» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران توسط اتحادیه اروپا به‌دلیل پخش اعترافات اجباری، شبکه ماهواره‌ای «یوتل‌ست» روز چهارشنبه ۱۶ آذر اعلام کرد که پخش برنامه‌های این رسانه انگلیسی‌زبان را از شبکه ماهواره‌ای متوقف می‌کند.

هم‌زمان شبکه پرس تی‌وی در بیانیه‌ای این اقدام «یوتل‌ست» را محکوم کرد و آن را «نقض اصل آزادی رسانه» دانست و مدعی شده است که این رسانه «تنها صدای مردم ایران در فضای رسانه‌ای انگلیسی‌زبان است».

ادعای این نهاد وابسته به جمهوری اسلامی مبنی بر «نقض اصل آزادی رسانه» در حالی است که اتحادیه اروپا «پرس تی‌وی» را به‌دلیل نقش آن در انتشار اعترافات اجباری فعالان سیاسی و خبرنگاران بازداشت شده تحریم کرد.

«یوتلست» به خبرگزاری فرانسه گفته است این شرکت پیامدهای تصویب تحریم‌های اروپا علیه عاملان نقض جدی حقوق بشر در ایران را ارزیابی کرده و در تماس با شرکای خود که شبکه پرس تی‌وی را میزبانی می‌کنند خواستار آن شده که در اسرع وقت پخش برنامه‌های آن را متوقف کنند.

پرس تی‌وی در بیانیه خود مدعی شده است که اقدام اتحادیه اروپا و یوتل‌ست «برای خاموش‌کردن تنها صدای مردم ایران در فضای رسانه‌ای انگلیسی‌زبان طراحی شده است».

این ادعا در حالی است که نهادهای حقوق بشری بارها اعلام کرده‌اند جمهوری اسلامی با سانسور رسانه‌های خارجی، اعمال محدودیت‌های اینترنتی، قطع دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی و آزادی گردش اطلاعات، همچنین با استفاده از پروپاگاندای رسانه‌های حکومتی، سعی در خفه کردن صدای مردم خود دارد.
+46
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.