دانشجویان شریف شهردار تهران و رهبرش را با خاک یکسان کردند


دانشجویان شریف در حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند
ایران اینترنشنال: در حالی که علیرضا زاکانی، شهردار تهران، روز سه‌شنبه ۱۵ آذر برای سخنرانی در مراسمی به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه صنعتی شریف تهران رفته بود، دانشجویان این دانشگاه در حضور او شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

همچنین در جریان سخنرانی زاکانی، دانشجویان چندین بار به اظهارات او در دفاع از خودش و جمهوری اسلامی واکنش نشان دادند.

***

زاکانی در حال برشمردن فسادهای بزرگ در نظام جمهوری اسلامی و به‌زعم خود مبارزه با آنها بود که دانشجویی فریاد ‌زند: «این چه نظامی‌ست که سر تا پایش فساد است؟ ...»

همچنین زمانی که زاکانی در دانشگاه شریف گفت چه کسی در نظام تبلیغی غرب به فکر زن زندگی و‌ آزادی ماست، یک دانشجو در سالن فریاد زد: «نکنه شما هستی؟! ...»

شهردار تهران همچنین قصد دانشجویان برای انقلاب در ایران و برانداختن جمهوری اسلامی را مسخره کرد و در واکنش به عملکرد رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، این رسانه‌ها را به «ایجاد آشوب» متهم کرد.

اما همزمان با حضور زاکانی در دانشگاه شریف، جمعی از دانشجویان این دانشگاه، به پارچه‌نویسی و شعار‌نویسی ضدحکومتی پرداختند و سرود‌های اعتراضی خواندند.

همچنین جمعی از دانشجویان به نشانه اعتراض پاهای خود را به شکلی مرتب به زمین کوبیدند.

در ماه‌های اخیر دانشگاه شریف یکی از کانون‌های اصلی اعتراضات دانشجویی در ایران بوده و حکومت بارها با مداخله در این دانشگاه، برای سرکوب معترضان تلاش کرده است.

حمله شبانه به دانشگاه شریف در اوایل مهر ماه موجی از واکنش‌های بین‌المللی و دانشگاهی به دنبال داشت.

در این مدت، مقام‌های دانشگاه شریف به شیوه‌های گوناگون دانشجویان معترض را سرکوب کردند. از جمله، هیات‌ رییسه دانشگاه شریف در اطلاعیه‌ای دانشجویان معترض را که برای اعتراض به تفکیک جنسیتی با بسیج درگیر شده بودند، تا «‌اطلاع ثانونی» از ورود به دانشگاه منع کرد.

همچنین به تازگی رسول جلیلی، رییس دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد تعداد کارکنان حراست این دانشگاه با جذب نیرو از یک شرکت امنیتی خصوصی، افزایش پیدا کرده‌اند.

منابع خبری دانشجویی در دانشگاه شریف گزارش دادند که رییس دانشگاه در جلسه‌ای گفته دانشگاه کاری به این ندارد که نیروهای جدیدا جذب شده‌ در بیرون دانشگاه عضو چه نهاد و مشغول چه کاری هستند.

گزار‌ش‌ها حاکی است که جمهوری اسلامی از این نیروها در دیگر دانشگاه‌ها از جمله صنعتی امیر‌کبیر هم استفاده می‌کند.
+135
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  از صمیم قلب آرزو میکنم و دعا میکنم که خداوند اگر به هر شکل وجود دارد! این بچه هار ا از شر این سفاکان برهاند و حفظ کند!
  1
  36
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای شهردار: شما در حرفهایت میگویی ان دانشجویی که چاقویی که در جیب خود دارد خائن است.اخر مرد ناحسابی . اخر شهردار بی شهامت انقدر مرد باش و بگو که رئیس فعلی مجلس ان جوانانی را که از طبقات بالا چشم و دست بسته بپائین پرت میکنند و میگوید یا زهرا از ما بپذیر قاتل و خائن است. مرد باش و مثل یک انسان حرف یزن. نه مثل چارودار ها.مردم نه فراموش میکنند . و نه میبخشند
  1
  27
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Belgo - بروکسل، بلژیک
  این حـ... ها ترکیبى از داعش، کره شمالى، چین، روسیه، طالبان، ومغول هستند که به جان مردم شریف ایران افتادند، بزودى جوانهاى وطن پرست ایران زمین از خارج و داخل ایران این موجوادت کثیف رو نابود میکنن و صبح زیباى ازادى رو براى تمام ایرانیان به ارمغان میارن، هموطنان عزیز همه باید به هر نحوى به این انقلاب کمک کنیم هر چه که از دستتون برمیاد هر چند ناچیز.✌️
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.