سنتکام از اقدام ناامن و غیرحرفه‌ای شناور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز خبر داد

صدای آمریکا: ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده سنتکام اعلام کرد که یک قایق گشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر روز پنجم دسامبر در هنگام عبور کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده از تنگه هرمز اقدامی ناامن و غیرحرفه‌ای انجام داده است.

بنا بر اعلام سنتکام، یک ناو و یک ناوشکن آمریکایی در حال انجام یک ترانزیت معمولی در آبهای بین‌المللی بودند که قایق گشتی ایرانی نزدیک شد و با تابش نورافکن سعی کرده پل را کور و در عملیات اختلال کند. این گشتی به شکل خطرناکی به ۱۵۰ یاردی کشتی آمریکایی نزدیک شده است.

بنا بر این اطلاعیه کشتی‌های ایالات متحده با استفاده از هشدارهای صوتی و لیزرهای غیر کشنده، وضعیت را به حالت عادی بازگرداندند و بدون حادثه به عملیات ترانزیت خود ادامه دادند.

سنتکام می‌افزاید: «اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استانداردهای بین المللی رفتار حرفه ای و ایمن دریایی را نقض کرده و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می‌دهد.»

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی سنتکام گفت: «این اقدام خطرناک در آب‌های بین‌المللی نشان‌دهنده فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در سراسر خاورمیانه است».
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  سنتکام غلط کرد وقتی مردم من دارن تو خیابون سلاخی میشن کار به کودک کشی کشیده و شما وزیر خارجتون رسما میگه مذاکرات اتمی برای ما مهمه بعد هم ۱۰۰ تا آمریکایی به درک واصل بشن فدای یک تار موی نیکا شاهکرمی‌ و کیان کوچولو ها. شما چه غلطی اینجا میکنید؟ اگر این رژیم ملاها در تهران نبود آرزو میکردم ایران ۱۰۰۰ کلاهک هسته‌ای داشته باشه تا زبان و رفتار حرفه‌ای و خطرناک رو بهتون نشون بدیم.
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  اگر یک دونه از این قایق های فکسنی رو بزنید و نابود کنید دفعه بعد از این غلطها نمیکنند ولی چون دستتون باهم تو یک کاسه است فقط زر میزنید
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.