علی خامنه‌ای در میانه اعتراضات خواستار «بازسازی انقلابی» ساختار فرهنگی کشور شد

 علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایرانرادیو فردا: رهبر جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه ۱۵ آذر در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار «بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور» شد.

علی خامنه‌ای در میانه اعتراضات به نقض گسترده حقوق انسانی، آزادی بیان، حریم شخصی و کرامت شهروندی توسط جمهوری اسلامی، اظهار داشت: منظور از بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی، «تغییر فرهنگی جامعه و ذهنیت و فرهنگ حاکم بر آن و در یک کلام نرم‌افزاری است که افراد جامعه بر اساس آن در زندگی فردی و جمعی خود عمل می‌کنند».

او همچنین خواستار «مهندسی صحیح فرهنگی» شد و آن را کاری بنیانی برای اصلاح ساختار فرهنگی خواند.

این خواسته علی خامنه‌ای در حالی است که دستگاه‌های فرهنگی جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته به رغم دریافت بودجه‌های کلان، کمترین نفوذ را بر جامعه داشته‌اند و با وجود تبلیغات گسترده، مشروعیت و مقبولیت نظام اسلامی به پایین‌ترین حد خود رسیده است و معترضان در سال‌های اخیر بویژه سه ماه اخیر خواستار براندازی آن شده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند با هدایت «هزاران تشکل»، زمینه‌ساز شکل‌گیری حرکت عمومی در مقوله‌های مهمی همچون گسترش «فرهنگ قناعت و عدم اسراف» شود.

انتظار برای گرایش مردم به «قناعت» در حالی است که جامعه با فقر گسترده، تورم افسارگسیخته و فساد گسترده حکومتی مواجه است و فقط هزینه عدم‌النفع و افت صادرات نفت کشور در ۹ ماهه امسال به حدود ۷۰ میلیارد دلار می‌رسد که دو برابر بودجه عمومی دولت در سال ۱۴۰۱ است.

همچنین آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد که طی هشت سال منتهی به ابتدای سال ۲۰۲۱، حجم اقتصاد کشور از نزدیک به ۶۵۰ میلیارد دلار به ۲۳۰ میلیارد دلار سقوط کرده و نرخ دلار نیز طی یک دهه گذشته از زیر ۱۳۰۰ تومان به بالای ۳۶ هزار تومان رسیده است؛ به عبارتی طی ۱۰ سال، ریال ایران ۹۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
+8
رأی دهید
-218

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ببند در خلا را. تنها بازسازی از شر اخوند دو زاری راحت شدن است. تا اخوند کفن نشود این وطن وطن نشود
  1
  53
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  برای اینگونه بازسازی نیاز داریم که اول ستونی به زیر مقام معظم رهبری بزنیم که همانا یادآور صحنه‌ای خواهد بود که همه مشاهده کردیم چطور جناب سرهنگ معمر قذافی تلاش میکرد که از دست معمار ستون به دست بگریزد!
  1
  49
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  این پیر خرفت حرف حسابی ندارد که بگوید مدام به دو نکته اکتفا میکند، انقلاب وامام ، اینروزها هم قاسم و انقلاب فرهنگی . دیگه فایده ای نداره ، پایت هم لب گوره . یا خودت بروگمشو یا چنان بلایی سرت بیارن که سطر اول تاریخ شود . اینهم دو تا نقطه اش
  1
  41
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  گسترش فرهنگ قناعت یکی از مهمترین کارهایی است که باید یاد این مسئولین دله دزد نظام اختلاسی داد که آقا وقتی میدزدی انصاف داشته باش به اندازه بدزد ته کیسه رو درنیار !!
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  برای بازسازی عن قلاب تمامی مسئولین نظام باید آش آلو فراوان با دو تا قرص مسهل بخورن برن میدون آزادی ؛ عن قلاب اسلامی را به رنگ قهوه ای ناب ناب ناب بازسازی کنند . 😂😂😂😂😂😂
  3
  35
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  این کارها و این حرفها فایده نداره مردک. مردم اراده کردن که سر تا پای نظام پلیدت رو سرنکون کنند. به قول توماج انقدر ایران زندان داره که همگی توش جا بشین.
  1
  42
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  دوستان این آشغال چند ساله سرطان داره چرا نمیره !!!!!!!
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  اولا رادیو فردا غلط کرد با اصل ولایت فقیه چرا؟ چون با تحریم هاشون دارن با این بیشرف اصل ولایت فقیه مردم رو نسل کشی میکنند پس خفه شوند. دیروز آنتونی بلینکن موضع رسمی رو گفت ایران بمب اتم نسازه ما کاری به نسل کشی جمعی ایران نداریم و حتی اروپاییان عزیز مثل فرانسه و ایتالیا و . میتونن اشک آور باتوم و شنود به ایران بفرستن. پس تکلیف مشخصه ما رو یک گوشه دوره کردن هم از درون و هم از بیرون. راه چاره اینه مقاومت تا پیروزی. شاهزاده پهلوی دو روز پیش گفت ما هیچ امیدی به همراهی هیچ دولتی نداریم این مشکل ما ایرانیان است باید کشورمان را پس بگیریم. این کثافت رسما بعد از این همه درد در جان و تن و روح و روان مردم داره از قناعت و اسراف حرف میزنه انگار ملت ایران با فتوسنتز حیات دارند. باید آنقدر هزینه رو برای اینا زیاد کرد که به مرگ بیفتن مخصوصا باید لباس شخصی ها و بسیجی‌ها رو به قصد کشت زد چون سگان سیاه آدم خور این حرامی هستند پاشیدنشون نزدیکه.
  10
  16
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  علی خامنه ای خائن هر کوشش و تقلای کند ارزش نخواهد داشت چونکه علی خامنه ای و دوروبریهایش همه دزد و جنایتکار هستند و در این 43 سال برای مردم خوب مشخص شده که با این دزدان و جنایتکارها نمی توان در یک کشور مدارا کرد.
  1
  37
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  خانه از پای بست ویران است . بابای خواجه مجتبی در بند نقش ایوان است.
  3
  37
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  اون صندوق عقب گشاد توست که باید باز سازی بشه که مثل ابکش سورخ سورخه
  3
  37
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  داره میگه الهام چرخنده ها را بفرستید تا با عشوه خرکی هاشون " انقلابی هرزه گی فرهنگی بکنند.
  0
  32
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  یک پروستات نو بهش پیوند زدند لابد
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  این پیرسگ چلاق عقده ای نوکر صفت موفق شده که اسمش در سیاهترین بخش تاریخ ایران به جتی بماند. این بیشرف همیشه با ایران و ایرانی سر دشمنی داشته. لعنت بر پدرو مادرت که انگلی مثل تو اشغال بچه حیض درست کردند. پسر خواجه انگلش پشت تمامی این جنایات میباشد. او در سر سلطنت بعد از پدر چلاقش را دارد. اخر کسی به این خواجه بگه تو که حتی عرضه بچه درست کزدن نداری و کارت شرکت در کلاسها و دوره های مختلف طوسی میباشد چطور به خودت جرآت چنین خیالپردازی در سر داری. و ضمنآ تو که ناتوان جنسی داری مقصرش ما مردم مقاوم همیشه در صحنه نیستیم. بترس از روزی که در دادگاه مردم محاکمه بشی و به اشد مجازات برسونیمت اگر فکر فرار هم داری همه جوره ارقامتو ارتش بین امللی ایران داره.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  پروستات سوخته رو‌در آوردن و سیمهاشو به هم وصل کردن که یکسره بشه!
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  خیلی هم عالی. این پیر مفلوک در هر چیزی دست برد بدتر شد که بهتر نشد. گفتند مشکل دانشگاهها و اعتراضات علوم انسانی غربی هستش و ریختن و بهم زدند و یکسری اراجیف ساختند ولی علوم انسانی که ساخته نشده بعد 16 سال تازه همون دانشجویان علوم انسانی ساخته شده خودشون شدند از مخالفان و تناقضات شگرفی که تا قبل ناشناخته بود از تفکرات دینی درباره انسان بیشتر برملا کردند. مهندسی انتخابات هم از عنایات علی چلاق بود که الان فقط همون دو تا حداکثر چهار میلیون از 80 میلیون ایرانی در انتخاباتش شرکت میکنند و هر سال هم همونا هم کمتر میشن و بخش انتخابی کشور هم شده حیاط خلوت فساد سیستماتیک که مقصرش خامنه ای هستش. الانم فرهنگ رو سی ساله داره با الفاظ جنگ نرم و فرهنگی با بودجه های نجومی دستکاری میکنه حالا هم خواستار مهندسی شده که اونم میشه یک صحنه دیگر از سقوط و شکست البته تا بهمن این حکومت سقوط خواهد کرد و به این چیزا نمیرسه و روال زندگی از علوم و امنیت و حکومت و اقتصاد و غیره به روال معمولی برمیگرده و افراد صالح و کاربلد در راس امور قرار میگیرند تا کارهای سخت رو انجام بدهند و ویرانه ایران رو آباد کنند.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.