خاتمی: شعار زیبای «زن زندگی آزادی» حرکت جامعه به سوی آینده بهتر را نشان می‌دهد

 محمد خاتمیرادیو فردا: محمد خاتمی رئیس‌ جمهوری پیشین ایران، روز سه‌شنبه در پیامی به مناسبت روز دانشجو نوشت که «شعار زیبای زن زندگی آزادی»، حرکت جامعه به سوی «آینده بهتر» را نشان می‌دهد.

آقای خاتمی در این پیام که روز سه‌شنبه، ۱۵ آذر، یک روز پیش از روز دانشجو در ایران منتشر شد، همچنین به مقام‌های جمهوری اسلامی توصیه کرد «وجوه ناصواب حکمرانی را بدرستی بشناسند و پیش از آنکه دیر شود به سوی حکمرانی خوب حرکت کنند».

او همچنین از حکومت خواست که به جای «برخورد ناروا» با معترضان، «دست یاری به سوی آنان دراز کنند».

محد خاتمی نوشت: «آنچه موجب تأسف فراوان است، بازداشت گسترده دانشجویان و ایجاد محدودیت‌های آموزشی، صنفی و سیاسی برای آنان و اخراج و اعمال فشار بر استادان است؛ امری که نه با مبانی و موازین آزادی و حقوق انسانی سازگار است و نه در نهایت امنیت پایدار دانشگاه و جامعه را تأمین می‌کند.»

در هفته‌های اخیر که دانشگاه‌های ایران یکی از کانون‌های اصلی اعتراضات بوده، گزارش‌های متعددی از افزایش سختگیری‌ها و فشار بر دانشجویان در سراسر کشور منتشر شده است.

آقای خاتمی که پیشتر در پیام دیگری تاکید کرده بود «براندازی نه ممکن است، نه مطلوب»، خطاب به دانشجویان نیز گفت: «نباید گذاشت تا آزادی و امنیت در برابر هم قرار گیرند و در نتیجه آزادی به بهانه حفظ امنیت پایمال شود.»

این پیام خاتمی در حالی است که از روز دوشنبه اعتصاب‌های سراسری در ایران آغاز شده و تا روز چهارشنبه، ۱۶ آذرماه، که همزمان با روز دانشجو در ایران است، ادامه دارد.

پیشتر گزارش‌هایی از تلاش اصلاح‌طلبان برای کمک به عبور جمهوری اسلامی از بحران کنونی منتشر شده که دیدارهای جمعی از چهره‌های اصلاح‌طلب با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و همچنین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه بخشی از این تلاش‌هاست.

همچنین محمدعلی ابطحی، از اصلاح‌طلبان نزدیک به خاتمی، از نامه‌نگاری خاتمی با علی خامنه‌ای خبر داد و نوشت: «در اعتراضات اخیر، علیرغم مکاتبه آقای خاتمی با رهبری و ملاقات اصلاح‌طلبان با مسئولان عالی‌رتبه برای جلوگیری از خشونت و اصلاح امور، نشانه‌ای از این‌که خواسته‌ها مورد توجه حاکمیت قرار گرفته باشد، نیست.»

تمام گزارش‌ها از تلاش اصلاح‌طلبان برای کمک به حل بحران کنونی در حاکمیت با نظر منفی و حتی بی‌اعتنایی گستره وسیعی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.
+4
رأی دهید
-111

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Shahrokh-86 - تهران، ایران

  تو خفشو، همتون سر و ته گ**د
  0
  45
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  دقیقا ولی بدون وجود کثیف زن ستیز اخوند که تو هم یکی اش هستی روباه کفتار
  0
  47
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  همانظور که بار ها نوشتم محله مسلح هانه به شکست خورد و در این مرحله از مهرهای سوخته و افراد مزدور خاین به مملکت نقل یا مستقما گفته میشود.یکی از این مزدوران خاین همین خاتمی ، روحانی ، لاجوردی و خیلی کسان دیگر ی هستند. انشالله در اسرع وقت به این ها یه حالی درست حسابی و حضرت عباسی داده میشود.
  2
  25
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Samad-agha - استکهلم ، سوئد

  تو خفه بمیر بابا خوک سبز
  0
  37
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  به حرفهاى این حقه باز باور نکنید در زمان ریاست جمهورى خودش پلیس 110 و دهها نفر در ایران و خارج از بقتل رسیدند بقتلهاى زنجیرهاى معروف شد و هیچ قاتلى دستگیر نشد.
  0
  38
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای خاتمی :این داستانها را بگذار کنار پدر جان. اگر شما نامه ای برای حکومتگران جهت حل این بحران نوشته ای که با نطر منفی یا بی اعتنایی انها مواجه شده ای.دلیل ان بسیار واضع و روشن است. خودت یک اخوندی و بهتر میدانی اخوند جماعت انهم از نوع شیعه بسیار پر توقع و پر رو تشریف دارند.حال شما در این برهه از زمان میخواهی چه چیزی را ثابت کنی ؟؟ واقعا اخوند جماعت خیلی پر رو هستند
  0
  32
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  خاتمی بیشتر از همه میترسه ، چونکه ممنوع الخروج است و حتی پاسپورث‌ندارد ، البته شایسته داشتن یک تیر چراغ برق است ، شانس بیاره سیم برق را به او بیضه های ماله کشش وصل نکنند
  0
  31
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  sabbas - لندن، انگلستان

  بروگمشو تروریست اسلامی. خودت خوب میدونی که آیین و شعار زن زندگی آزادی هیچ گونه سنخیتی و یا شباهتی به آیین اسلام و آنهم اسلام ناب محمدی نداره و نخواهد هم داشت چرا که در اسلام زن نصف حقوق مرد را داره و در ارث که زن بدبخت بعد از 50-60 سال زندگی فقط بهش خشت و گل ساختمان ارثی بهش میرسه. آزادی هم که یختی. زندگی هم که بیشتر شبیه پاره شدن و جر خوردن از هر طرفه. پس خر خودتی و جد و اباد فاسد عربت.
  0
  28
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Zarrebin - بروکسل، بلژیک

  دقیقا!! فقط بایداضافه می کرد: بدون ملاوعمامه وجمهوری اجباری...
  0
  27
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  محمد خاتمی روباه مکاری است که هربار میخواهد همانند 8 سال ریس جمهورش مردم را فریب دهد.
  0
  33
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  حالا خاتمی با همه تهدیدها حرفش رو میزنه ولی اون یارو احمدی نژاد فاسد که خیلی خودش رو ضد ظلم و عدالت طلب و این اراجیف حکومتی میدونه چطوری این روزها خفقان که هیچ زیب کرده بادبانش رو گرفته ببینه کدوم سمت باد میاد همونطرفی بره. مرتیکه الاغ تا قبل از دولت فاسد رئیسی هر روز داشت اراجیف می بافت چی شده عدالت و ضد ظلم بودن و این چرت پرت ها تموم شد؟
  0
  17
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تاریخ مصرف تو جنازه به پایان رسیده است
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.