پیش‌بینی دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره به خطر افتادن بیشتر جمهوری اسلامی با اعتصاب‌ها

 اعتصاب بازاریان در ایرانرادیو فردا: اِیوریل هِینز، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا، پیش‌بینی کرد که خطر اعتصاب‌ها در ایران به مرور برای جمهوری اسلامی افزایش خواهد یافت.

خانم هینز به شبکه ان‌بی‌سی آمریکا گفت که رهبران کنونی جمهوری اسلامی ممکن است اکنون اعتراضات را به عنوان یک «تهدید قریب‌الوقوع» برای ثبات خود در نظر نگیرند، اما به دلیل تورم بالا و عدم اطمینان اقتصادی ممکن است با ناآرامی‌های بیشتری روبه‌رو شوند.

او افزود: «آنها [مقام‌های جمهوری اسلامی] واقعاً با چالش‌هایی روبه‌رو هستند و حتی در سراسر کشور شاهد تعطیلی پراکنده کسب‌وکارها هستند، [که] از دیدگاه ما، این یکی از مواردی است که به مرور ریسک بالاتر ناآرامی و بی‌ثباتی را همراه خود خواهد داشت.»

این اظهارات پس از آن بیان می‌شود که اعتصابات سراسری بازاریان و کسبه در ده‌ها شهر کوچک و بزرگ ایران هفته‌ها است که ادامه یافته و بر اساس یکی از فایل‌های هک‌شده از حکوت جمهوری اسلامی، یکی از مدیران رسانه‌های حکومتی می‌گوید در روز ۲۴ آبان بازاریان و مغازداران در دست‌کم ۲۲ استان به اعتصابات سراسری پیوستند و «میانگین تعطیلی بازار در این روز حدود ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بوده است».

همچنین طی روزهای اخیر، فراخوان‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی برای اعتصابات سراسری و تجمع اعتراضی در روزهای ۱۴، ۱۵، و ۱۶ آذر ماه منتشر شده است.

در حالی که سرکوب اعتراضات جاری در ایران همچنان ادامه دارد، هینز گفت: «حتی در درون جمهوری اسلامی هم در مورد چگونگی واکنش دقیق به اعتراضات شاهد اختلافات هستیم.»

مجلس شورای اسلامی و دولت ابراهیم رئیسی روز یکشنبه جلسه‌ای غیرعلنی تشکیل دادند و خواست اصلی مردم را از دید خود به «مطالبات اقتصادی» فروکاستند.

این در حالی است که معترضان در جریان اعتراضات جاری، علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی شعار می‌دهند و خواستار تغییر حکومت هستند.
+70
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  کجای قرآنتون نوشته اگر کسی اعتراض کرد بگیرید تو زندان بهش تجاوز کنید؟ آرمیتا عباسی کجاست بی ناموسا. اگر خدای شما انقدر کثیف است، با افتخار من یک شیطان پرستم.
  4
  73
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  پیش بینی یا نگرانی؟ فعلا غربی ها بیشتر از خود آخوند ها نگران سقوط این رژیم منحوس هستند .
  6
  68
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  حکومت یک درصد هم شانس نجات اقتصادی نداره. همین یک عامل به تنهایی قادره تمام ستونهای نظام رو پایین بیاره.
  0
  28
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ما چه بخواهیم و چه نخواهیم با این حکومت و مزدورانش رو در رو خواهیم شد و درگیری بالا خواهد گرفت پس اگر آمریکا واقعاً میخواد حمایت کنه از مردم ایران باید از همین الآن به فکر مجهز کردن مردم ایران به تجهیزات دفاعی باشه
  0
  27
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  sara_moshiri - برلین، آلمان
  اگر دقیقا میخواهید بدونین کجا، سوره النساء آیه ٢٤:. زنان شوهردار (بر شما حرام است؛) مگر آنها را که (از راه اسارت) مالک شده‌اید؛ (زیرا اسارت آنها در حکم طلاق است؛) اینها احکامی است که خداوند بر شما مقرر داشته است. من این سگ مصب تازی نامه رو جلد تا جلد خوندم. همه اش فقط یا بایین تنه أست یا دزدی یا فحش به کفار و با قصه های موهوم صد من یه غاز
  1
  29
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  البته اینا بیشتر به دختران باکره تجاوز میکنن چون اعتقاد دارن دختر باکره در صورت کشته شدن به بهشت میره و با این کار حتی این حق را هم از دختران اسیرشون صلب میکنن . تنها راه نجات سرنگونی این رژیم فاسد و رهبر مفعول شه .
  0
  21
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  امریکا پیش بینیش تو سرش بخوره. به جای این پرت و پلاها بهتره خیلی شفاف به دنیا اعلام کنه که از ۳ ماه پیش که هی گفته مردم ایرانو همایت میکنه تا الان چکار کرده؟ فقط حرف؟؟ فقط تماشا کردن قتل مردم از دور؟؟؟. President Biden, talk is cheap.
  1
  14
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  1-این مقاله در مورد فساد سیستماتیک یک دولت ادغام شده در سندیکاهای جنایت سازمان یافته. و یا کلا دولت پایه گذاری شده توسط سندیکاهای جنایت سازمان یافته است. برای واجه «دولت مافیا» به کتاب (mafia state. ۲۰۱۱) درباره روسیه، . مراجعه کنید. معنی دقیقتر این واجه "حکومت توسط دزدان" است، به کلپتوکراسی مراجعه کنید. در سیاست، دولت مافیایی یک سیستم دولتی است که در آن دولت با جرایم سازمان‌یافته تا حدی گره خورده است که مقامات دولتی، پلیس و یا ارتش بخشی از شرکت‌های جنایی شدند. به گفته دیپلمات های آمریکایی، عبارت "دولت مافیایی" توسط الکساندر لیتویننکو ابداع شد. Mafia State of America. Government is Mafia Michael Franzese. دیمیتری مدودف نوه تزار نیکلاس است وخاندان آنوسی رومانف اعدام نشدند و چون خودکشی «هیتلر» ساختگی صحنه سازی و نمایش تبلیغاتی بود.رمانوف ها و سایر خاندان های ثروتمند ،نجبا و اعیان آنوسی. روسیه پیشا پیش در اروپای غربی وآمریکا...مستقر بودند. اینان توسط عوامل شان چون مافیای پوتین-مدووف تا به امروز بیش از ۱۵۰ هزا تن طلا، ملیون ها قیراط الماس ، نفت و گاز و سایر منابع طبیعی و نیروی کار
  5
  0
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  2- اقوام روس و سلاو را غارت نموده و به جزایر شخصی و خصوصی و مناطق ثبت نشده جغرافیائی انتقال داده اند. ارقام و آمار سرقت های مسلحانه این اقوام و صاحب منصبان دولتی در آمار رسمی قید نمیشوند. مافیای خاندانهای اولیگارشی ایران قرنهاست که در رقابت تنگاتنگ با سایر خونتباران خویشاوند در همسایگی خود و جهان هر جنایتی را حلال و مباح میداند«فساد و جنایات مقدس» / سقوط هواپیمای ریاست جمهوری لهستان در آوریل 2010 در نزدیکی اسمولنسک جعلی و صحنه سازی بود و کادر دیپلمات ورزیده روسی - لهستانی در رقابت با غرب جهت راه اندازی بهار عربی، ناپدید و تغیر هویت دادند. پوتین از نوادگان راسپوتین درباری است و تزارهای انوسی رومانف ، دربار و پادشاه آلمان و دربار و ملکه انگلیس( خویشاوندان خونتبار) خود انقلاب اکتبر را سازمان دادند.حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.سلامت باشید. Category:Russian noble families Noble Families of the Russian Empire
  5
  0
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Aztek - قم، ایران
  اون رو که نگو. اوائل این ننگ ٥٧ چقدر مجاهد رو بهشون شب اعدام تجاوز کردن و فرداش با یه جعبه شیرینی و یه نره خر میرفتن در خونه پدر بیچاره، میگفتن دخترت اعدام شده اینهم دامادتونه ضمنا پول ٥ تا فشنگ رو هم از قراری ١٧ تومن باید بدی. اینها یک همچین ..... هستن و این دین یک همچین کثافتیه
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  رساله خمینی عقب مونده ذهنی کافیه که مغز دوزاری های بسیجی و طرفدار نظام بفهمن چه کلاه گشادی سرشون رفته. کل کتاب فقط درباره خودارضایی و همخوابی با خر و شتر و خاله و عمه هست.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.