شقایق دهقان عکس بدون مانتو و روسری منتشر کرد

 تصویر تازه بدون حجاب از شقایق دهقانصدای آمریکا: شقایق دهقان، بازیگر سینما و تئاتر، با انتشار تصویری بدون حجاب اجباری از خود در اینستاگرام در حالی که یک دسته گل نرگس در دست دارد، با نقل شعری از یک شاعر لهستانی نوشت «آدم‌ها روی پل می‌میرند»، «پاشو عزیزم برایت یک سبد گل نرگس آورده‌ام.»

خانم دهقان که پیش از این نیز عکس‌های بدون حجاب خود فضای عمومی شهر را منتشر کرده بود، روز شنبه ۱۲ آذر، عکسی منتشر کرد که علاوه بر برداشتن حجاب اجباری از سرش، این بار مانتو هم به تن ندارد.
 
او بر روی این تصویر شعری نمادین و متناسب با وقایع جاری در ایران از ویسواوا شیمورسکا، شاعر لهستانی برنده جایزه ادبی نوبل را منتشر کرد که می‌گوید: «قهر نکن عزیزم! همیشه که عشق، پشت پنجره‌هامان سوت نمی‌زند! گاهی هم باد، شکوفه‌های آلوچه را می‌لرزاند. دنیا همیشه قشنگ نیست. پاشو عزیزم! برایت یک سبد گل نرگس آورده‌ام؛ با قصه‌ آدم‌ها روی پل. آدم‌ها روی پل راه می‌روند. آدم‌ها روی پل می‌ترسند. آدمها، روی پل، می‌میرند.»
شقایق فراهانی پیش‌تر عکس بی‌حجاب خود را در استوری صفحه اینستاگرمش به اشتراک گذاشته و نوشته بود: «سهواً حجابم افتاد، سهواً دوباره سرم نکردم، یکی هم داشت سهواً عکس می‌گرفت، سهواً هم یکی دستش خورد و استوریش کرد. بابت همه این سهواًها و برای رفع همه این سوتفاهم‌ها، از صمیم قلبم از این طریق و از همه طریق‌های دیگه که بفرمایید، از مردم، از مسئولین، از همه اونا که جریحه‌دار شدن، صراحتا از هیچ کسی عذرخواهی نخواهم کرد.»

تداوم همراهی چهره‌های فرهنگی و سینمایی با اعتراضات سراسری ایران نگرانی مقامات جمهوری اسلامی را در پی داشته؛ بنا بر گفت‌وگوهای مطرح در جلسه افشاشده جانشین سازمان بسیج، مقامات جمهوری اسلامی به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از «کشف حجاب دنباله‌دار» زنان بازیگر در «شبکه‌های اجتماعی و جاهای مختلف» هستند.

در این جلسه با تأکید بر برنامه‌ریزی برای شکایت تهیه‌کنندگان و کارگردانان از بازیگرانی که کشف حجاب می‌کنند، گفته شد که «وزارت ارشاد و ساترا» باید «تهدید بکنند» و در این صورت کارگردان یا تهیه‌کننده «یواشکی به هنرپیشه می‌گویند خفه شوید»، اما «مشکل این جا است» که «حاضر نیستند. دولت نمی‌خواهد از خودش هزینه بدهد ... تهیه‌کننده هم نگاه می‌کند می‌بیند ارشاد چه می‌گوید. وقتی ارشاد چیزی نگفته، برای چه باید برود شکایت کند؟»

یکی از حاضران در آن جلسه بر اهمیت نقش «بسیج هنرمندان» تأکید کرد و با بیان این که دولت و ساترا باید اقدام رسمی بکنند، از خبرنگاران حاضر در جلسه خواست در صورتی که یک تهیه‌کننده شروع کند به شکایت از یک بازیگر، «آن را بولدش کنند» و بگویند «تهیه‌کننده ذی‌نفع بوده و الان که ساخته و داده اکران بشود، این کشف حجاب کرده» و موجب ضرر او شده است و «مطمئن باشید تهیه‌کننده‌ها خیلی پول» خرج کرده‌اند.

با وجود بازداشت‌ها و تهدیدهای بازیگران و هنرمندان حامی اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، اعتراض‌ها و کشف حجاب‌های سینماگران بیش از پیش گسترش یافته است.
+85
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  همچین گزارش میدهند که فکر کردم در باره دختر یا نوه البرت انیشتن کزارش میدهند. این مثل هزاران انسانی های بی خاصیت که یا خواننده میشوند و یا هنرپیشه است. اصلا خودتون شرمتون نمی اید که گزارش تهیه میکنید ؟
  57
  10
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  خیلی دوسش دارم. سریال ساختمان پزشکان فوق العاده بود. روی انگشتش این سریال رو چرخوند.
  5
  40
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  گرامی . من در اول انقلاب نوجوان بودم . به همراه ۲ تا از خاله هایم که اکنون فوت کرده اند در شاید اخرین تجمع بزرگ ضد حجاب شاهد صحنه های خونین بودم . در ان زمان بسیجی شکل نگرفته بود و ارازل اسلامی با نام حزب اللهی به زنان معترض بی حجاب با قمه و تیغ موکت بری حمله کردند . شوک و وحشت قابل تصور نیست . بنابراین برداشتن حجاب با توجه به خاطرات ذکر شده را با ارزش و باید به بانوان کشورمان تبریک گفت
  1
  18
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  حسن تصادف ۱۴ ۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی و این ابیات از فردوسی رو ببینید . برای من که خیلی عجیب و زیبا و روحیه بخشه : یکی جشنگاهی بیاراست شاه . چنان چون شب " چارده " چرخ ماه . سپه را به بهرام فرخ سپرد . همی رفت با " پانزده " مرد کورد . چو از "شانزده " روزشان برگذشت . همه حال گیتی دگرگونه گشت .
  2
  9
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اقای کورش ، من هم با حجاب اجباری مخالفم. اگر در کامنت های من که امروز نوشتم بخوانی نوشته ام که برای اکثریت مردم در ایران روزی خوبی است چون گشت ارشاد را در خیابان های خیلی خیلی کم رنگ دیده میشوند. البته این تکفیری ها داعشی ها و عر عر بستان سقوطی خیلی خیلی از این موضع ناراحت هستند . پس سعی میکنند یه روش دیگر بکار ببرند. من هم با خیلی سیاست داخلی ایران موافق نیستم ولی در حال حاضر این اسراییلی ها و عر عر بستان سقوطی و تجزیه طلبان در حال تجزیه ایران هستند.
  14
  3
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  منظور من از بی حجابی نبود بلکه از یک کسی گزارش میدهند که انگار برای فقر جهانی یک فرمول پیدا کرده .
  14
  2
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  و اگر متوجه شده باشی من خیلی خیلی خیلی کم در مورد سیاست های داخلی نظر مینویسم.
  15
  1
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  مرسی از کامنت شما. اینکه شما بعنوان هموطن مخالف تجزیه ایران عزیز هستید قابل ستایشه . و اینکه بعضی از کشورها خصوصا عربستان حتی از زمان پهلوی مخالف پویایی ایران بودند شکی نیست . اما باید از خود سوال کنیم که چرا در طی این ۴۳ سال شکاف و در مواردی تمایل به تجزیه در ایران رشد پیدا کرده . مشکل اصلی جمهوری اسلامی است که با یک نگاه بنیادگرایانه خواهان صدور شیعه به دنیا و تبعیض و تحقیر و سرکوب دگر اندیشان و اقلیت های قومی و مذهبی است . در همین کشور سویدن در طی ۴ سال گذشته ۴ وزیر ایرانی تبار در کابینه دو دولت داشته ایم . درایران در نیم قرن گذشته ؛و علیرغم میلیونها مسلمان سنی و هزاران اقلیت مذهبی در کشور حتی یک وزیر غیر شیعه نداشته ایم و همان وزرا هم نه بر اساس تخصص و دانش بلکه بخاطر ماله کشی وزیر شده اند .میلیاردها دلار به کربلا و نجف و بیروت میفرستند ؛ اما کودک کورد و بلوچ حتی مدرسه نداره . امکانات نداره ؛ تحقیر میشه ؛ و بعد که نوجان شد چه بسا تحریک میشه و بقیه داستان . گرامی کمی فکر کن و ریشه یابی
  7
  2
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  با سیاست خارجی ایران 100% موافق در همه زمین ها و در سیاست های داخلی زیاد موافق نیستم مثال ها : اغازاده ها که باید ممنوع الخروخ و انهایی که در خارج هستند اگر ظرف شش ماه به ایرتن برنگردند ممنوع الورود باضافه که تمام پول های که بردند(دزدیدند) به ایران برگردانده شود ،پارتی بازی ها و مثل گشت ارشاد و بانک های خصوصی ،انبوه سازان که خون مردم را توی شیشه کرده اند این و خیلی موارد دیگر باید سریعا انجام شود.
  7
  2
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  متوجه بینش شما هستم ، به نظرات امید دانا که برنامه یوتیوب دارد نزدیک هستید ، موفق باشید
  1
  0
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.