رئیسی در سنندج: مرتکبان به «قتل و ناامنی» به دست «عدالت» سپرده خواهند شد

 سفر رئیسی در گرماگرم اعتراضات سراسری و به ویژه ناآرامی‌ها در کردستان صورت گرفتصدای آمریکا: هم‌زمان با اعتراضات سراسری در ایران، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی، به سنندج سفر کرد و با مقایسه این روزها با وقایع کردستان پس از انقلاب ۵۷ گفت که «مردم» استان کردستان «به دشمنان اجازه جولان نخواهند داد.»

به گزارش خبرگزاری‌های در ایران در روز پنج‌شنبه ۱۰ آذر، ابراهیم رئیسی برای «افتتاح یک طرح آب‌رسانی» به سنندج رفت و با شماری از روحانیان شیعه و سنی در مرکز استان کردستان دیدار کرد. همچنین تصاویری از حضور او در بازار این شهر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ابراهیم رئیسی در این سفر با گروهی به عنوان خانواده‌های «شهدا و قربانیان» اعتراضات در کردستان دیدار کرد و وعده داد «همه کسانی» که در جریان اعتراضات سراسری «مرتکب قتل و ناامنی شدند، به دست عدالت سپرده خواهند شد.»

به گزارش ایرنا، رئیسی در دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان، اعتراضات سراسری و حوادث شهرهای غرب کشور را با اتفاقات پس از انقلاب ۱۳۵۷ مقایسه کرد و گفت که «کردستان از اول انقلاب شاهد ایستادگی در برابر» گروه‌هایی که آنها را «ضد انقلاب و معاندین» نامید، بوده است.

او با بیان این که «مردم» کردستان «به دشمنان اجازه جولان نخواهند داد»، به وقایع پس از انقلاب ۵۷ اشاره کرد و مدعی شد: «دشمنان به دنبال آن بودند در این خطه (کردستان) کاری انجام دهند، به خیال این که بتوانند این جا لانه کنند، اما مردم بیدار و بابصیرت استان، آنان را ناکام گذاشتند.»

هم‌زمان با موج گسترده اعتراضات سراسری در ایران، سپاه پاسداران بارها به مواضع گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق با موشک و پهپاد حمله کرده است.

این دور از اعتراضات سراسری ایران پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس در روز ۲۵ شهریور آغاز شد و تاکنون در همه استان‌ها جریان داشته است.

از ۲۶ شهریور تا نهم آذر، در جریان اعتراضات سراسری در ایران دست‌کم ۴۵۹ تن از جمله ۶۴ کودک کشته شده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داده که پیکر آوات قادرپور ۲۰ ساله، از قربانیان اعتراض‌ها روز پنج‌شنبه هم‌زمان با سفر رئیسی به سنندج در یکی از روستاهای بوکان به خاک سپرده شد. او روز ۲۷ آبان در بوکان هدف گلوله ماموران امنیتی قرار گرفت.
+1
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر جرعت داره بدون قشون بره بازار.
  1
  27
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  باید از خود ت شروع کنیم عنتر
  1
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  اول به یک نفر که سواد خوندن داره بگو معنی عدالت رو برات توضیح بده بعد خواهی دید که اول اون رهبر چلاقت با اون انگلزاده دزد جنایتکار و قاتلش جزؤ اولین ردیف جوابگیی به عدالت میباشند توی بیسواد هم که دستت به خون صدها انسان که تنها جرمشان ازادیخواهی بودالوده میباشد. پس دهن کثیفت رو ببند و اسمی از عدالت نبر. مرگ بر خاندان کثیف خاینه ای پاینده باد ایران و ایرانی
  1
  2
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.