یک مقام ریاست‌جمهوری ایران: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است

 بسیاری از زنان و دختران ایرانی پس از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، حجاب اجباری را کنار گذاشته‌اندرادیو فردا: رئیس «مرکز ارتباطات مردمی» ریاست‌جمهوری ایران می‌گوید درخواست‌هایی مبنی‌بر آزادی پوشش در جامعه به دست آن‌ها رسیده است که «بر حسب وظیفه ذاتی» مرکز به مسئولان منتقل می‌شود.

احمد صالحی روز پنجشنبه ۱۰ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا به جزئیات این درخواست‌ها اشاره‌ای نکرده اما مدعی شده که «تعداد این درخواست‌ها بسیار اندک است».

به‌علاوه، او اطلاعاتی در مورد واکنش مسئولان جمهوری اسلامی به درخواست آزادی پوشش نداد و صرفا گفته که مرکز از «باب امانت‌داری، صدای همه مردم ایران اسلامی است، چه صدای اقلیت و چه اکثریت. از این رو درخواست اقلیت مردم را هم ثبت و مورد رسیدگی قرار می‌دهد».

این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که حکومت جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه گذشته مقررات بسیار سختگیرانه‌ای در مورد نوع پوشش مردان و به‌ویژه زنان اجرا کرده و به‌رغم خواست جامعه ایران، قانون حجاب اجباری حاکم بوده است.

با وجود این، در سال‌های اخیر بسیاری از زنان و دختران ایرانی این سختگیری‌ها را نقض کرده‌اند؛ پس از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد نیروی انتظامی و اعتراضات سراسری پس از آن طی سه ماه گذشته، حجاب اجباری را کنار گذاشته‌اند.

بر اساس یک بولتن هک شده از خبرگزاری فارس توسط گروه هکری «بلک ریوارد» به تاریخ سوم آذر امسال، یک نظرسنجی وزارت کشور با جامعه آماری ۳۹۷۷ نفر در کل کشور نشان می‌دهد که ۵۱ درصد معتقدند حجاب باید اختیاری باشد و فقط حدود ۳۷ درصد بر اجباری‌ بودن آن تأکید کرده‌اند.
+9
رأی دهید
-136

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Danayan - برگن، نروژ

  فکر کردین مردم چقدر ساده لوح هستن؟ هنوز تو ذهن رهبر الاغتون جا نیوفتده که این انقلاب هست و نه رفرم برای روسری الاغ جان! دور از جون هر چی الاغ!
  5
  152
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  اصلا ناراحتش نباشید چون دیگه به زور همه جور ازادی رو میگیریم نیازی به درخواست نیست. با این سیرک هم نمیتونین به حقوق بشر دروغ بگین. ۵۰۰ نفر سنگ قبرشون سند جنایات شماست. به غیر از هزاران ویدیو و گذارش بیمارستانها
  4
  115
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  دوستان حواس تون جمع باشه و اطلاع رسانی کنین . چند تا از فیلمسازان حکومتی مثل داود میرباقری و بهروز افخمی و مجید مجیدی دارن تو شهرک غزالی و بعضی خیابون های تهران و شهرستان ها صحنه های انقلاب رو به میل خودشون باز سازی میکنن و با موبایل طوری فیلم میگیرن که به نظر واقعی بیاد و نشون بدن که مامور ها با مردم مماشات کردن ولی از بین خود مردم به خودشون شلیک شده . اینا میخوان این فیلم ها رو به خبرنگار های خارجی و کمیته حقیقت یاب سازمان ملل نشون بدن . موبایل کلیه عوامل بازیگر و فیلم بردار و پشت صحنه ازشون گرفته شده و هیچ فیلم دیگه ای بجز فیلم خودشون نمایش داده نخواهد شد. نقشه این کارگردانان مزدور حکومتی را نقش بر آب کنید. طبق بعضی تصاویر در تهرانپارس داشتند به مردم گل و شیرینی و نارنگی میدادند و فیلم می گرفتند برای صحنه های این فیلم. تا میتونید اطلاع رسانی کنید .
  19
  89
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  یه سه پی دوم اختلاف فاز دارین شماها. دعوا هیچوقت سر آزادی پوشش نبوده. چه سال ٧٨، چه ٨٨، چه ٩٨ و ١٤٠١. مشکل شماها هستین که باید به تیر چراغ برق اویزون بشین
  5
  88
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مهدی52 - روتردام، هلند

  یه کلک و حقه جدید آخوندی برای ساکت کردن مردم ، پس اقتصادی که مال خر است و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و دشمنی و آتش افکنی در کشورهای همسایه و همایت مالی و تسلیحاتی از تروریسها و ودر آخر با بمب اتمی اسلغمی صلح آمیز میخواهید چه کنید
  4
  84
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  بیخود سر خودتونو شیره نمالید. ملت ایران عدم وجود شما رو‌میخوان. تو‌مغزهای کپک زدتون فرو‌کنید مساله مردم ایران او‌ن حجاب مذخرفتون نیست.
  3
  62
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  اسلام یعنی تقیه و تقیه یعنی دروغ کلات ذات اسلام با دروغ و تقیه است برای رهایی از دست آخوندها و آخوند نما های کراواتی باید اسلام را از حکومت و دولت جدا کرد
  2
  41
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  بعیده آزاد کنه پوشش رو، توی فضای مجازی چرا، کلا فضای مجازی سوپاپ اطمینانه بی حجاب میشن سلبریتیها،فحش میدن به اخوندا ، اما یکی از این سلبریتیها هم جرات نداره بیاد خیابون، باستثنای پرویز برومند.
  35
  3
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.