مسیحیان برای اولین بار در انگلستان و ولز به اقلیت مذهبی تبدیل شدند

یورونیوز: نتیجه سرشماری سال ۲۰۲۱ در بریتانیا نشان می‌دهد که پیروان دین مسیحیت برای اولین بار در انگلستان و ولز در اقلیت قرار گرفته‌اند.

داده‌های دفتر ملی آمار در بریتانیا که روز سه‌شنبه منتشر شد نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از جمعیت انگلستان و ولز خود را مسیحی معرفی کرده‌اند. بنا به همین داده‌ها ۴۶.۲ درصد جمعیت انگلستان خود را مسیحی می‌داند. این رقم در سرشماری یک دهه پیش ۵۹.۳ درصد بود.

تعداد افرادی که در انگلستان خود را مسلمان می‌دانند به ۶.۵ درصد رسیده است. این در حالی است که این رقم یک دهه پیش ۴.۹ درصد بود.

این در حالی است که بیش از یک سوم جمعیت انگلستان (۳۷ درصد) در سرشماری اعلام کرده‌اند که پیرو هیچ کدام از ادیان نیستند. این رقم در سرشماری سال ۲۰۱۱ تنها ۲۵ درصد بود.

مسیحیان در حالی در انگلستان و ولز به اقلیت مذهبی تبدیل شده‌اند که دین رسمی کشور مسیحیت است و پادشاه بریتانیا رئیس کلیسای عالی انگلستان محسوب می‌شود.

بررسی داده‌های منتشرشده نشان می‌دهد که تعداد افراد «بدون دین» در مناطقی از انگلستان و ولز که جمعیت سفیدپوست بیشتری دارند بیشتر از مناطقی است که اقلیت‌های قومی حضور پررنگی دارند.

کنشگران سکولاریست (مدافع جداانگاری دین از سیاست) در بریتانیا به دنبال انتشار داده‌های دفتر ملی آمار این کشور خواستار تجدیدنظر در نقش و اهمیت دین در امور جامعه شده‌اند. دولت بریتانیا هزینه مدارس کلیسای انگلستان را تامین می‌کند و اسقف‌های انگلیکان عضو مجلس اعیان یا مجلس لردها هستند.

داده‌های سرشماری در دو بخش دیگر بریتانیا یعنی اسکاتلند و ایرلند شمالی به طور جداگانه از انگلستان و ولز منتشر خواهد شد.
+49
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان

  اونوقت این ایرانی های .....پناهنده میرن مسیحی میشن ....
  91
  29
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  به برکت جمهوری اسلامی الان درصد بی دین های ایران خیلی بیشتره.
  12
  103
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  کلیساهای انگلیس و اروپا ویه عده محدودی هم توهمین کانادا وآمریکارو ایرانیها پر کردن البته اولش هاله لویا میگن بعدصلوات میفرستن اینجاست که معلوم میشه خیلی باایمان هستن هاهاها
  54
  10
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  یه بار یکی از ارامنه ایران ساکن همین کانادا ورداشت گفت والامااینقدرم تو دین مسیحیت خودمون صددرصدپایبند نیستیم چی شده که اینقدرنومسیحی جدیدسبز میشن جلو رومون که همه شون هم فقط زبان فارسی بلدن؟هاهاها
  51
  9
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  کسی که خداپرست و معتقد به دین باشه هیچوقت راه نمیافته جار بزنه ! به قول معروف ، ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز که آن سوخته را جان شد و آواز نیامد، این مدعیان در طلبش بی خبرانند کآن را که خبر شد خبری باز نیامد. واقعا اگر کسی خبر از اسرار دین داشته باشه مثل این آخوندها راه نمیافته همه جا جار بزنه و واسه یک لقمه نون مردم رو بکشه
  3
  40
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انطور که ما دانستیم بیشتر جوانان کشورهای اروپایی بی باور یا اتئیستند و بدنبال خرافات مذهب نیستن و بیشترشان به این راضی نیستن که خدا همه چیز را افریده است جوانان اروپا به دنبال این حقیقت هستند که چه نوع ماده ای اغازگر این دنیا عظیم بوده است هر چند جواب این را هم علم پیدا کرده است که کدام ماده اغازگر به وجود امدن هستی بوده ولی حالا هم خیلی انسان مغز فریس شده هستند که بر این باورند خالق همه این جهان هستی خدا نامرئی است که هیچ کس باورمند نتوانسته انطور انسان با هوش را قانع کند این خدا نامرئی را به اثبات علمی برساند.
  6
  9
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  خوشبختانه در ایران کلی مسیحی شدند ؛ و این نشان دهنده درک واقعی از پرستش واقعی خداوند هستش ؛ توی اروپا یا هر جای دنیا مسیحی زادگانی که اعتقاد یا ندارند یا کم شده اعتقادشان اساسا آنها از ابتدا مسیحی نبوده اند صرفا مسیحی زاده هستند مثل مسلمانان ایران که از مسلمانی فقط قیمه و قورمه ظهر تاسوعا و عاشورا را میخورند. خوشبختانه روز به روز محبوبیت مسیحیت و مسیح بیشتر و بیشتر خواهد شد.
  10
  8
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دوست عزیز و بزرگوار ؛ اینکه اکثر جوانان اروپایی آتئیستند و دنبال خدا نیستند به قول فرمایش شما ؛ دوست عزیز از عدم مطالعه از خداجویی و صد ها مسئله دیگه هست . خدا که آفریدگار جهان هستی است آیا باید از ابتدای خلقت هر روز و هر ساعت خود را به مخلوق خود نشان دهد تا او باور کند خدایی هست . کمی مطالعه کمی پیگیری کمی خداجویی کمی انصاف در ایجاد این همه مخلوق خود گویای همه چیز هست . با نداشتن مطالعه با نخواستن خداجویی در حق خدا بی انصافی نکنیم. در پناه خدا باشید آمین
  1
  1
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  sama128 - شیراز، ایران
  دوستی که مسیحی هستید منظور شما کدام خدا هست همان خدای که میگویند تمام دنیا را او با سحر و جادو در شیش یا هفت روز افریده یا همان خدا زمینی فرزند مریم است که خیلی ها مسیح به او میگویند . البته خدا زیاد داریم ولی انطور که هست این خدایان هیچ کاری از دستشان بر نمی اید . برای مثال در ایران خودمان دسته ای اخوند که قدرت ایران را بدست گرفته اند برای همه اشکار است این اخوندها جنایت زیاد انجام میدهند مال مردم میخورند دروغگو هستند و هزار و یک ظلم دیگر در حق مردم انجام میدهند پس برای مثال چرا از این همه خدا یکیشان به مردم ستمدیده ایران کمک نمی کند تا از شر این اخوندهای جنایتکار رهایی یابند.
  0
  0
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دوست بسیار گرانقدر ؛ در این مجال امکان توضیح کامل و جامع در خصوص آفریدگار جهان هستی و خدای واقعی نه خدای دروغین نیست . اولا خداوند انسان را با اراده صد در صد خودش در زمین قرارداده ؛ حال انسان میتونه در راستای کمک و انسان دوستی ؛ محبت و عشق در قبال انسان های دیگر یا حیوانات یا طبیعت استفاده کنه یا با وحشیگری کشت و کشتار تجاوز زنا قتل جنایت پس اگر مشکلی هست در هر نقطه ای با توجه به اراده ۱۰۰% انسان در ایجاد آن خداوند مقصر نیست. ولی اگر خلقت ؛ مسیر رشد انسان بر روی زمین و .. طبق کتاب مقدس واقعا نه صرفا خواندن صِرف‌‌ بلکه درک واقعیت پشت آن درک بشه بسیار بسیار درک برنامه خدا برای انسان‌ آسانتر و واقعگرایانه تر هستش.‌ ولی فارق از هر اعتقاد واقعی هرچی نباید منکر خداوند بود چون مخلوق ناتوان در خیلی از زمینه ها نمیتونه درک درستی از خداوند داشته باشه واقعیت را باید پذیرفت نباید با توجیه ساده موضوع بسیار بسیار مهم خالق را منکر شد.
  1
  1
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.