کی‌روش: کلینزمن به‌دلیل حرف‌هایش درباره تیم فوتبال ایران باید استعفا بدهد

رادیو فردا: کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم فوتبال ایران، سخنان یورگن کلینزمن، سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال آلمان و آمریکا، در مورد «اقدامات نمایشی» تیم ایران برای «بر هم زدن تمرکز داورها و بازیکنان حریف» را «ننگ فوتبال» توصیف کرد و خواستار کناره‌گیری او از فیفا شد.

یورگن کلینزمن که عضو گروه مطالعات فنی مسابقات قطر در فدراسیون جهانی فوتبال است، روز جمعه چهارم آذر پس از بُرد تیم ایران در برابر تیم ولز گفت این تیم عامدانه یک سری حرکات نمایشی را در کنار زمین انجام می‌دهد تا تمرکز داور و بازیکنان تیم حریف را مختل کند.

آقای کلینزمن در گفت‌وگو با شبکه جهانی بی‌بی‌سی افزود این کارها «تصادفی نیست، این بخشی از فرهنگ آن‌هاست، بی‌وقفه زیر گوش داوران خط و داور چهارم خواندند و قضاوت آن‌ها را تحت‌تأثیر قرار دادند... آن‌ها با این کارها تمرکز شما را از بازی منحرف می‌کنند».

کی‌روش در واکنش به اظهارات کلینزمن نوشت که این سخنان «ننگ فوتبال» است و افزود منتظر است ببیند تصمیم فیفا در مورد موقعیت کلینزمن چه خواهد بود. او همچنین خواستار استعفای کلینزمن از سمت خود در فیفا شد.

فیفا هنوز واکنشی به اظهارات دو طرف نشان نداده است.

تیم ایران قرار است در مسابقه بعدی خود با تیم آمریکا بازی کند، اما هم‌زمان موجی گسترده از واکنش‌های انتقادی معترضان کشور به حضور این تیم در بازی‌ها در میانه سرکوب اعتراضات مردمی جریان گرفته است.

روز شنبه گروه هکری بلک ریوارد دو سند را منتشر کرد که برنامه‌ریزی و راهکارهای جمهوری اسلامی برای بهره‌برداری سیاسی از جام جهانی فوتبال به‌ویژه در راستای سرکوب هرگونه اعتراض از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را نشان می‌دهد.
+24
رأی دهید
-158

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  صحبتی در رابطه با توطئه‌ آمریکا، اسرائیل، آل سعود و معترضان داخلی و خارجی نداری؟ حاج کیروش خیز برداشته برای ریاست فدراسیون فوتبال
  7
  57
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  حرفهات بعد از باخت به آمریکا، اسرائیل، آل سعود و معترضان داخلی و خارجی شندنیه
  7
  47
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  البته کلینزمن امروز گفت از حرفهایش سو برداشت شده و انتقادی به تیم ایران و داور و کادر فنی نداشته و منظورش از “این فرهنگ اونهاست” احساساتی بودن بازیکنان و حرکات احساساتی در نیمکت زخیره ها بوده و کیروش هم چون مربی احساساتی هست با این تیم سازگاره.
  6
  34
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  کسی که باید استعفا بده تو مفتخور هستی و تیمت نه اون.
  10
  57
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  آمریکا کاری باهتون خواهد کرد که گشاد گشاد به دیدن رهبر مفعول تون برین .
  8
  22
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  کلینز من بسیار بیجا حرف زده است و تاوان آنرا البته با اخراج شدن از کمیته ی تکنیکی خواهد پرداخت، توهین، تحقیر، و حرف زشت به تیم ایران، و ملت ایران هیچ جایی در این مجمع جهانی ندارد، کشورهایی باید فرهنگ شان مورد سوال قرار بگیرد که، برده داری کرده اند، ملت ها را به جان هم انداخته اند، و دو جنگ جهانی بر پا کرده اند، و »آدم سوزی« کرده اند، نه ملت نجیب ایران
  17
  11
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  Look who's talking. تو مرتیکه مترسک نظام هستی که باید با اردنگی بیرونت انداخت. سرور اربابان کثیف هک شده و دنیا فهمیدن چه خودفروشی هستی. تیمت هم اشغالهایی مثل خودت هستند.
  5
  24
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دوشنبه - تهران ، ایران
  کارلوس احمق از اونجا که حرص و طمع پول سیاهی که آخوندا بهت دادن بعلاوه مقادیر طلا و هدایای دیگرکه همگی از جیب مردم گروگان گرفته شده ایران است مطمئن باش بعد از اتمام جام جهانی توسط وکلای مدافع حقوق بشر مردم ایران پیگیری خواهد شد تا تحت محاکمه قرار گرفته اول از فرار مالیاتی، همکاری با مزدوران و قاتلان مردم ایران و بازی در زمین آنها و خوش رقصی و زبان درازی در مساحبات مطبوعاتی جوابگوی اعمالت باشی. و در نهایت برای همیشه از فوتبال و فیفا اخراج و مجازات بشی. زیاد دور نیست اون روز خواهید دید✋✌️🌷
  3
  4
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.