اسرائیل اطلاعاتی درباره انتقال تسلیحات ایران به روسیه را به مقامات ارشد ناتو ارائه کرده است

صدای آمریکا: وبسایت اکسیوس، گزارش داد: اسرائیل در هفته‌های اخیر، اطلاعاتی درباره انتقال تسلیحات ایران به روسیه را به سفارت‌خانه‌های خود در ده‌ها کشور غربی و مقامات ارشد ناتو، ارائه کرده است.

مقامات اسرائیلی گفته‌اند که سفیر اسرائیل در مسکو هفته گذشته، این موضوع را با معاون وزیر خارجه روسیه در میان گذاشت و نگرانی های اسرائیل را مطرح کرد.

سفیر اسرائیل نیز در ناتو پرونده انتقال پهپادهای ایران و انتقال احتمالی موشک‌های بالستیک این کشور به روسیه را در اختیار معاون دبیرکل ناتو قرار داد.

یک دیپلمات ارشد اسرائیلی نیز در همین راستا به بروکسل سفر کرد تا در مقر اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا، جلسات توجیهی در این باره برگزار کند.

گفتنی است بر اساس گزارشی که روز سه‌شنبه توسط یک گروه تحقیقاتی تسلیحاتی منتشر شد، پهپادهای ایرانی که روسیه از آنها برای حمله به اهداف نظامی و غیرنظامیان در اوکراین استفاده می‌کند، با قطعاتی ساخته شده‌اند که تقریباً منحصراً توسط شرکت‌هایی ساخته می‌شوند که مقر آنها در ایالات متحده، اروپا و آسیا است.

به گزارش نیویورک‌تایمز و با استناد به این تحقیق بسیاری از قطعاتی که محققان بررسی کردند، از جمله نیمه‌هادی‌ها و سایر قطعات الکترونیکی پیشرفته، دارای علامت‌هایی بودند که نشان می‌داد در سال‌های اخیر تولید شده‌اند، زمانی که ایران تحت تحریم‌های بین‌المللی بوده است.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد که یک موشک هدایت‌شونده با پهپاد در ماه مه ساخته شده است.

این که چگونه قطعات سر از ایران درآورده‌اند نامشخص است. علامتهای روی قطعات معمولاً نشان‌دهنده شرکتی است که قطعه را فروخته است، اما نه لزوماً سال یا محل ساخت.

ایران از زمانی که روسیه در فوریه به اوکراین حمله کرد، تامین تجهیزات نظامی روسیه را رد کرده است، اما یافته‌های این گروه این ادعا را رد می‌کند.
+30
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یکی از کثیفترین و ضد ایرانی ترین کشورهای منطقه همین اسراییلی های پوفیوز هستند. مثل کوه پشت علی گدا هستند ولی به ظاهر دشمنش هستند.
  20
  17
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  با این کار شروع به کندن قبر خود کرده چون باعث تغییر سیاست روسیه و رویارویی با ان خواهد شد. همین راه براش خوبه منتهی میشه به فتح اورشلیم.
  10
  10
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  نوکر پوتین بودن داره برا علی چلاق دردسر میشه
  6
  10
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  گور بابایی رژیم باباهای مسولین ان،ولی چرا بیش از ۴۰ کشور به فاشیست های اکرایبن کمک می‌کنند کسی ایراد نمیگیره .ولی دنیا پر شده از نام ایران نه آخوند صد ایرانی که به روسیه کمک می‌کنه. جالبه سود این معامله هم نیره نو جیب کارخانه های آمریکایی ولی تخریمش به ملت ایران میرسه. انگلیس میگه روی را تحریم کرده ولی نفت روی را مثل سابق از روس میخره همینطور خود آمریکا . برای خودشون مهم نیست ولی ایران مثل آش نخورده و دهان سوخته است
  1
  2
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.