رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: گاوداری چطور می‌تواند سایت هسته‌ای باشد؟

 محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایرانیورونیوز: محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت «جایی که گاوداری است و آهن قراضه در آن می‌فروشند چطور می‌تواند سایت هسته‌ای باشد؟» وی تاکید کرد که ایران نمی‌تواند بپذیرد که به آن‌ها بگویند «سایت اعلام نشده» دارند.

اشاره آقای اسلامی به نظر بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی است که پیش از این سه مکان در ورامین، مریوان و تورقوزآباد در حومه تهران را شناسایی و اعلام کرده‌ بودند که سایت‌های ورامین و تورقوز آباد در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ احتمالا با هدف از بین بردن رد اورانیوم تخریب شده‌اند. اسرائیل برای نخستین بار به این مکان‌ها به‌عنوان سایت‌های هسته‌ای و مخفی ایران اشاره کرده بود.

آقای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «چرا موارد اتهامی که تولیدکننده آنها یک جریان تروریستی است و در کشور ما اقدام به ترور دانشمندان ما کرده و انفجار و خرابکاری هسته‌ای انجام داده و با صدای بلند هم می‌گوید، من این کار را کردم، اینقدر راحت می‌تواند اتهام ناروای خود را پیش ببرد؟»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه گذشته در وین قطعنامه جدیدی را در محکومیت «عدم همکاری ایران»‌ با این نهاد تصویب کرد. موضوع «عدم همکاری» به سایت‌های اعلام نشده بر می‌گردد موضوعی که در مذاکرات برای احیای برجام از جمله مواردی بود که ایران خواهان کنار گذاشتن آن شده بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: «بارها اعلام کردیم صدور قطعنامه یا استفاده ابزاری از قطعنامه در شورای حکام نمی‌تواند نتایجی به دنبال داشته باشد.»

اسلامی تاکید کرد: «هر قطعنامه‌ای حتما عکس‌العملی دارد و پیش‌تر و از آنجایی که در این قطعنامه باز به مسائلی پرداخته شده که اساسا موضوعیت ندارد و قبلا حل‌ و فصل شده، اعلام کرده بودیم اگر قطعنامه‌ای صادر شود به آن واکنش نشان می‌دهیم، از این روز با حضور بازرسان آژانس برخی اقدامات هسته‌ای از جمله گازدهی به زنجیره‌های جدید در نطنز و شروع تولید اورانیوم ۶۰ درصد در فردو انجام شد.»

وی افزود: «ما اعلام کردیم آقای گروسی اگر می‌خواهند می‌توانند به ایران بیایند. همچنین درباره مذاکرات با آژانس گفته بودیم که به موارد ادعایی و سوالات، پاسخ داده شده است اما اینکه آژانس قانع نشده و به دنبال آن ملاحظاتی از سوی سه کشور اروپایی و آمریکا شکل گرفت تا از این مساله به عنوان اهرم فشار استفاده کنند، درست نیست. این مسایل قبلا نیز در قالب پی ام دی در ۲۰۱۵ مطرح شده بود که در آن زمان پاسخ لازم به آنها داده شده است.»
+3
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  همون طوریکه بابات تورو با بسیجیا پس انداخت.
  1
  50
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  گاوداری چطور می‌تواند سایت هسته‌ای باشد؟ همانطور که مجلس گاوداری میباشد
  1
  59
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  گاوداری در نظام جمهوری اختلاسی میتونه سایت هسته ای باشه!! چطور در زمان احمدی نژاد یک دختربچه توانست در زیرزمین خونه اش انرژی هسته ای تولید کنه؟ پس در گاوداری هم میشه! از شش کلاسه ها هرکاری برمیآد
  1
  53
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Southern Star - سیدنی، استرالیا

  اصولاً در جمهوری اسلامی، گاوداری میتونه کاربردهای مختلفی داشته باشه.نمونه اش مثل مجلس شورای اسلامی یا اینهمه حوزه علمیه....
  1
  52
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  همونطور که یک گاو میتونه مملکت داری کنه
  1
  55
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  قالی شوئی در دورقوزآباد چگونه محل نگهداری حدود پانصد کیلو اسناد هسته ای از کار درآمد !!؟ همینطور گاوداری هم میتونه پوششی برای یک سایت هسته ای باشه !! اینها اونقدر گاگول و ابله هستند که یک ترفند احمقانه ای که یکبار لو رفته رو باز هم تکرار میکنند !!!
  1
  55
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shahab46 - هانوفر، آلمان

  خوبه خودش هم میدونه یک مشت گاو ریختن تو سایت هسته‌ای
  1
  44
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  خوکدونی بلانصبت خوک میتونه اسمش حوزه علمیه قم بشه، گاوداری میتونه اسمش دانشگاو امام صارق یا حسن بی کله بشه ولی . تیر اهنهای موجود در انجا و سانتریفوژهای قدیمی هدیه به ناموس دروغگو
  1
  21
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  همونطور که رهبرتون مفعوله . اه ببخشین مثل اینکه ربط زیادی نداشت.
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  همانطور که یک گاوداری می‌تواند بیت رهبری باشد، البته با پوزش فراوان از گاوها!
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Nariman h - تورنتو، کانادا
  همانطور که گاوها مسئولان کشور میشوند
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.