برخی پروژه‌های سینمایی پلان‌هایشان را با دو وضعیت «بی‌حجاب و با حجاب» برداشت می‌کنند

رادیو فردا: یک تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی است، می‌گوید: «برخی پروژه‌های سینمایی پلان‌هایشان را با دو وضعیت بی‌حجاب و با حجاب ثبت می‌کنند».

محمدرضا شفیعی روز دوشنبه در توئیتی نوشت که «امروز متوجه شدم برخی فیلم‌های سینمایی در حال فیلمبرداری، پلان‌های خود را با دو وضعیت با حجاب و بی‌حجاب برداشت می‌کنند».

او با ادعای «جنگ ترکیبی دشمن» گفته که این وضعیت برای برخی سینماگران، «محاسبات غلط» ایجاد کرده و پرسیده که «دشمن با بصیرت آن‌ها چه کرده است؟»
از آغاز اعتراضات سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی، در بازداشت گشت ارشاد، بسیاری از دختران و زنان معترض حجاب اجباری از سر برداشته و روسری‌های خود را آتش زده‌اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هم نشان می‌دهد که حضور دختران و زنان در خیابان‌های شهرهای مختلف، مدارس و دانشگاه‌ها بدون حجاب اجباری به امری عادی تبدیل شده و به نظر می‌رسد که بازگشت به وضعیت سابق غیرممکن است.

برخی از بازیگران سینما و سایر هنرمندان نیز به این اعتراضات پیوسته و عکس‌هایی از خود بدون حجاب اجباری منتشر کرده‌اند. در همین زمینه تاکنون هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی، بازیگران سینما، بازداشت شده‌اند و برای برخی دیگر از اعضای جامعه سینمایی از سوی نهادهای امنیتی احضاریه صادر شده است.

خانه سینما روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای به این بازداشت‌ها و احضاریه‌ها واکنش نشان داد و تهدید کرد که در صورت عدم آزادی سینماگران بازداشتی، اعضای آن دست به اعتصاب خواهند زد.
+68
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  ننگ بر هنرمندانی که در این شرایط به جای همراهی با مردم به فکر فیلم ساختن هستن .
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.