علی کریمی فراخوان داد؛ به خیابان‌های ایران بیایید

ایران وایر:  «علی کریمی» ستاره سابق فوتبال ایران، در صفحه اینستاگرام خود از مردم ایران خواسته است برای حمایت از مردم مهاباد به خیابان‌ها بیایند.

او در صفحات اجتماعی‌اش با اشاره به هجوم نیروهای نظامی حکومت به شهر مهاباد، در فراخوانی ملی، از مردم ایران خواسته است به خیابان‌های ایران بیایند و صدای مردم مهاباد باشند.

نیروهای نظامی حکومت، روز شنبه با نفربر و تانک وارد شهر مهاباد شدند. از عصر شنبه، برق بخشی از مناطق این شهر قطع و صدای تیراندازی به صورت ممتد به گوش می‌رسید. تصاویری از حرکت خودروهای سنگین نظامی نیز از مهاباد منتشر شده است.


انتشار فراخوان‌ها برای یاری‌ مردمی به معترضان مهاباد در برابر حمله‌ نیروهای حکومتی

ایران اینترنشنال: در پی گزارش‌ها از حمله سنگین نیروهای امنیتی به معترضان در مهاباد و شنیده شدن صدای ممتد تیراندازی در این شهر، کنشگران در فراخوان‌هایی از همه مردم ایران خواستند به یاری مردم مهاباد بشتابند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که در چند منطقه مهاباد صدای ممتد تیراندازی شنیده می‌شود و گزارش‌ها از جو شدید امنیتی و قطعی اینترنت و برق در برخی نقاط این شهر حکایت دارد. هنوز آمار دقیقی از شمار کشته‌شدگان و مجروحان در دست نیست.


تصویری در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد مردم مهاباد در جریان خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی، برای مقاومت در برابر ماموران سرکوب در خیابان سنگر ایجاد کرده و پناه گرفته‌اند.

همزمان با انتشار اخبار سرکوب خونین خیزش انقلابی مهاباد، گروهی از ایرانیان ساکن واشینگتن نیمه شب در مقابل کاخ سفید تجمع کرده و خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از سرکوب خشونت‌بار مردم مهاباد شدند.

مسیح علی‌نژاد با انتشار عکسی از سنگربندی مردم در خیابان‌های مهاباد هشدار داد خشونت‌ سرکوبگران بیشتر شده و امار کشته‌های شهر افزایش یافته است. او از همه مردم ایران خواست یک‌شنبه ۲۹ ابان برای حمایت از مردم مهاباد، به خیابان‌ها بیایند تا فشار حکومت بر این شهر کاهش یابد.

علی کریمی نیز در اینستاگرام با انتشار فراخوان فوری از مردم همه شهرهای ایران خواست به یاری هم‌وطنان معترض خود در مهاباد بشتابند.

سازمان حقوق بشری هەنگاو نیز در پیامی اعلام کرد: «جمهوری اسلامی کمر به قتل‌عام دیگری در کردستان بسته این بار سکوت نکنید، صدای مهاباد باشید.»

در همین حال، سرکوب خونین اعتراضات در سایر شهرهای کردنشین نیز همچنان ادامه دارد.

طبق ویدیوهای ارسال‌شده برای ایران اینترنشنال، در شامگاه ۲۸ آبان نیروهای سرکوبگر با ماشین‌های شخصی وارد ویلاشهر سنندج شده و به سمت خانه‌های مردم تیراندازی ‌کردند. این نیرو‌ها لباس شخصی بوده و ماسک سفید زده بودند.

همچنین مخاطبان با ارسال ویدیوهایی به ایران اینترنشنال گفتند که لباس شخصی‌ها و ماموران امنیتی شامگاه شنبه با هجوم به چند شهرک در سنندج از جمله شهرک‌های ویلاشهر و بهاران، شیشه‌های چند ساختمان را شکستند و اموال عمومی را تخریب کردند.
+442
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ایول مرد! البته از این به بعد باید به جای اینکه بگیم خیلی مردی، باید گفت خیلی زنی. بقول اون حسن مذلف عباسی یک پوفیوز فوتبالیست در مقابل رهبر فرزانه! ببینیم مردم به کدوم جواب میدن؟ اون رهبر به زودی به ارزوش که همون پاره شدن محل مفعولیتش هست میرسه
  20
  133
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Shahn - باربودا، آنتیگوا و باربودا

  علی کریمی شیر مادرت حلالت. فقط اتحاد و پیوستگی رمز پیروزیست
  25
  165
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  حالا ..... شیخ علی‌ در این سایت به صحنه مبارزه می‌‌یاند و زر می‌‌زنند .خودش در خارج است جوان‌ها مردم را به کشتن می‌‌دهد، انگار مثلا امام نکبت خودشان سال ۵۷ سر میدان توپخانه ایستاده بود و شخصا وق وق می‌‌کرد. مثل خوک در پاریس پروارش کردند و صادر به ایران. این دست کم از میان مردم است و حرف حساب می‌‌زند و تبعید را به ننگ ترجیع داد
  36
  101
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  آغاز انقراض جدی حکومت کودک کش خونخوار اسلامی.
  16
  148
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  venus100 - تهران، ایران

  سلام ودرود به مردم دلاور کردستان ؛ پیروزی نزدیک است .داعش جمهوری اسلامی رو به نابودیست قطعأ پیروزی از آن شما ایرانیان است.
  44
  93
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  eshgh va mehrabani - فارسی، دانمارک

  علی کریمی رئیس جمهور اینده ایران .پایدار ای انسانه شریف
  24
  82
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  venus100 - تهران، ایران
  مردم باید خود را ....کنند و جواب گلوله رو با ....بدهند.نباید الکی روبروی داعش جمهوری اسلامی وایستاد .باید هر کی که در توان دارد ....گیر بیارد. باید با زور ....این داعشیا رو نابود کرد و ایران پس گرفت
  44
  51
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  درود بر شجاعت و انسانیتت.پایان دیکتاتوری اشغالگران ظالمان اسلامی نزدیکه.
  13
  56
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ahora_nima - استکهلم، سوئد

  اگه تهران و شهرهای بزرگ مثل اصفهان و مشهد و شیراز به مانند کردهای سننج و مهاباد و بوکان و .. قیام میکردند فاتحه رژیم در کتر از یک ماه خونده میشد. در طول سه روز در سنندج ۱۵ نفر شهیدشدند در دیواندره ۲ نفر بوکان ۲ نفر مهاباد بیش از ده نفر. اگه مردم شهرهای دیگه به طور گسترده قیام نکنن در کردستان حمام خون بپا میشه. و بعد بعنوان تجزیه طلب ازشون یاد میکنیم که دلاوران اسلام سرکوبشون کردن.
  9
  56
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  درود بر کردستان غیور سپر بلای جاودانه ایران زمین .❤️🌱 دوستان رهبری درکار نیست، علی چلاق بدلیل مشکلات جسمی در سال ۹۳ ریق زحمت را سر کشیده و این جنایتکاران سالهاست مترسکی بنام میر طاهری را بجای او به مردم خورانده اند و ایران را بین هم تقسیم کرده هر کسی به اندازه توانایی می چاپد و میبرد برای مطمئن شدن میتوانید در یکی از سخنرانیهای او که عمامه اش را با عرق چین تعویض میکند موهای نکبتی اش دورنگ است و از نظر چهره تفاوتهای زیادی با اصل آن دارد. مهاباد تنهاست، به هر صورتی به کردستان کمک بفرستیم ....
  13
  41
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  منظور علی کریمی که از مردم ایران میخواهد به مردم مهاباد کمک کنید این نیست که به شهر مهاباد بروید این است که دیگر شهرهای ایران بخصوص شهرهای استان اذربیجان غربی و شرقی به خیابانها بیایند و اعتراض و تظاهرات برعلیه نظام اخوندی را ادمه دهند تا نظام اخوندی نیروهای سرکوبگرش را به مهاباد سرازیر نکند . هم وطنان خوب بدانید نظام اخوندی ایران مثل یک ساختمان نیست که دریکماه ساخته شده باشد و چند روزه ویران شود بلکه نظام اخوندی 44 سال است که ساخته شده و نیاز به وقت بیشتر و کوشش و تلاش فراوان دارد برای سرنگونیش. پس مردم خسته نشوید و به هدفتان که سقوط جمهوری اسلامی است ادامه دهید . حق باشماست مردم و پیروزی از ان شماست!
  12
  57
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  الان مردم بیشتر از دو ماهه که در خیابان هستند . یه فراخوان دیگه بده .
  13
  37
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  معترضین عجب رهبران شجاعی دارن حتی کنار گود هم نیستن اونور اقیانوس ایستادن میگن لنگش کن! در واقع اونا خائنین به جوانان خام هستند.
  50
  21
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  Aztek - قم، ایران
  نه دوست من هنوز به جمعیت دلخواه نرسیدیم نیاز به سیل جمعیت داریم
  10
  24
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  نه اینکه سال 57 خمینی تو ایران نشسته بود به مردم میگفت برید تو خیابون حافظه تو هم که مثل ماهی هست
  8
  24
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  اکانت‌های آقای علی کریمی واگذار شده ، اینستا و غیره ، تهدیدش کردن خودش و خانواده‌اش را...در خارج از ایران..اینها حرفهای علی کریمی نیست ، از اسم و شهرتش دارن سو استفاده میکنن....قبول ندارین؟ ازش بپرسید ، سره کاریم همه مان...
  28
  11
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بارها گفتم اکثر ایرانی های مخالف خارج نشین بی سواد و لمپن هستن. نه اطلاعات علمی دارن نه تاریخی نه سیاسی وکلا هیچچی!!! مجید جان خمینی رو تبعید کردن قبل از تبعید هم تو ایران بود شما همه رو جمع کنن یک دهم خمینی دل و جگر رهبری رو ندارید.
  14
  6
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  venus100 - تهران، ایران
  برای هر چه زودتر ساقط کردن رژیم داعش جمهوری اسلامی اتحاد و همبستگی از تمام ایرانیان شهرهای ایران بالآخص تهران ، شیراز ،اصفهان ،تبریز همردیف با مردم کردستان در یک مقطع زمانی لازم و ضروری است ,چون متآسفانه سقوط رژیم آخوندی داعش اسلامی کودک کش با خیزش فقط چند تا شهر زمان میبرد . آلان یک خیزش قدرتمند و مسلح بودن مردم می تواند کار رژیم کودک کش رو یکسره و نابود کند.
  2
  10
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  خیلی از ما ها رو هم مجبور به تبعید کردن، ضمنآ خمینی ملعونت کجا جیگر داشت قدرت های خارجی کمکش بودن، همه جناح های سیاسی احمق گوش به فرمانش بودن چون فکر میکردن طبق گفته خودش میخواد برگرده بره قم طلبگیش رو بکنه بازاری ها هم که جیبش رو پر پول کرده بودند به امید اینکه اوضاع مالیشون بعد خمینی بهتر میشه و ممنونم که من رو در حد خمینی نمیدونی چون اون یک خدعه گر آدم کش بود که وضعیت ایران رو به چنین روزی رسوند من هر چی نداشته باشم شرافت انسانی دارم که از یک جکومت بچه کش طرفداری نمیکنم اونچه که امثال تو ندارید.
  3
  10
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  shoppersian - اصفهان، ایران
  به زودی این اتفاقات تمام میشود و رو سیاهیش میمونه واسه اونها که به تیم ملی توهین کردند و سعی کردند حتی ورزش ایران تحریم بشه و بعد بازی پرچم انگلیس را دست گرفتند ، به سعدی و حافظ و فرهنگ ایران توهین کردند ، برای کشته سازی به کسی که بغلشون شعار میداد شلیک کردند و به تمامیت ارضی ایران لعنت فرستادند ، دروغ ساختند و به مطلبی که میدونستند دروغ است ضریب دادند ، متاسفانه این حجم از وطن فروشی در تاریخ تمام جهان بی سابقه است و نشان میدهد فارسی صحبت کردن دلیل ایرانی بودن نیست
  8
  1
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  علی کریمی درد و بلات بخوره تو سر اون بی ناموسهایی که دیروز ۶ تا نوش جون کردن.
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  شاید تهرانیا نیان خیابون، همینطور لرها ترکها خراسانیها چون اینا مردم لیبرالی شدمیخوان مسالمت امیز مثل غربیا مشکل رو حل کنن مثلا متمدن شدن یه کم غیرطبیعی متمدن شدن. اماکردا وبلوچا هر چه جاش(مزدور)رو رحم نمیکنن اول اونا رو میکشن اونا طبیعی ترن
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Danayan - برگن، نروژ
  برای هر مورد حکم اعدام ازادیخواهان باید ۱۰ نفر از اعضای خانواده بسیجیها و سگای سپاه سقط شوند! تمام خانوده این سگا باید شناسایی بشوند! البته دور از جان سگ!
  0
  2
  جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.