پیام علی کریمی در واکنش به اعترافات اجباری خانواده نیکا شاکرمی

ایران وایر:«علی کریمی» بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در صفحات اجتماعی خود، برای «نیکا شاکرمی» که در جریان اعتراضات سراسری به قتل رسیده است نوشت: «همه مردم ایران از طرز کشته شدنت خجالت زده‌ هستند. روحت شاد دخترم.»
شب گذشته (چهارشنبه) از بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم صداوسیما، «روایتی از نحوه مرگ » «نیکا شاکرمی» نوجوان ۱۷ ساله٬ به همراه «اعترافات» خاله و دایی او منتشر شد.

پیشتر منابع نزدیک به خانواده شاکرمی گفته بودند که «آتش شاکرمی» خاله و «محسن شاکرمی» دایی نیکا، تحت فشار نهادهای امنیتی برای مصاحبه تلویزیونی و تکذیب کشته شدن نیکا به دست نیروهای امنیتی هستند.

آنچه از این بخش خبری منتشر شد٬ تناقضاتی آشکار با خبری که صبح همان روز توسط خبرگزاری میزان٬ وابسته به قوه‌قضایی و آنچه در رسانه‌های مستقل منتشر شده بود داشت.

تصاویری که در صفحات اجتماعی نیز منتشر شده، سایه یک بازجو روی دیوار را نشان می‌دهد. در برش‌هایی از این ویدیو، عباراتی توهین آمیز در پس‌ زمینه صدای اعترافات اجباری نیز شنیده می‌شود.

علی کریمی، با این متن، نشان داده است که ادعاهای صداوسیمای حکومتی و بازجوخبرنگاران را در مورد چگونگی قتل نیکا شاکرمی نپذیرفته است.
+308
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خیلی مردی. دردو بلات تو سر علی گدا و علی پروین .
  5
  152
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  علی آقا بیا و رهبری انقلاب علیه آخوندهای جنایتکار را به عهده بگیر که همه مردم ایران پشتت خواهند ایستاد
  8
  127
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  علی کریمی دلاورحکم جهاد بده علیه سد علی گدا. خمینی هندی زاده فقط بلد بود مرتب تکرار کنه ممد رضا. بد است. بگو حکومت سد علی گدا باید منقرض شود
  5
  111
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان

  🖤 😭😭 🙏🙏 روحت شاد دختر پاک میهنم
  4
  123
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  خیلی درد ناک هست حتی تصور این اتفاق، این‌ها جوان‌های این مملکت هستند که دارند پر پرشون میکنند
  5
  55
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  درود بر تمامی آزادیخواهان جهان و سپاس از مردمی که جان میدهند اما بخاطر منش اریایی شان، به آسیب زننده و قاتل حتی یک تلنگر هم نمی‌زنند. مردم میهنم بدانند، آفریدگار جهان هستی هرچه و هرکه هست در بدن هر موجود زنده ای به هر نوعی یک سیستم ایمنی برای بقا تدارک دیده و ما انسانها نیز از آن برخورداریم، پس نتیجه میگیریم که دفاع از خود یک واجب است و باید از خود به هر طریقی دفاع نفس کنیم. باید این را خوب بدانیم پلیس هر کشور حافظ جان و مال هر شهروندی ست، اما پلیس ایران ثابت کرده که در ان عوامل بیگانه بیشتر از ایرانیان هستند و خودی ها هم ضد ایران و ایرانی. پس نتیجه میگیریم که با توجه به تمام نکات ایمنی و امکان فرار از مهلکه و گیر نیافتادن بدست این هزار پدران مادر صیغه رو از جان و مال خود و سایر آزادیخواهان اعم از کوچک و بزرگ باید و باید دفاع کنیم حتی با سلاح سرد یا گرم. اینها ظاهراً انسان هستند و فقط ظاهراً فارسی صحبت میکنند، اما مثل مجاهدین تبدیل به یک ماشین قتاله شدند بدون روح و ترحم. نکته بسیار بسیار مهم این است که به هیچ عنوان نباید دستگیر شویم و نباید اجازه دهیم هم‌رزمان ما دستگیر شوند. پیروزی
  1
  35
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.