نیلوفر فولادی، پرستویی که با برهنه شدن در هلند، حکم سرکوب مردم را در ایران صادر کرد

 
از چند روز گذشته و پس از درگذشت مهسا امینی ایرانیان مقیم کشورهای خارجی تجمعاتی علیه جمهوری اسلامی برگزار کرده‌اند که در آن تندترین شعارها را علیه حاکمیت ایران سر می‌دهند و تلاش دارند نهادهای بین‌المللی را با خود همراه کنند. شاید تصور کنید وقتی این تجمعات برگزار می‌شد، کسانی در ایران بیش از همه نگران باشند، اما باور کنید این گزاره غلط است؛ چه اینکه آنها اطمینان داشتند بالاخره در اینهمه تجمع یک اتفاق رخ خواهد داد که بتوانند از آن استفاده کنند؛ که چنین هم شد. اتفاق این بود که در میان تجمعات مختلفی که در شهرهای گوناگون برگزار می‌شد، در دو مورد زنان لباس خود را کاملا در آورده بودند و به شکل عریان در میان جمعیت شعار «زن زندگی آزادی» سر می‌دادند.

همین اتفاق برای جماعت منتظر در ایران کافی بود؛ چه اینکه یک سوژه برای استفاده به دست آمده بود که از طریق آن می‌شد هر کس شعار «زن زندگی آزادی» بدهد را زیر سوال برد و اینگونه تفسیر کرد که این شعار برابر با برهنگی است.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد صداوسیمای جمهوری اسلامی در بخش در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما به این موضوع پرداخت و در اتفاقی عجیب و بی‌سابقه تصویر زنانی که عریان شده بودند را بدون هیچگونه رودربایستی پخش کرد تا به زعم خودش مخاطب را کاملا «حالی» کند که منظورش چیست و معترضانی که چنین شعاری سر می‌دهند، چه در سر دارند. اما از پخش چنین فیلمی چه نتیجه‌ای باید گرفت؟

۱) قبل از هر چیز تصور کنید که یک رسانه به جز رسانه غیرخودی حاکمیت، چنین فیلمی منتشر کرده بود! فکر می‌کنید با آن رسانه چه برخوردی می‌شد؟ یادمان باشد که این فیلم در حالی پخش شده که همین الان بسیاری از تذکرهایی که به رسانه‌های «غیرخودی» داده می‌شود، فقط مربوط به معلوم بودن موی سر زنان در تصاویر منتشر شده است. بنابراین ابتدا می‌توان این سوال را طرح کرد که «قانون» در این کشور چگونه رعایت می‌شود؟ این چه قانونی است که زیر پا گذاشتنش برای یکی مجاز است و برای دیگری سخت‌ترین تبعات را دارد؟

۲) یکی از بخش‌های صداوسیما که بودجه بیت‌المال در آن هزینه می‌شود، بخش «ارزیابی پخش» است که در حقیقت هر فیلمی را قبل از انتشار بررسی می‌کند تا مبادا نکته‌ای خارج از عرف روی آنتن برود. برای آنکه بدانید بهتر است بگوییم که تمرکز این بخش، علاوه بر ارزیابی دینی محتوا، عمدتا روی حجاب و پوشش در تصاویری است که قرار است منتشر شود. همین حساسیت باعث شد در مواردی مثلا جلوی حضور «گوستاو پویول» به بهانه بلند بودن موهایش در صداوسیما گرفته شد یا در نمونه دیگری، سینه گرگ «باشگاه آس.رم» سانسور شد! به طور کلی معمولا پوشش بازیگران زن فیلم و سریال‌های خارجی؛ مخصوصا در ناحیه گردن و سینه مات یا به اصطلاح «فلو» می‌شود تا فرآیند سانسور انجام شده باشد یا از ایده «آباژور» استفاده می‌شود.

برای انجام این فرآیند نیز نرم‌افزارهای خاصی طراحی شده که زمانی عزت الله ضرغامی درباره آن نیز صحبت کرده است. وقتی صداوسیما پخش تصاویر و فیلم‌هایی که زنان پوشش در پوشش کامل ندارند را عملی نادرست و ضد دین می‌داند، چگونه است که برای «توجیه» یک اتفاق از تصویری استفاده می‌کند که ده‌ها برابر بدتر است؟ آیا هر کجا که لازم باشد، می‌توان سیاست‌های نظام را نادیده گرفت؟

نکته دردناک ماجرا آنجاست که در صداوسیمای این کشور نشان دادن ساز و آلات موسیقی ممنوع است، اما زمانی که نیاز باشد، پخش پستان برهنه زنان ایرادی ندارد!

۳) صداوسیما در فیلم پخش شده، اینگونه نتیجه گرفته که هر کس شعار «زن زندگی آزادی» سر می‌دهد، به دنبال برهنگی است؛ یعنی از «استقرای جزء به کل» استفاده کرده است. اول اینکه چگونه می‌توان چنین نتیجه‌ای گرفت؟ چه کسی گفته هر کس چنین شعاری می‌دهد، در پی لخت شدن است؟

فرض کنید بشود چنین قیاسی کرد و می‌توان از جزء به کل رسید. آیا در این صورت، همین قیاس را برای خود نظام نمی‌توان انجام داد؟ اگر این فرض درست باشد، پس می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که اگر یک مسئول اختلاس می‌کند، کل نظام اختلاسگر است! یا اگر یک قاضی رشوه گرفت، می‌توان نتیجه گرفت که کل قوه قضاییه رشوه‌بگیر است! همچنین اگر فیلمی از یک مامور نیروی انتظامی دید که در حال کتک زدن یک متهم است، می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که کل نیروی انتظامی بدون توجه به قانون، مردم را کتک می‌زند!! آیا چنین قیاس‌هایی درست است؟

۴) اگرچه دو سه هفته‌ای است که ون‌های گشت ارشاد در خیابان دیده نمی‌شوند، اما تا زمانی که در خیابان حضور داشتند، کارشان این بود که اگر فردی به زعم آنها پوشش نامناسب دارد را بازداشت کنند یا به او تذکر دهند. آیا پذیرفتنی است نظامی که چنین دیدگاهی دارد و دختران را به خاطر معلوم بودن موی سر بازداشت می‌کند، خودش فیلم عریان زن دیگری را از تلویزیون پخش کند تا به خودش وجاهت دهد؟

۵) درست همان روزی که فیلم زن برهنه برای نخستین بار در توییتر رادیو زمانه منتشر شد، تقریبا تمام فعالان سیاسی و کاربران شبکه‌های اجتماعی در پیام‌های جداگانه لخت شدن آن را تقبیح کردند و آن را عملی نالازم خواندند و به نوعی صف خود را از آنها جدا کردند. البته برخی نیز چنین حرکتی را عملی حساب شده و برنامه‌ریزی شده توصیف کردند که برای سرکوب جنبش درون ایران طراحی شده بود. اگر این اقدام حساب شده هم نبود، مسئله مهم این بود که افکار عمومی در ایران حمایتی از آن نداشتند. وقتی چنین رویکردی وجود داشت، چه لزومی داشت که آن حرکت به پای کل معترضان گذاشته شود و اینگونه گفته شود که هر کس شعار «زن زندگی آزادی»، رویکرد بی‌حیایی و بی‌آبرویی دارد؟ آیا در بحبوبه اعتراضات مردم، لازم بود اینگونه به آنها دهن‌کجی شود؟

۶) پیش از این یکبار دیگر هم صداوسیما از چنین تصاویری استفاده کرده بود؛ آنهم زمانی که می‌خواست حاضران در کنفرانس برلین را توبیخ کند. تصاویری که از آن کنفرانس نشان داده شد، بحث‌های مطرح شده و استدلال‌های حاضران و پرسش و پاسخ‌های آن نشست نبود، بلکه حاشیه آن برای صداوسیما جذاب بود. در آن کنفرانس، مردی ناگهان عریان شد و یک زن هم ناگاه به میان آمد و رقصید و در نهایت یکی هم فریاد مرگ بر جمهوری اسلامی سر داد و صداوسیما هم همین صحنه‌ها را نشان داد! مشابه همین اتفاقی که در هلند افتاد؛ وقتی صداوسیما هزاران بحث و شعار و مطالبه را نمی‌بیند و صرفا آن چیزی را می‌بیند که خودش می‌خواهد. بدتر اینکه از همان اتفاق، یک نتیجه‌گیری کلی می‌کند و آن را به دیگران نیز تعمیم می‌دهد.

۷) پخش زن برهنه در صداوسیما تلاشی بود برای تحریک کردن احساسات مذهبی مردم تا از این طریق فضا تغییر کند و قشر مذهبی پای کار بیاید. حقیقت آن است که در طول تاریخ هیچ زمانی همچون چهار دهه گذشته نگاه به دین تغییر نکرده است بنابراین این تصور که با پخش کردن فیلم، احساسات مذهبی تحریک خواهد شد، بیش از اینها دور از دنیای واقعی است؛ چنانکه در این مورد، دغدغه نه حفظ شریعت، که حفظ قدرت بود.

۷) معمولا در شرایط بحرانی هر کشور نیاز به عقلایی دارد که بتوانند فکر کنند. شاید باور نکنید اما اندیشیدن سخت‌ترین کاری است که بشر می‌تواند بکند؛ مخصوصا برای گروهی که در شرایط غیررقابتی و رانتی نیازی به اندیشیدن نداشته‌اند، کار دو چندان دشوارتر می‌شود. وقتی جای اندیشه و خرد خالی است و کسی نیست که بیندیشد، طبیعتا اولویت‌ها هم جابجا می‌شود؛ از جمله آنکه صداوسیما با خانواده مهسا امینی گفت‌وگو نمی‌کند و نمی‌گذارد پدری که دخترش را از دست داده، در تریبون رسمی نظام جایی داشته باشد و کار را به بی‌بی‌سی و ایران اینترنشال می‌سپرد و خود به دنبال مچ‌گیری از دیگران است. باور کنید هیچ خرد و عقلانیتی در کار نیست.
+194
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  تیتر این گزارش درست نیست کمی دست کاری شده.تیتر اصلی‌ بدین گونه است "آیا نیلوفر فولادی، با برهنه شدن در هلند، حکم سرکوب مردم را در ایران صادر کرد ? ". در اینجا علامت پرسش وجود ندارد و کلمه پرستو اضافه شد. دروغ است که پرستو است و باز داشت هم نشد. هیاهو الکی‌ از طرف امت سایبری. می‌‌شود موافق بود یا مخالف. ایشون هم مثل همه حق دارد احتراز خود را نشان دهد. این گونه احتراز هم چیز عجیبی‌ نیست. روزی نیست که در اروپا اتفاق نیفتد. از زنان ترک گرفته بر ضد رجب تا روس‌ها بر ضد پوتین .در امریکا هم که که چیز عجیبی‌ نیست. فریب نخوریم. آخوند‌ها حـ... هستند و از هر چیزی استفاده می‌‌کنند.
  97
  52
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ما از اول گفتیم این اخوند عین جدش محمد ختمی مرتبت، به وقتش ننه اش رو هم میفروشه. مگه محمد علی رو جای خودش نکاشت که در بره تا قریش پسر عموش رو بکشن؟ اینها هم فرقی براشون نداره که لخت کنن یا خار و مادر و نزدیکانشون رو بفروشن.
  17
  146
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  همه اش حرف مفت است. حکومت بلاخره اتویی پیدا میکرد و اگر هم پیدا نمی‌کرد یکی درست می‌کرد. لطفا خودمان را گول نزنیم. تمام این داستان فقط و فقط یک نتیجه اخلاقی دارد آنهم اینکه مراقب رفتارمان و کلاممان در قامت اپوزوسیون باشیم و بس.
  11
  110
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ما در جنگ با جمهوری اسلامی هستیم یکی جنگ تبلیغاتی دوم اقتصادی سوم سیاسی چهارم چریکی اگر در جنگ تبلیغاتی آخوندها را شکست دهیم قطعا در سه جنگ دیگر هم میتوانیم آنها را شکست دهیم اگر بتوانیم به طرفداران حکومت ثابت کنیم که اشتباه میکنند و راهی را که میروند ضد ارزش های اخلاقی است آنوقت گروه زیادی از آنها را به سمت خود خواهیم کشید ولی اگر کاری کنیم که از نظر آنها غیر اخلاقی باشد آنوقت جبهه آنها را مستحکمتر کرده ایم همه ما میدانیم بدن زن چیست و میدانیم که زن چه باری را تحمل میکند تا فرزندی را به دنیا آورد و این چیزی نیست که کسی نداند پس لزومی هم ندارد که دست به کارهایی بزنیم که بیفایده است بدبختانه ما هنوز جامعه خودمان را نمیشناسیم و نقاط قوت و ضعف مردم مان را نمیدانیم اگر میدانستیم کمی عاقلانه تر رفتار میکردیم تا دشمن قویتر نشود.
  9
  81
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Waltham - لندن، انگلستان

  پرستو چیه بابا،این بیچاره اومده مثلا از خودش اعتراض در و کونه ،ولی تو زمان اشتباه و جای اشتباه،. الان هم مهم انقلاب مردم هست اینها همش جهت دهی های ج ا هست که. والله کسی که جمهوری اسـ... رو بشناسه و وجدان حالیش باشه از کار این خانوم برداشت اشتباه نمیکنه.
  36
  60
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  بسیجی جیره خور اخرشه خوب بخور
  6
  83
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  ما با لخت شدن زن ها و چادر کشیدنششان مشکل نداریم عمو! ما با اصل جمهوری لجن و فاسد اسلامی کار داریم که به بدترین شکل ممکن مردم ایران را به خون کشیده. این خون ها نفرین و کینه را اینقدر زیاد کرده که به زودی زن و بچه های خودشون را به همون شکل که دخترا و پسران بی گناه و بی دفاع معترض را قتل عام کردن، خانواده این جلادین‌را سلاخی خواهیم کرد. این باند جنایت کار اسلامی که دستش به فلکه نفت هستش. کل دنیا رو داره ساپورت میکنه. الان ارگان هاب فمینیستی زنان که خودش باند بزرگ جهانی هست دیگه علیه اینهاست. اینها نمیرن مگر اینکه مردم ایران سلاح به دست بشوند. مردم اگر سلاح بدست نشوید، دیدید به اون دختر معصوم چه کردن. به پیکر بی جان این دختر حتی رحم نکردن. اسمی نیست که بشه برای اینها گذاشت. بکشیدشون این جلادهارو تا شاید بتونیم جان زنان و دختران ایران را حفظ کنیم. اینا از زندان اوین میدونم چندین اعدامی که تجاوز به عنف در کارنامه دارن را ازاد کردن که علیه معترضین بتازونن. همه چاقو و تیزی حتما حمل کنین. تو گردن این سرکوب گرها و لباس شخصیا بزنین ! بارها گفتم دل خودتو سنگ کن و دلت برای این جلادها نسوزه !
  5
  85
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  جمهوری اسلامی هرزه ترین غاصبان تاریخ بشریت هستند. حتی اسکندر و چنگیز و هیتلر هم به پای جمهوری اسلامی نمی‌رسند. ولی من متعجبم چه چیزی به این زن هرزه و فاحشه، پرستوی آخوند می‌دهند که می‌آید در اروپا و لباسش را در می‌آورد تا به یک جنبش مردمی ضرر بزند. اینکه اعتقاد مذهبی ندارد. این پرستوها چکونه فکر می‌کنند . من اگر این ها را می‌فهمیدم خیلی خوب بود.
  10
  76
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  دوستان گرامی هم میهنان هم‌رزمان راه آزادی ایران درود به تک تک شما، آرام آرام اتاق تفکر رژیم اشغالگر ایران از نوآوری تهی شده حتی روباه پیر عنگلیس هم اینبار کم آورده و نمی‌تواند مثل زمان سردار کتلتها چپ و راست ادله و براهین صد من یک غاز تهیه و موضوعات را بقول عام ماست‌مالی کند. من بارها عرض کرده ام که یکی از بهترین ترفندها در برابر این هزار پدران مادر صیغه رو،،، کم محلی و بی اعتنایی به گفتار صد من یک غازشان است.متاسفانه با گذشت تقریبا نیم قرن از آن تاریخ نحس و بکارگیری بسیاری از متدها بوسیله ایرانیان این متد یعنی بی اعتنایی به گفتار عوامل رژیم هنوز بین ایرانیان معمول نشده. ما قدرت آنرا داریم که موقع دریافت هر خبری یا گفتمانی که ریش و عمامه دران بود بلافاصله پس زنیم و در موقع برخورد با آنها سکوت کرده خشم خود را با سکوت و نگاهمان با آنها نشان دهیم. قسمت کاربردی این متد بسیار بالاست. امتحان کنیم. پاینده باد پرچم سه رنگ ایران با آرم باستانی شیرو خورشید 🙏🌹🤗
  8
  42
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  استاد ادبیات اعتراض درست است و نه احتراز😂😂😂😂. نادان!!! وقتی خانم فرح پهلوی از نیروی انتظامی و حتی جانوران لباس شخصی می‌خواهد که به مردم تیراندازی نکنند می‌خواهد آن نقطه کوچک انسانی را بفشارد تا اینها آدم‌کشی نکنند. رضا پهلوی به نظامیان پیام می‌دهد تا آنها را به راستی وجودیشان هدایت کند. مثلا تو که یک جمله فارسی نمی‌توانی درست بنویسی بیشتر میفهمی😂😂😂. این جانوران اسلامی با آنکه تعدادشان کم است ولی قدرت دارند و باید اعتقادشان متزلزل شود. حالا امثال تو فحاش و این پرستو اعتقاد اینها را محکمتر می‌کند. منهم قبلا در باره اعتقادات اینها می‌نوشتم دیگر نمینویسم. همینقدر که اینها آدم نکشند کافی است.البته تو که اینها را نمیفهمی اینها را می‌نویسم تا دیگران بدانند تو حتی اگر مزدور جمهوری اسلامی نباشی به اندازه یک سرباز بدنام امام زمان برایشان کار میکنی
  13
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  با اینکه ازت خوشم نمی‌آیم ولی این کامنتت را خیلی جالب نوشتی. شناخت جامعه کلید پیروزی را رقم میزند. تفاوت یک سیاستمدار میهن پرست و یک آخوند احمق همین است
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  golden remix - استکهلم، سوئد

  راست یا دوروغ تو اینترنت در مورد این خروس بی محل نوشته بودند : این نیلوفر فولادی که در حرکت اعتراضی لخت شده فقط یک عکس در یک جای خلوت برای برداشتن روسری داره و به این خاطر هم نگرفتنش و هیچ وقت هم اسمش به عنوان دختران خیابان انقلاب مطرح نبوده. فعالیت سیاسی هم نداشته… کار مدلینگ زیر زمینی میکرده و زندان یا بازداشت طولانی هم نشده تا چند وقت پیش هم ترکیه بوده و میگفته ترکیه بهم پناهندگی نمیده، چون میگه برگه بیار! ولی الان همه چیز در ایران الکترونیکیه (حال آنکه حکم رو راحت میشه پرینت گرفت ولی حکم هم نداشته) خلاصه الان به لطف حمایت رادیو زمانه هلند است. (تنها رسانه‌ای که اسم او را برده و برایش اعتبار جعل میکنه) . خلاصه کلام باید مثل خیابانی بگه اصلا خاک عالم تو سر من!
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  مسئله اینجاست که این خانم برای دفاع از زنان فرانسه یا آلمان یا هر کشور اروپایی دیگری وارد میدان نشده بود. این حرکت حتی در اون کشورها هم یک مقدار رادیکال به حساب میاد. ما نباید این مسئله رو فراموش کنیم که جامعه امروز ایران یک جامعه سنتیه که حتی اکثریت مردم که مخالف حکومت هستن کار این خانم رو هنجارشکنی و به دور از اخلاقیات میدونن. به هر محرکتی شد که رژیم از اون استفاده تبلیغاتی زیادی کرد و همه ما که به اشکال مختلف مخالفت خودمون رو با حکومت نشون بدیم, به بیراهه نریم.
  1
  25
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا
  اگر این شخص فقط برای اعتراض این کار را کرده و نمی دانسته که خوراک تبلیغاتی رژیم میشود بایستی در یک ویدیو خود این شخص به مردم ایران توضیح دهد که این گونه حرکت یک نوع حرکت اعتراضی معمول در اروپاست و معنی آن این نیست که مردم انگونه آزاد باشند که برهنه بگردند.حتی در اروپا هم کسی اینگونه در خیابان ظاهر نمی شود و با تماس با پلیس شخص دستگیر می شود.البته که ویدیوی این شخص برای توضیح حرکت خود از شبکه های رژیم پخش نمی شود ولی به هر طریق به دست مردم میرسد. اگر هم به احتمال پایین پرستوی رژیم است این وظیفه به عهده کسانی باشد که مخالف رژیم هستند و با دلایل موجه توضیح دهند که این خانم با هماهنگی رژیم و برای خواک طبلیقاتی آنها این کار را کرده.
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این نوع اعتراض از بیخ و بن اشتباه و نتایج معکوس میدهد و معترضین را یک عده لاابالی معرفی میکند. در ایران هم مواجه با این کوتاه نظزی ها بودم. دخترانی می دیدم که تا شورت خودشان را نشان میدادند و وقتی علت می پرسیدم می گفتند دارند با آخوند مبارزه میکنند! در صورتیکه مطلقا این برداشت غلط است. اخوندها خودشان مشوق لااباگری هستند وگرنه قوانین صیغه و چند همسری را برقرار نمی کردند. وگرنه به چرخنده ها فرصت جولان نمی دادند. تنها با احترام به مقام زن و اخلاقیات میتوان به مصاف اخوند رفت و این کارها از سر تا پا از انور دیوار افتادن و غلط هستند
  6
  32
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  بین جمعیت یه چند نفر پرچم همجنسبازان رو داشتند ، یه سری پرچم کردستان رو ، یه سری عکس رضا پهلوی رو تک و توک مجاهد و فدایی و کمونیست و همه و همه ، جور وا جور آدم بودن ولی همه یه شعار میدادند و هدف یکی بود ، خب حالا یه سری هم naturist هستند ، چه اشکالی داره ، چطور همجنس بازها و پرچمشون مشکل ایجاد نمیکنه بعد naturist بودن مشکل ایجاد میکنه ؟!!!!
  20
  11
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این جنبش اعتراضی برای اولین بار سر یک شعار مشخص تمامی خلق ها و قشر ها و احزاب اپوزیسیون را متحد کرده ، اگر این شعار برقراری حکومت کارگری / سوسیالیستی / پادشاهی ( از هر نوعش ) و یا اسلامی ( مجاهدین ، سبز و غیره بود ) فقط بخش های کوچکتری از جامعه را متحد می‌کرد ، شعار این جنبش زن زندگی و آزادی است . پستون بیرون انداختن زن و یا ماتحت نشان دادن مرد شعار این جنبش نیست ، این خانم بسیار احمق است و آب به آسیاب دشمن ریخته
  3
  18
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  در کودکی بخاطر موقعیت و شغل پدرم شاهد جشنواره های باشکوه هنر در شیراز و به همت شهبانو ‌عزیز بودم ، موسیقی مدرن / سنتی / رقص های مختلف ، باله ، تئاتر جذاب ،اما جامعه عقب افتاده ایران فقط یک نمایش کوتاه خیابانی را به یاد دارد ، نمایش لخت چند دقیقه ای چند بازیگر خارجی در مرکز شهر شیراز . این حرکت نامتعارف ، و گستاخانه بخاطر عدم شناخت از بافت فرهنگی جامعه میزبان ، دست آویزی شد که کل تلاش های هنری و فرهنگی شهبانو به عنوان پخش فحشا به زیر سوال بره ، و چه پروپاگاندای کثیفی راه انداختند ، بعد ها حتی سینما ها در طی انقلاب شوم ۵۷ به آتش کشانده شد ، به جرم پخش فحشا و فرهنگ غرب ، حالا هدف این خانم از این حرکت بحث برانگیز واقعا جای پرسش دارد ، اگر بزرگ شده اروپا بود قابل فهم بود اما ظاهرا تازه از ایران اومده ، به نظر من این نمایش مهندسی شده از اطلاعات جمهوری اسلامی است
  2
  24
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  از اینکه ازم خوشت نمیاد به .... برو قرصهات رو بخور تا خوشت بیاد گاگولی 🤪
  7
  8
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اخوند پستفطرت مردار پرست دست همه را از هرزگی از پوشت بستر و جدش بلاد فخیمه و شیطان رجیم است به قول عامه.هیچکس تا این حد پست درغگو نبوده از زم،انی که بشر از درخت پایین امد و روی دو پا ایستاد.
  3
  6
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  ببیبم این هرزگی است یا لهافکشخانه رضا عرب که در ان دختران ایرانی را میفروشند
  9
  6
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ربطی به قرصهای من ندارد بلکه شخصیت و تربیت تو است که باعث می‌شود کسی از تو خوشش بیاید یا نه. با این واژه ها.. فقط نشان می‌دهی کجا بزرگ شدی.حتی نشان می‌دهی چگونه بزرگ شدی🤣🤣🤣
  7
  6
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  خانم ها و آقایان; ایشان اگر هم پرستوی رژیم نباشد ولی بدون شک چون یک پرستو عمل میکند. نتیجه این گونه نمایشات به جنبش مردمی لطمه میزند. آب به آسیاب حکومت دینی میریزد و جو شانتاژ را بخصوص علیه زنان می افزاید. پس باید هشیار بود علوفه برای قشر ناآگاه سرو نکنیم. جانتان جور
  4
  19
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  یک عده گدا گشنه رو پیدا میکنن که تا حالا ١٠٠٠ یورو یه جا ندیدن، بعد میگن ٦ ماه اجاره ات رو میدیم. لخت که هیچی، روزی سه بار براشون کوکتل پُر تف میزنن. مسئله مشکل مالی نیست. خیلی ها مشکل مالی دارن، مشکل اینها گدا صفتی أست که با هیچ رقمی درست نمیشه
  4
  4
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  نطفه اشون با دروغ بسته شده. به همه پیشنهاد میکنم کتاب "خاطرات یک کافر" رو دانلود کنین (مجانی پی دی اف اش هست) و بخونین تا بفهمین با چه موجودی طرف هستیم
  3
  0
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  هیچ شک نکنید این خانم تخم و ترکه اخوند هست چون زنان و دختران ایرانی انقدر با نجابت هستند که بدن لخت خود را به نمایش نگذارند اخوند برای حفظ قدرت از چنین پرستو هایی به نحو احسن بهره برداری میکند
  2
  9
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.