رئیسی می‌گوید «آمریکا و منافقین» مقصر حادثه دانشگاه شریف هستند

ابراهیم رئیسی در نشستی با وزیر علوم و جمعی از مسئولان دانشگاه شریف گفته «نباید اجازه داد قداست علمی و اخلاقی و اعتبار و خوش نامی جامعه نخبگی این دانشگاه با برخی رفتارهای تحمیلی از بیرون دانشگاه مخدوش شود».

رئیس جمهور درگیری‌های روزهای گذشته دردانشگاه شریف را به «آمریکا، کشورهای خارجی، بدخواهان و منافقین» نسبت داده و گفته «مطمئن هستیم شریفی‌ها اجازه نمی‌دهند که بدخواهان و منافقین، شرافت این دانشگاه را مخدوش کنند و قطعاً شریف با شرافت باقی خواهد ماند».

ابراهیم رئیسی بدون اشاره به حضور لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی در سرکوب دانشجویان گفته «آمریکا، منافقین و سایر دشمنان کشور تلاش کردند در ظرف دانشگاه شریف اهداف ضد ایرانی و ضد انقلابی خود را پیگیری کنند اما آگاهی اساتید و دانشجویان نجیب این دانشگاه مانع از آن می‌شود که این تلاش‌ها به حساب دانشگاه شریف گذاشته شود.».

شورای دانشگاه شریف، به عنوان اصلی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری در دانشگاه، در بیانیه‌ای اعلام کرده آنچه در روز شنبه، دهم مهرماه رخ داد «روز سوگ مظلومانه دانشگاه شریف» بود.

در این بیانیه با محکوم کردن ورود لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی به محوطه دانشگاه گفته شده «ضرب و شتم و اعمال خشونت سبعانه علیه دانشجویان و استادان دانشگاه از سوی نیروهای لباس شخصی و بعضا لباس فرم‌دار» محکوم است.
+5
رأی دهید
-106

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  من ناظر اون روزی باش که عمامه آن رو از سرت بکشن، فقط دعا کن تو و رهبر الدنگت به سرنوشت قذافی مبتلا نشید، که میشد.
  1
  25
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  TanTanMilo - دوبلین ، ایرلند
  اونو که آره. آمریکای ح. به توی شپشو ویزا داد بری از حقوق بشر حرف بزنی بعدشم نذاشت یکی بیاد بزنه تو دهن کثیفت که جلو دنیا آبروت بره. آره تمام کشورهای غربی مقصر اصلیت دانشگاه شریفن اگر مقصر نبودن میذاشتن ملت ایران که تو کل دنیا می‌خوان برن سفارتتون و با سفرای حروم لقمتونو تیکه تیکه کنن انتقام خون هموطناشونو ازشون بگیرن. دقیقاً همون کاری که شما ساختگیشو با ساندیس خوراتون سر این سفارت اون سفارت در آوردین. مردم به خونتون تشنه ان
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری...
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک
  گوساله (از گوساله عذر خواهی میکنم)تو درست میگی اعتراض کار آمریکا و منافقین هست پس او سربازان گمنام چه غلطی می‌کنند که آمریکا و دیگران هر کاری دلشون بخواد در ایران می‌کنند سربازان گمنام و بسیجی ها بلدند مفت بخورند و جوانان و ملت را بکشند
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  در اصل مقصر اصلی اون ناپدری بی پدرتون است که معلوم نیست چی خورده که تو و خامنه ایی و بقیه سران رژیم را پس انداخته
  1
  22
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  جناب رییسی، حرفتان کاملا صحیح و متین میباشد! آمریکا شما را بر مسند قدرت نشاند و واقعاً که مناقق هم هستید! حال فکر کنم مقصر حادثه دانشگاه شریف معلوم شد کی هست! نه؟!
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  با این حساب بچه های همه اخوندا هم باید کار امریکا و انگلیس و اسراییل باشه. مواظب حاج خانوم باشین هرز نپره بندازه گردن موساد
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  جالبه، فعلا از اسراییل خبری نیست .اسرائیل رو گذاشتن تو آب نمک خیس بخوره که بعد مشکلات رو بندازن گردنش.فعلا امریکا و منافقین کفایت میکنه.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران
  احمق شش کلاس سواد، که تو همون هم شک دارم به عقلت، باورت بشود یا نشود، دارم ثانیه شماری میکنم برای دیدن شما الدنگها پشت میز محاکمه، اونموقع ببینم کثافت خوردنت رو گردن کی میخوای بیاندازی. اون روزی که به تو و علی چلاق دستبند و پابند زدند و دارند مثل حیوان، باکه از حیوان بد تر بطرف میز محاکمه میاورندتان، تجسم همچین منظره ای برای شماها که عقل و منطق ندارید دشوار است اما بدانید که بشر برای رفتن به ماه، اول روئای رفتن به ماه را در سر پروراند. هر روزتان را بد تر و پر استرس تر از روز قبلتان میکنیم، در هیچ کجای دنیا مکانی امن برای خود و خانواده اتان باقی نگذاشته اید. در بد ترین سیاه چاله های همین مرز و بوم زندانی اتان میکنیم تا روزشمار مرگ خودتان باشید. تف و لعنت و لجن به خودتان و اسمتان و قبر خمینی گور به گور شده. اولین کاری که انجام میشود بعد از سرنگونی شماها، نبش قبر خمینی همدی زاده و آغشاه کردن خاک و بقایای وجوددمنحوسش اگر چیزی باشد، به بد ترین نجاسات ممکنه
  1
  2
  جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.