«تدریس در کلاس اشباح»


با ادامه اعتصابات دانشجویی و دانش‌آموزی در ایران، تصاویری در روز چهارشنبه - ۱۳ مهر - منتشر شده که در آنها چند استاد در کلاس‌های خالی تدریس می‌کنند.انتشار تصاویری از استاد‌های دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، یزد و نوشیروانی بابل در شبکه‌های اجتماعی در کلاس‌های خالی، موجی از واکنش دانشجویان و معترضان را در پی داشته است.
بعضی شعار «استادهامون ذلیل‌اند، ذلت رو می‌پذیرند» را تکرار کرده‌اند و بعضی گفته‌اند که «استاد دارد برای کلاس اشباح درس می‌دهد»

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران و بایرلورکورن آلمان با بازنشر یکی از این ویدیوها، استادی که در حال نوشتن روی تخته در کلاس خالی است را «مفت‌خور» نامیده است.
همزمان بسیاری از اساتید دانشگاه اعلام کرده‌اند که در همبستگی و حمایت از دانشجویان بازداشتی کلاس تشکیل نمی‌دهند و یا حضور غیاب نمی‌کنند تا مقام‌ها نتوانند از لیست حضور و غیاب «فهرست بدها» درست کنند.
تصاویر «تدریس برای اشباح» در حالی منتشر می‌شود که مهرماه در ایران همزمان با آغاز سال تحصیلی است و دانشگاه‌ها و مدارس معمولا در نیمه اول این ماه پر جنب و جوش‌اند. اما با ادامه اعتراضات سراسری که اکنون به سومین هفته خود نزدیک می‌شود، بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان با سر دادن شعارهایی در مخالفت با «حجاب اجباری» و «جمهوری اسلامی» از وارد شدن اعتراضات سراسری به فاز «انقلاب و قیام» سخن می‌گویند.
+95
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  آلت پریش خاویار خور. این استادها که میبینن دانشجوها اعتصاب کردن حقشونه که حق التدریسشون از اجاره الاغهای خط امامزاده داوود کمتر باشه
  1
  25
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  آقای خاص - استرالیا، استرالیا
  یکی به سردار بگه زر نزنه سنگینتره! ۲ تا بازی ملی تو‌اوج شلوغی و پوشش تلویزیونی برا «ارواح» بازی کردی.
  10
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران
  رسما بالاخونه رو اجاره دادن . وای به حال اون دانشجوهایی که شما متوهم ها قراره براشون تدریس کنین
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.