نویسنده و مستندساز نزدیک به دفتر علی خامنه‌ای:بسیجی‌ها می‌زدند و فحش ناموس می‌دادند

 اعتراضات سراسری ایران، شهریور و مهر ۱۴۰۱صدای آمریکا: جواد موگویی، نویسنده و مستندساز نزدیک به دفتر علی خامنه‌ای، در چند پست اینستاگرامی مشاهدات خود را از اعتراضات سراسری در ایران نوشته و گفته است که بسیجی‌ها او را به شدت کتک می‌زدند و «فحش رکیک« می‌دادند.

او که در روزهای گذشته هشدار داده بود میدان‌داری اعتراضات را گروه‌های برانداز جمهوری اسلامی در دست خواهند گرفت، حالا اذعان کرده که معترضان «مردم» و اکثرا کم سن و سال هستند.

این مستندساز نزدیک به دفتر جمهوری اسلامی، برادر خود را «فرمانده گردان بسیج» در کرج معرفی کرده و به نقل از او نوشته «کرج هر شب شلوغ است»، «حالا حالا داستان داریم» و افرادی که در اعتراضات حضور دارند، «همه بچه‌اند.»

موگویی در بخش دیگری از اظهاراتش به نقل از فردی به نام «علی رکاب» نوشت: «به خدا این‌ها مردم‌اند. بسیجی‌ها دیشب دو دختر را می‌زدند. فحش ناموس می‌دادند و می‌زدند.»

او در ادامه نوشته است: «آمدم سر چهارراه قدس. دختری تنها و بی‌روسری داشت داد و بیداد می‌کرد. صدایش را نمی‌شنیدم. ناجایی پرتش کرد توی جوب. چند بسیجی ریختند سرش. ۶۰کیلو نبود. دویدم سمت دختر. داد زدم "نزنید می‌میره!" یکی گفت به‌توچه! ناگهان بدنم سوخت؛ ناجایی با گلوله پلاستیکی پشت سر هم شلیک می‌کرد به دست‌ و سینه‌‌ام. خوردم زمین. دختر هنوز تو جوب بود. موتور رهگذری آمد. گفت "بپر بالا، الان می‌برنت." کنار دیوار نشستم. عابری آب آورد. یک بسیجی آمد کنارم. با لحن مودبانه گفت چی‌ شده؟ داد زدم "آقا نزنید به خدا سرش می‌خوره به جدول..." ناگهان ۶-۷ بسیجی ریختند سرم. با لگد. بلند شدم. یکیشان داد زد: مادر...»
سکرین‌شات از پست اینستاگرامی جواد موگوییاین مستندساز نزدیک به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، پیش از این بازداشت موقت اشتباهی، در اظهاراتی که در ایسنا منتشر شده، کشته شدن مهسا امینی تحت بازداشت را موجب «جریحه‌دار شدن احساسات افکار عمومی» حتی در بدنه «حامیان انقلاب» دانسته و گفته بود: «جریان سلبریتی برای نخستین بار نقش فعال‌تر ولی ساختارشکنانه ایفا می‌کند.»

او با تکرار ادعای «هتک حرمت بانوان چادری» گفته بود که در پی شکل‌گیری اعتراضات به کشته شدن مهسا امینی، «گروه‌های برانداز میدان‌دار» شده‌اند و اعتراضات را به پادشاهی‌خواهان، سازمان مجاهدین خلق، و «گروه‌های تجزیه‌طلب» نسبت داده بود. این در حالی است که معترضان بارها با رد این ادعاها، آن را کارزار دروغین حکومت برای انحراف جریان اعتراضات سراسری خوانده‌اند.

موگویی با ادعای این که اعتراضات به گشت ارشاد بوده است، افزوده بود، این جنبش اعتراضی به «ترکیبی از تروریسم، شورش و براندازی تبدیل می‌شود. جریان اصطاح‌طلب کاملا رهبری جنبش را از دست می‌دهد و مورد هجمه اصولگراها و دستگاه امنیتی قرار می‌گیرد.»

دور جدید اعتراضات از نوزده روز پیش آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته است.

در جریان این دور اعتراضات که پس از مرگ تحت بازداشت مهسا (ژینا) امینی از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «فکر نکنید امروزه، قرار ما هرروزه»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.
+140
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  خشونت و وحشیگری های حکومت اسلامی واقعیت دین پلید و ضد انسانی آنها را نمایش می دهد.در عصر اطلاعات و جریان آزاد اخبار این موجودات اهریمنی اینچنین جنایتهایی بر علیه دختران و زنان می کنند و فکر کنید که پیغمبر و امامان این جنایتکاران چه جنایتهایی در زمان خودشان می کرده اند.
  19
  100
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  این ارازل الکی ریش و پشم و تسبیح میندازن و پیراهن میندازن روی شلوار نه نماز را قبول دارن نه خدا نه هیچی فقط از این راه نون توپ توپ توپ میخورن هنوز امثال ترانه موسوی ها در ۸۸ فراموش نشدن که بردن تجاوز کردن بعد جسد پاکش را آتش زدند. نفرین و لعنت بر شما بی حیثیت ها پاش بیفته تو خفا مشروب میخورن مواد میکشن خانم بازی که نگو همه جوره پا هستند ولی جلو ملت عطر شاه عبدالعظیم میزنن ۵ تا انگشتر عقیق میندازن با یه تپه ریش یا ته ریش . در کل این ارازل این لجن ها این وحشی ها این آدم کش ها این بی شرف ها این دفعه فهمیدن این تو بمیری ها از اون تو بمیری ها نیست .
  13
  89
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  دنیای عجیب و غریبی ‌ست، طرفدارها صداشون در اومده، نزنید لعنتی‌ها، فلا‌ن‌فلان شده‌ها! 😇😤 یک در اومد فریاد زد: "مرگ بر شیطان!" 😵‍ گفتم چرا مرگ بر شیطان، این بی‌پدر و مادرها که با شیطان از اول پیدایششون، خصومت و دشمنی داشتن! بگو، ننگ ما الله! ✌🏽
  8
  73
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آدم بعضی وقتها متعجب و حیرون میشه که آیا واقعاً هنوز در بدنه رژیم هستند کسانیکه از واقعیات و جنایاتیکه رژیم مستبد و فاسد علیل وقیح و مفعول ، انجام میده بی اطلاع هستند و یا اگر هم میشنوند ، قبول نمیکنند تا اینکه عملاً بلا بر سر خودشون بیاد تا باور کنند ، که پاچه خواری و مزدوری چه حکومت ننگین و جنایتکاری رو میکنند !!!؟
  6
  29
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.