جمعیت امام علی: شماری از کودکان فقیر را با دادن چند کیسه آذوقه برای سرکوب معترضان فراخوانده‌اند

 تصویری از کودکانی که در روزهای اخیر به عنوان نیروی سرکوب به خیابان‌ها فرستاده شده‌اندرادیو فردا: صدها تن از اعضا و هواداران «جمعیت امام علی» در بیانیه‌ای می‌گویند حکومت جمهوری اسلامی شماری از کودکان فقیر را با دادن «چند کیسه آذوقه»، برای «سرکوب» معترضان در خیابان‌های ایران به کار گرفته است.

در این بیانیه با اشاره به کودکانی که قبلا تحت پوشش حمایتی این جمعیت بودند، آمده است: «از برخی کودکان می‌شنویم که دوستان و همکلاسی‌هایشان را برای سرکوب هموطنان به خیابان فراخوانده‌اند که نه از حق خود، که از ناحق به دفاع برخیزند».

امضاکنندگان این بیانیه از این‌که جمهوری اسلامی ایران «به جای مهر و دوستی، تخم کینه در دل کودکان می‌کارد»، به تندی انتقاد کرده‌اند.
این بیانیه می‌افزاید: حکومت جمهوری اسلامی به جای «آموزش صلح و دوستی، در خشونت‌بارترین صحنه‌هایی که دیدن آن برای کودکان مضر است، کلاهخود بر سرشان گذاشته‌اند و باتون به دستشان داده‌اند».

«جمعیت امام علی» این اقدام جمهوری اسلامی را به این صورت تعبیر کرده که با این کار «نیشتر بر زخم‌های کودکان زده‌اند تا عقده و زخم‌های سربسته از نداشتن‌ها، نبودن‌ها و ندیدن‌ها، این‌گونه سر باز کند».
این بیانیه پس از انتشار تصاویری از حضور کودکان زیر ۱۸ سال با کلاهخود و باتوم در برخی خیابان‌های تهران برای سرکوب معترضان به مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس امنیت منتشر می‌شود.

در برخی تصاویر، شماری از این کودکان، دمپایی به پا دارند که کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را نشانه «فقر» خانواده‌های آن‌ها توصیف کرده‌اند.

این برای نخستین‌بار نیست که جمهوری اسلامی از کودکان برای پیشبرد اهداف خود سوءاستفاده می‌کند.

علاوه بر اعتراضات مختلف، در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق نیز شمار زیادی از کودکان به عنوان سرباز به جبهه‌ها فرستاده شدند و جان خود را درگیری‌ها از دست دادند.
+82
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اصل‌ ( زن ا زاده ) و ( ح رام ی ) که میگن مسئولین جمهوری ترمالی ! ای بر پدر و مادرتون لعنت که به هیچیک از اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیستید !! ولی در سرا شیب سرنگونی قرار دارین اونهم بدون ترمز ! زورهای آخرتونهم بزنین !
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  بله، شماها اینطور تفسیر کنید. ولی واقعیت یعنی اقتدار ولایت که از پیر و برنا، مرد و زن، همگی حامی و حافظ رهبر معظم‌ و در این راه حداکثر کوشش را می‌کنند.
  46
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  باید اقای رضا پهلوی دلارهای آزاد شده را از امریکا گرفته و پول ان راتقسیم کند بین اعتصاب کننده و دانشجویان و مردم بپاخاسته تا زندگی مردم تامین شود تا سرنگونی این تفله های تازیان همان کاری که امریکا و انگلیس و اروپا زمان اوردن خمینی وطن فروش و ادم فروش کردن و پول پخش کردن بین طرفداران خودشان تا تظاهرات کنن که عده اندکی بودن و از جمعیت سی شش میلیونی ایران در ان زمان چهار پنج میلیون نفر طرفداران اخوندهای مفت خور و طرفداران مفت خوراشان بودن با تبلیغات بزرگ غربیها که تعداد زیاد نشان میدادن مردم را تا شاه را از قدرت برکنار کنن و حالا رضا پهلوی باید با کمک تجار ثروتمند و گرفتن پول ایران از بدهکاران جهانی پول را بیان اعتصاب کننده و مردم پخش کن تا مردم این کار را به پایان برسانند وبه امید ازادگی زنان و مردم ایران
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  هم میهنان هم‌رزمان و عاشقان ایران بزرگ درود بر شما، این انجمن که درست بعد از بستن انجمن مردمی دیگر با نام تقریبا مشابه آن باز شد، بطور حتم با رژیم منفور و اشغالگر ایران در ارتباط است، چون مطرب رو حوضی پرویز پرستویی رفیق شفیق سردار حاج کتلت خان تقریبا ریاست آنرا به عهده گرفت و پولهای میلیاردی واصله را مستقیما به سربازان تحت امر سردار کتلتها در حال فرستادن است، به دوستان و آشنایان خود تاکید کنید مطلقا به این سازمان کمک مالی نکنند چون این پولها بعدها باید صرف آبادانی ایران شود. پیروزی نزدیک است 🙏🌹🤗
  2
  14
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  بعضی ها نفعشون توی نفهمیدنه. تو که نخودی هستی ولی کلی میگم برای کسانی که هنوز سنگ این اشغالها رو به سینه میزنن
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  هنوز بعد از اینهمه سال جنایت اینها و روشنگری منورالفکرها اگرهنوز جمعیت امام علی تشکیل میدید که باید به حال میهن گریست.
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.