نماینده دائم جمهوری اسلامی در ژنو:: ایران یکی از موفق ترین و بهترین نمونه های ارتقاء حقوق زنان است

ایرنا: سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو درباره صدور بیانیه‌های عجولانه توسط سایر کشورها علیه حوادث اخیر در ایران هشدار داد.
 
به گزارش ایرنا، علی بحرینی روز  دوشنبه مورخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۱ در پاسخ به بیانیه مشترک گروهی از کشورها ذیل بحث عمومی ماده ۸ نشست ۵۱ شورای حقوق بشر  سخنرانی کرد.
 
بحرینی گفت از همان لحظه اول درگذشت خانم مهسا امینی، مقامات عالی رتبه ایران از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهور دستور بررسی جزئیات این حادثه ناگوار را با «فوریت و دقت» صادر کردند.  
 
رئیس جمهور شخصا در تماس مستقیم با خانواده وی ابراز همدردی کرد و اطمینان داد که یک بررسی جدی، شفاف و کامل در مورد این موضوع انجام خواهد شد. مجموعه ای از اقدامات انجام شده است، از جمله ایجاد مکانیسم های تحقیقاتی زیر نظر دولت و قوه قضاییه، یافته های تحقیقات در حال انجام  به زودی با شفافیت کامل منتشر خواهد شد.
 
بحرینی در سخنرانی خود گفت بر اساس چند اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است از حق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز حمایت کند. با این حال، همانطور که رئیس جمهور ما نیز تاکید کرد، خشونت و بی نظمی مخل امنیت و آسایش مردم بوده حقوق ملت را نقض می کند.
 
سفیر و نماینده دائم کشورمان در این نشست، گفت در حالی که دولت در تلاش برای برقراری نظم عمومی و بررسی روند است، درخواست داریم تا از صدور اعلامیه یا بیانیه عجولانه توسط دیگران خودداری به عمل آید.
 
سفیر و نماینده دائم کشورمان در ادامه گفت رویکرد دوگانه و گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست، جعلی و گمراه کننده یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر است. تحریک به خشونت، سخنان نفرت انگیز، بی نظمی عمومی و تروریسم در هیچ جامعه ای پذیرفته نیست.
 
ما از تلاش های واقعی برای حمایت از حقوق زنان و دختران قدردانی و استقبال می کنیم. ایران یکی از موفق ترین و بهترین نمونه های ارتقاء حقوق زنان است و شاخص های مختلف، به خوبی، پیشرفت چشمگیر زنان ایرانی در حوزه های آموزش، بهداشت، صنعت، اقتصاد و سیاست را نشان میدهند.
 
بحرینی در پایان سخنرانی خود گفت جمهوری اسلامی ایران به طور جدی به تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر متعهد بوده و برای ارتقای حقوق بشر مردم خود به ویژه زنان و دختران، فعالانه با شورای حقوق بشر، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر و  سازوکارهای حقوق بشری تعامل خواهد داشت.
+3
رأی دهید
-222

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران

  تو که راست میگی، ولی تو روح خودت و پدرت و جد پدریت و خامنه ای الدنگ چلاق و خمینی گور به گور شده، که قبرش به محظ فروپاشی حکومت ننگینتون به توالت عمومی تبدیل میشه، اگر نه، به بزرگترین طویله در دنیا، نه حتی در خاورمیانه، در دنیا
  3
  141
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  یعنی مفهوم واقعی کلمهء وقیح همینجاست، اصلاً وقاحت از کلمات، از شخصیت و از وجود این اراذل میباره! واقعاً چجوری روشون میشه اینقدر وقیح باشن؟
  1
  27
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خوب راست میگه ، از خروجی عقب !
  1
  26
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران
  کسانی که یبوست دارن را قدیما تنقیه میکردن ؛ مسئولین دزد و فاسد جمهوری اختلاسی ایران که ۴۳ سال خودشان را به نفهمی خری کری زدند را باید از گوش ؛ چشم ؛ دهان و ماتحت مکرر و دائماً تنقیه کنند مخصوصا دهانشان که کلا حرف مفت خارج میشه ازش. دم زنان دختران گرم زیر حجاب اجباری نرفتن از حقشان دفاع می کنند مردان جوانان در کنارتان هستند زن و مرد من بعد کاملا مساوی از حقوق برابر صد در صد برابر برخوردار خواهند بود. کاملا مساوی حجاب آزاد آزاد آزاد . دری وری مسئولین هم در حد باد معده بی ارزشه.
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  اگر من روی شماهارو داشتم به دنیا ریاست میکردم.مرگ بر خامنه ای و جمهوری من در آوردی اسلامی. مهسا امینی
  1
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان
  آره جون ننه ات به اندازه کافی کلیپ دستگیری زنان توی اینترنت هست که ببینیم چطور مقام و موقعیت زن رو ارج مینهید. آمار های چهار ده پیش زنان در دانشگاه ها رو با الان مقایسه میکنید میگید تعداد دانشجویان زن ما بیشتر از زمان پهلوی هست . آخه احمق اگر حکومت پهلوی مونده بود هم زنان الان به این موفقیت ها می رسیدند. این لیاقت زنان ایران هست که به حساب کارآمدی خودتون میزارید
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  راست میگه حق زنهای ایران رو گذاشته کف دستشون!! با فحش و توهین و چوب و چماق ✊✌️
  3
  22
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان
  علی بحرینی?? این آشغال حتی ایرانی هم نیست.
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  شما هم سه تا سور دست آخر به کبک زدین. بابا تنبونتون افتاده حالیتون نیست
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  بحرینی جان!!! آنکه تو باهاش زندگی میکنی و عاشق و معشوق هستین مرد است مذکر است. اینها که می‌گویی راجع به چیز دیگری است. خرابکاری نکن.
  1
  20
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  حقوق بشر منظور حقوق پول و مال. وگرنه کک مردم دنیا نمیگزه که همین الان توی اوکراین دهانفر به خاک و خون میفتن، اپل۱۴شون براشون بیشترمهم. مردم یه حکومتی میخوان مواظب مال وامواللشون بباشه وبس. تویی ایراان هم به بهترین شکل انجام میشه مالیات هم نمیگیره تامیتونین مال اندوزی
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.