رئیس سی‌آی‌ای: معترضان در ایران کنار هم ایستاده‌اند

العربیه: ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سی‌آی‌ای»، انتشار گسترده موج اعتراضات در سراسر ایران را یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های خیزش سراسری مردم این کشور دانست و گفت، تحلیل کارشناسان سی‌‌آی‌ای نشان می‌دهد که معترضان و اعتصاب‌کنندگان در این کشور در کنار هم ایستاده و‌ منزوی نیستند.

او در مصاحبه‌ با تلویزیون «سی‌بی‌اس‌»، اقدام‌ معترضان ایرانی برای مقابله با سرکوب نیروهای جمهوری اسلامی را بسیار شجاعانه خواند و گفت، مردم ایران از سرکوب سیاسی خسته شده‌اند.

برنز با اشاره به فروپاشی اقتصادی، فساد و محدودیت‌های اجتماعی به‌ویژه علیه زنان گفت، مردم ایران حاضر شده‌اند خطر مقابله با حکومت خود و‌ اعتراض در خیابان‌ها را‌ بپذیرند.

او در ادامه رژیم ایران را «بی‌رحم» خواند و با اشاره به قطع اینترنت در این کشور گفت، واشینگتن خود را برای حمایت از «چرخش آزاد اطلاعات» و «آزادی اینترنت» در ایران متعهد می‌داند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، روز‌گذشته با محکوم کردن سرکوب اعتراضات در ایران توسط پلیس و دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی، اعلام کرد آمریکا مسئولان خشونت علیه مردم را تحریم و حکومت ایران را «پاسخگو» خواهد کرد.

او در بیانیه‌ای گفت، عمیقا نگران گزارش‌ها درباره «تشدید سرکوب خشونت‌آمیز معترضان مسالمت‌آمیز در ایران» است، و قول داد به سرعت به رژیم ایران واکنش نشان دهد.
+140
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  universe123 - لندن، انگلستان
  شما دوست دارید ایران همیشه توسط آخوندها اداره بشود تا ایران کشورهای عربی را تهدید کند و شما پدر سوخته ها در امریکا و اروپا برای مهندسان سلاح و یا تحصیل کرده ها کار افرینی بکنید و سلاح هایتان را بفروشید. البته، این دفعه همه ایرانیها متحد هستند حتی در مقا بل شما کثافتها که دم از دموکراسی میزنید سکوت کرده اید.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  این آمریکایی ها و اروپایی ها هم ما رو مسخره کردند هم خودشان را ! مثلا دختر قاسم کتلت رو تحریم کردند !! این زنیکه کلا جزو حشرات به حساب میاد کی این رو آدم حساب کرده؟. ✊✌️
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  دقیقا. مثلا این ترودو گشت ارشاد رو تحریم کرده! لابد بخوان از کانادا شوکر و ون بخرن نمیفروشن بهشون.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  نه بابا؟! این اخبار سری رو کی به گوش سیا رسوند؟ جای این دغلبازی‌ها به پیشنهاد شاهزاده از پولهای بلوکه شده، نه در خفا بلکه آشکار، به اعتصابیون ایران کمک مالی برسونید. دلیلش هم همان حقوق بشر باشه که آقای کارتر به حلقوم ما فرو میکرد.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.