شعار متفاوت امروز نوجوانان برعلیه رهبری :«خس‌وخاشاک تویی لایق این ... تویی»


اعتراض گسترده دختران دانشجو در ایران به جمهوری اسلامی و خامنه ای
از ظهر روز دوشنبه یازدهم مهرماه و در هفدهمین روز از خیزش سراسری ایرانی‌ها، دختران دانش‌آموز در ده‌ها شهر ایران، پس از تعطیلی کلاس‌ها در حیاط مدرسه‌ها یا خیابان‌های روبروی مدارس به بیان شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و همراهی با میلیون‌ها ایرانی معترض مشغول شدند. «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» و «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم» از جمله شعارهایی بود که دختران نوجوان پس از کنار گذاشتن حجاب اجباری به زبان آوردند.
حمایت دانشجویان سراسر ایران از دانشجویان دانشگاه شریف
اعتراضات در مدارس ایران گسترش یافت؛ ادامه تجمع‌های دانشجویی در شهرهای مختلف
ایران اینترنشنال: در حالی که تجمع‌های ضدحکومتی در دانشگاه‌های ایران همچنان ادامه دارد، مدارس دخترانه بیشتری به خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی پیوسته‌اند و همزمان شورای هماهنگی تشکلات صنفی معلمان ایران هم بیانیه اعتصاب سراسری معلمان را صادر کرده است.
 
بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، دانش‌آموزان دختر روز دوشنبه ۱۱ مهر در مدارس مختلف تهران و کرج با برداشتن مقنعه‌هایشان شعار علیه حکومت سر دادند.
 
دختران دانش‌آموز در مدرسه‌ای در کرج شعار دادند: «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم.»
 
روز یکشنبه نیز ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌داد که دختران دانش‌آموز در یکی از مدارس شهر کرج، مقنعه‌ها را از سر برداشته و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.
 
همچنین یک روز پس از حمله نیروهای امنیتی به دانشگاه شریف تهران، دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها در تجمع‌های خود با دانشجویان دانشگاه شریف ابراز همبستگی کردند و علیه نیروهای بسیج شعار دادند.
دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه بهشتی از دانشگاه‌های بزرگ تهران بودند که در روز دوشنبه تجمعاتی در آن برگزار شد.
 
می‌جنگیم می‌میریم ایران رو پس می‌گیریم، حسین حسین شعارتون، کشتن ملت کارتون و حجاب و گشت ارشاد نمی‌خوایم نمی‌خوایم، از جمله شعارهای سرداده شده در این تجمع‌ها بود.
 
همچنین در دیگر شهرها، دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان دانشگاه زنجان، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج، دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی یزد و دانشجویان دانشگاه شیراز در روز دوشنبه تجمع کردند.
 
این همه لشکر آمده به عشق میهن آمده، نخبه‌هامون رو کشتن به جاش آخوند گذاشتن، شعار ما از اینجا نمی‌ریم شریف رو پس می‌گیریم، فکر نکنی یک روزه قرار ما هر روزه و اوین شده دانشگاه، ایران شده بازداشتگاه از شعارهای دانشجویان این دانشگاه‌ها بود.
 
در واکنش به اعتراض‌ها به حمله به دانشگاه شریف، سخنگوی وزارت علوم روز دوشنبه در این زمینه گفت: «دیشب هیچ نیروی نظامی وارد دانشگاه شریف نشد، اطراف دانشگاه بودند.» با این حال، او افزود: «ممکن است نیروی نظامی در چنین شرایطی احساساتی شوند و ده متر وارد دانشگاه شود.»
 
همچنین روز دوشنبه جمعی از زندانیان زن زندان اوین در حمایت از «اعتصاب‌ها و اعتراضات مردم ایران» و همچنین در اعتراض به «کشتار و خشونت و شکنجه معترضان» اعلام کردند که در بند زنان اوین دست به تحصن می‌زنند.
 
نرگس محمدی، عالیه مطلب‌زاده و سپیده قلیان از جمله این زندانیان هستند.
 
همزمان جمعی از فعالان عرب اهوازی نیز خواستار مشارکت فعال مردم خوزستان در اعتراضات شدند و در بیانیه‌ای نوشتند: «اعتراضات جاری، تفاوتی آشکار با خیزش‌های پیشین دارد چرا که کثرت معترضان و نوع شعارها نشان از تحرکی انقلابی دارد و امید به سرنگونی نظام را افزایش داده است».
+233
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اون کلیپ تاریخی شد.
  3
  51
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آینده ایران مال شماست عزیزانم ، اعتقاد عمیق و راسخ دارم که ، ایران با همت و کوشش و فداکاری شما فرزندان نیک این آب و خاک دوباره استوار و پُر شکوه بر پا خواهد خواست . برقرار و پاینده و پیروز باشید عزیزان .
  2
  63
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  خامنه ای متوهم همه اینها رو فریب خوردگان غرب میبینه مردک خودش رو نمی بینه که زوال عقل پیدا کرده
  1
  54
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  😂😂😂😂😂😂 دلم میسوزه چقدر چند میلیارد هزینه کردن برای آهنگ سلام فرمانده تازه اونهم خودش کاور و کپی بود کلا رفت پیش دستگاه مستعان ( مستراح) ۱۱۰ کرونایاب فوق پیشرفته 😂😂😂😂😂
  2
  55
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اکثر مردم ایران رژیم جمهوری اسلامی یا همان نظام اخوندی را نمی خواهند و باید حاکمان و رهبر نظام اخوندی پنبه را از گوششان در بیاورند صدای مردم رابشنوند تا از این بیشتر منفور نشده اند شرشان را جمع کنن و از قدرت کناره گیری کنن و اعلام کنن نظامشان سقوط کرده و مردم اعلام رفراندوم کنن.
  0
  49
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  babak.iraniii - تهران، ایران
  عد از 16 روز از سوراخت درامدی از گزمه هات تشکر کنی که 120 نفر نوجوان را با گلوله کشتن و طبق عادت گندیده همیشه گیت پا آمریکا و اسرائیل را بمیان میکشی درد سر توئی قاتل توای دزد توای وجود نحست ایران را بخاک سیاه نشاند/ تو بدوست چند سالت رسمآجانی سرشو زیر آب کردی / بمردم رحم میکنی / بعد از 17 روز یاد افتاد که دختر بیگناهی را دژخیمانت کشتند روز اول لبال بودی دستور تعقیب قاتلان را بدی که این تظا هرات برپانشه / آمریکا اسرائیل شده دکانت
  1
  15
  ‌سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.