پرواز جنگنده‌های هند پس از دریافت تهدید به «بمب‌گذاری» در هواپیمای ایرانی

العربیه: نیروی هوایی هند، در هشداری که متعاقبا از آن صرف نظر شد، اعلام کرد جنگنده‌های خود را در پی تهدید به بمب‌گذاری در هواپیمایی ایرانی، به سوی آن به پرواز درآورده است.

نیروی هوایی هند، دوشنبه، 11 مهر، اعلام کرد پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر تهدید به «بمب گذاری در هواپیمایی ایرانی»، به طور موقت جنگنده‌هایی را اعزام کرد.

از سویی خبرگزاری «مهر» نیز اعلام کرد: «ساعت 9:20 امروز پلیس دهلی‌نو از هواپیمای ایرانی شرکت «ماهان ایر» پیامی مبنی بر تهدید بمب‌گذاری در این هواپیما را دریافت کرد و خلبان هواپیما، فرود اضطراری در فرودگاه دهلی نو را درخواست کرد.»

نیروی هوایی هند سپس اعلام کرد، پس از ارسال جنگنده‌های این کشور به سوی این هواپیما، تهران با ارسال پیامی خواستار نادیده‌گرفتن این تهدید و ادامه پرواز هواپیما شد.

جنگنده‌‌های هند، این هواپیما را تا مسافتی ایمن همراهی کرده و گزینه فرود در دو فرودگاه در شمال غرب را به خلبان پیشنهاد دادند

در بیانیه نیروی هوایی هند آمده است: «با این حال خلبان هواپیمای ایرانی عدم تمایل خود به پرواز به سمت این دو فرودگاه را اعلام کرد.»

داده‌های وب‌سایت «فلایت رادار 24» که اطلاعات حرکت هواپیماهای تجاری را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد، نشان داد که پرواز «دبلیو 581» ماهان ایر که از تهران به مقصد شهر گوانگژو در چین در پرواز بود، چند بار به صورت دایره‌ای بر فراز شمال هند، غرب دهلی نو، پرواز کرد و سپس به پرواز در آسمان هند کشور به مقصد میانمار ادامه داد.
+70
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کم کم دارن دونه درشت‌ها فرار میکنن ، حالا چه درگیری بین لاشخورای حکومتی بر سر اموال غارت شده در داخل هواپیما پیش اومده معلوم نیست ! آیا عجیب نیست که در یک پرواز روتین هواپیما چند بار دایره وار ، رو شمال هند دور بزنه بعد در مسیرش بسوی میانمار ادامه پرواز بده !!!؟
  3
  58
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.