جسد دختر ۱۷ ساله مفقود شده در اعتراضات پس از ۱۱ روز توسط پلیس امنیت به خانواده اش تحویل داده شد

بی بی سی: پیکر نیکا شاکرمی دختر ۱۷ ساله‌ای که در اعتراضات ۲۹ شهریور در بلوار کشاورز تهران مفقود شده بود، به خانواده‌اش نشان داده شد. ‌‌

پیش‌تر خبری منتشر شده بود که جسد او به خانواده‌اش تحویل داده شده است اما خانواده او در تماس با بی‌بی‌سی فارسی گفتند هنوز جسد را تحویل نگرفتند.

خانواده او درباره مفقود شدن او در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کرده بودند. ‌

بر اساس گفتگویی که با خاله او آتش شاکرمی داشتیم،‌ امروز صبح ۸ مهرماه وقتی مادر و دایی نیکا برای تکمیل پرونده مفقودی او به پلیس امنیت مراجعه می‌کنند، به آنها گفته می‌شود که جسدی پیدا شده است که با مشخصات نیکا تطابق دارد. ‌

خانواده برای شناسایی جسد به کهریزک مراجعه می‌کنند. در آنجا به آنها اجازه داده نشده بود که بدن او را ببینند و فقط روی صورت او را باز کرده و به خانواده نشان دادند.

یکی از نزدیکان نیکا شاکرمی، دختر ۱۷ ساله‌ای که در اعتراضات ۲۹ شهریور در بلوار کشاورز تهران مفقود شده بود، از جان باختن او خبر داد.

آتش شاکرمی که خود را خاله نیکا معرفی کرده است، در روزهای گذشته درباره گم شدن خواهرزاده خود در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کرده بود.

او روز جمعه در توئیتی نوشت:‌‌ «نیکا پیدا شد؛ اما نه زنده!»
 
پیکر آسیب دیده دختر معترض و مفقود به خانواده‌اش تحویل شد
براساس اطلاعات رسیده به ایران‌وایر  پیکر بی‌جان نیکا شاه‌کرمی دختر ۱۷ ساله‌ای که در تجمع ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در بلوار کشاورز تهران مفقود شده بود صبح امروز ۸ مهرماه به خانواده‌اش تحویل داده شد.
 
بر اساس اطلاعات دریافت شده از یک منبع آگاه نیکا شاه‌کرمی در تهران و با خاله‌اش زندگی می‌کرد:‌«او هم مثل خیلی از مردم  به تجمع ۲۹ شهریور بلوار کشاورز تهران رفته بود. دوستانش که با او در تماس بودند می‌گویند در شعار دادن کم نمی‌آورده و بسیار شجاع بود.»
به گفته این فرد آگاه در میان شلوغی‌ها و سرکوب معترضان دوستان نیکا تا حوالی ساعت ۷ در دسترس بوده و بعد از آن تلفنش را خاموش کرده است: « خانواده و نزدیکانش همه جا را به دنبالش گشته و اعلام مفقودی کرده بودند. تا اینکه روز گذشته وقتی برای تکمیل پرونده مفقودی او به پلیس امنیت مراجعه کرده بودند به آن‌ها گفته شده  پیکری پیدا شده در کهریزک که با مشخصات فرد گمشده شما همخوان است و برای شناسایی بیایید.»
 
آتش شاه‌کرمی خاله نیکا ساعاتی پس از انتشار این خبر در گفتگو با بی‌بی سی فارسی ضمن تایید خبر کشته شدن خواهرزاده‌اش گفت: «علت فوت نیکا را سقوط از بلندی اعلام کردند اما برادرم مطابق تصاویری که به آن‌ها نشان داده شده گفته است شکل قرار گرفتن پیکر روی پیاده رو عادی نبود و به نظر نمی‌آمد که از بلندی پرت شده باشد.»
 
بر اساس اطلاعات دریافتی همان وقت خانواده نیکا شاه‌کرمی برای شناسایی او مراجعه می‌کنند اما سرش را پوشانده و اجازه دیدن بخشی از صورتش را داده بودند: « صبح که برای تحویل پیکر رفتند دیدند دماغش منهدم شده و جمجمه‌اش از ضربه‌های متعدد جسم سخت و جای باتوم شکسته و متلاشی است.»
آتش شاه‌کرمی اطلاعات منبع آگاه ایران وایر را تایید می‌کند و می‌گوید صبح روز بعد که برای شناسایی رفتند فقط صورت نیکا را به آن‌ها نشان دادند و اجازه دیدن پیکر را به خانواده ندادند.
 
به گفته خاله نیکا افرادی بصورت غیررسمی با او تماس گرفته و گفته‌اند نیکا هفته اول را در اختیار اطلاعات سپاه بوده و بعد از اتمام بازجویی به زندان اوین منتقل شده است در حالی که پیگیری خانواده از زندان اوین نشان می‌دهد که او در زندان اوین نبوده است.
 
خانواده شاه‌کرمی به سیاق بسیاری از خانواده‌های بازداشتی تهدید شده‌اند که مراسم تشییع و تدفین فرزندشان را بی سر و صدا و بدون حضور کسی به انجام برسانند.
 
مرکز حقوق بشر ایران اعلام کرده است که در اعتراضات چهارده روز گذشته در ایران تاکنون ۸۳ نفر توسط ماموران امنیتی کشته شده‌اند.
+155
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  عزیزم! برایه هر تاره موهایت , پنج بسیجی، ده پاسدار و بیست اخوند، به ملکوت ارسال خواهیم کرد، کاشکی بودی و میدیدی، ولی فراموش نخواهی شد، دختره ایران زمین!!
  8
  135
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  بی شرف ها پفیوز ها بی حیثیت ها تا کی باید ملت ایران جوانان ایران را بکشید چرا از کارنامه سراسر گندتان طی این ۴۳ سال خجالت نمیکشید ؛ سپاه و بسیج را گذاشتن فقط و فقط برای سرکوب ملت و کشتن مردم معترض ؛ آخه این انسانیه این شرافت این وجدان همه چی را به لجن کشیدید دین اعتقاد حیثیت پاکی دوست داشتن انسان بودن وجدان شریف بودن هیچی نگذاشتید برای خودتون چطور شب راحت می خوابید با این همه خون به ناحق ریخته این همه انسانی که بی دلیل کشتید چطور ؟؟؟؟
  57
  118
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  بیشرفها گرفتنش شکنجه و تجاوز بهش کردن ، بعدش جسدش رو تحویل دادند،. تنگ بر شما قاتلان آدمکش ،. مردم انتقام خون این دختر ایران زمین و بقیه شهدای راه ایران را از شما جانیان خواهند گرفت ،. آنروز خیلی نزدیکه ،بقول خودتون از رگ گردن شکسته شما هم نزدیکتر. بی شرف های عوضی
  7
  107
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  # مهسا امینی#. مسیح ایران زمین
  8
  87
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  دوباره دختر بی گناهی دیگر که توسط آدم کشان الله پرست جان خود را برای آزادی ایران می دهد. یادمان بماند انتقام نداها، مهسا امینی ها و حالا دختر شجاع مان نیکا شاکرمی از ستمگران اسلامی در روز آزادی کشورمان.
  53
  98
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  متاسفانه این جوانها ندانسته و نااگاهانه برای رسیدن مخالفان خارج نشین به قدرت پرپر میشن. امیدوارم اگاه بشن امثال علی نژاد و رضا بچه ننه خودشون بازیچه سرویس های اطلاعاتی کشورهای دیگه هستن.
  139
  15
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران

  حالا که ١٧ ساله میکشید، ..... از اول اسلام و پیامبرتون تا اون.... خامنه ای و بسیجیهای دور و برش، ...... ها کار جون دادن خودتون رو داری. سخت تر میکنید
  13
  57
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  saeed6465 - بریستول، انگلستان

  لعنت بر زات‌ کثیفیتون، من نمیدونم یعنی از قدرت درک و فهم و ادراک من خارجه ، یه‌نفر چطور میتونه دست رو زن بلند کنه اونم یه دختر نوجوون که کلا صد پوند وزنش نیست، بر اون دو تا نجاستی که شما رو فرش حروم نکردن لعنت، هفت نسل پس و پیشتون رو ...، واسه کی دارین همچین جنایتی میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. نگاه به این دختر بنداز بعد خودتو نگاه کن بیناموس ، تو آدمی، حیوونی، هر چیزی که هستی از زات و ریشه و نژاد و حتی DNA تو گذشته، اون عنصری که تو ازش به وجود اومدی رو ....، این نقطه های سانسور رو هم خود گذاشتم، بهانه بی عفتی ندم به سانسورچی سایت، هر چند که با این همه فحش حتی یه زره هم دلم خنک نشده
  6
  48
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان

  آخه دختر عاقل وقتی یه جا شلوغ هست نمیدونی هر اتفاقی ممکنه بیوفته، ممکنه یه نفر از همون جمعیت یه تیر بهت بزنه تا سناریو کشته سازی راه بندازه، ممکنه پلیس بهت تیر بزنه، ممکنه لاتو لوتها بیان دستمالیت کنن، هر اتفاقی ممکنه بیوفته، چرا اون پدر و مادر بی خیالت اجازه دادن بیرون بری؟
  68
  24
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  ۴۳ ساله برای حسین محرم پر و پیمان میگیرن خیر سرشان دهه اول محرم دهه دوم دهه سوم و .. ولی حتی به یه جمله حسین به قول خودشان در کربلا عمل نمی کنند که میگه اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید . البته صفاتی مثل آزادگی شرافت حیثیت صداقت حلال زادگی راستی درستی صفاتی است که در بین مسئولین به اندازه سر سوزنی یافت نمیشود و وجود ندارد.‌
  16
  39
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  باز صحبت بی شرافتی و بی حیثیتی شد ساندیس خور ها دو تا ساندیس خوردن مست شدن اومدن .
  2
  35
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  saeed6465 - بریستول، انگلستان

  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان
  چرا روش من بهت میگم،!!! چون تو یه خانواده با شرف به دنیا اومده و بزرگ شده، مردای خانوادش حالا پدر، برادر یا هر کسی که باهاش در ارتباط بوده فکر دستمالی، هتک حرمت و امیال کثیف نبودن، فکر کردن همه مثل خودشون با شرف هستن، واسه همینه که دخترشون رو ول کردن تو خیابون، چون فکر میکردن اگه ما نباشیم کسانی هستن که جای ما رو پر کنن، ایراد نه از او دختره و نه از خانوادشه ایراد از من بیغیرته که تو انگلیس نشستم میگم لنگش کن. همه خارج نشینای خوش نشین یا بنفیت گیر،. نظر ندین که نظر شما اهمیت نداره،جوون ایرانی کف خیابون حمایت می‌خواد نه یه مشت خزعبلات، یا برگرد ایران بگو مرگ بر جمهوری اسلامی یا برو جلوی آفیس نخست وزیر یا رئیس جمهوری اون کشوری که توش زندگی میکنی و طلب حمایت کن که به عنوان یک شهروند اون رئیس دولت مجبور به پاسخگوی به تو هست، یا با ما یا با اونا باید تکلیف روشن بشه، من بر میگردم، چون من ترسو،،،! جسارتم رو از جنازه یه دختر ۱۷ ساله گرفتم، جانم فدای خاکم ایررررررررررررررران یک بار برای همیشه یا مرگ یا آزادی
  3
  31
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران
  طفلک روحش شاد . این نسل جسور با این خون هاشون درس بزرگی به جمهوری اسلامی دادن که بفهمه مثل احمق ها برنداره دهه هشتادی و نودی ها رو سیاه رنگ کنه و بذاره جلوی دوربین صداسیما و بگه سید علی دهه نودی هاشو فراخوانده . این نسل جدید احمق و توسری خور نیس . فقط حیف که امثال مسیح علینژادها به خون این طفل معصوم ها هم رحم نکردن و سریع ربطش دادن به سقوط رژیم که مبادا حجاب اجباری برداشته بشه و اینها دیگه به بهونه مبارزه با چی از امریکا بودجه بگیرن
  10
  6
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  بر روح خمینی بیناموس لعنت با این میراثی که به جا گذشت
  1
  20
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد
  ملکوت نه اسفل السافلین !! ملکوت جایی که ملائک هستند باید بفرستیمشون جایی که ابلیس منتظرشونه
  1
  9
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان
  مثل اینکه چشم و چالت درست نمیبینه یا سواد خواندن نداری که بخوانی و ببینی که چه حـ... ای این بلا رو سرش آورده او سپایه های شاخداران بالخره تقاص جنایاتشون رو میدهند ✊
  2
  14
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  مسیح علینژاد که خودش عامل و باعث حفظ حجاب اجباری در ایرانه چون نونش در مخالفت با حجاب اجباریه و اگه حجاب اجباری نباشه می خواد به چه بهونه ای از امریکا بودجه بگیره ؟ یک بار نشد ملت یه اعتراضی بکنن و این زنیکه نیاد گند بزنه تو همه چی . انقد هم پست و بی شرفه که اینبار حتی به خون مهسا امینی هم رحم نکرد و اتعراض مردم علیه گشت ارشادو سریعا وصل کرد به اصل نظام که حکومت بترسه و حجاب اجباری رو هم که ممکن بود برداره ، الان دیگه سفت هم بچسبه
  13
  3
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران
  پستی و بی شرفی تا چه حد خانم علینژاد ؟؟؟ یا دختر بچه های ما رو تحریک میکنی و با چارشنبه های مسخرت بهشون حبس میدی و نظامو بدتر سر حجاب اجباری بی رحم تر میکنی . یا اینکه کاملا بی توجه به خون این دختر بچه ها میای اتعراض مردمو مصادره میکنی و همه زحمتهای معترض ها رو یجا به باد میدی و اسم خودتم میذاری لیدر معترض های ایران ! من نمیدونم معترض های ایران اگه بخوان تو .....کیو باید ببینن ؟؟؟
  12
  3
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان
  ستایش میکنیم زنان و مردان ایران زمین را که برای آزادی کشورشان به ابدیت پیوستند. نیکا مهسا و هزاران قهرمانان دیگر که بر علیه جمهوری اسلامی مزدور و تروریست به پا خاستند.
  1
  9
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  agha_ehsan - تهران، ایران
  ببین این که تو پشت سرهم گیر میدی به یک زن مثل مسیح علینژاد دقیقا ثابت میکنه که چه روحیه زن ستیزی داری آیا میدونی اولین بار که رژیم به مسیح گیر داد سر این بود که مسیح فیش حقوقی نمایندگان مجلس رو منتشر کرد که هرکدام رقمهای نجومی بودند درحالیکه کسانی بودند که کارتن خواب و در بدبختی زندگی میکردند و میکنند
  1
  10
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  تو هیچوقت به حرف طرف توجه نمیکنی و الانم اومدی میگی چون به یه زن گیر دادی پس زن ستیزی !! معلومه من ازین زنیکه که باعث تحریک و مرگ زنهای ایرانیه متنفرم . الانم که خون کشته های تظاهراتو به لجن کشیده
  8
  1
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  agha_ehsan - تهران، ایران
  مگه تو به حرف کسی توجه میکنی؟ من به تو میگم در درون همین نظام خیلی ها هستند که از فساد و تباهی که باندهای مافیایی بوجود آوردند شاکی هستند و کاری هم نمیتوانند بکنند و تو جواب منو چیز دیگه ای میدی!! مسیح علینژاد یک نفره فوقش باعث تحریک صد یا هزار نفر بشه در مقابل هشتاد میلیون چیزی نیست این شماها هستید که به هر چیزی حساسیت نشان میدهید! همین شده براتون نقطه ضعف
  1
  2
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.