نسرین ستوده: احتمال تغییر رژیم بسیار جدی است

خانم ستوده این مصاحبه را در زمان مرخصی درمانی از زندان انجام داده و گفته ماموران هر وقت تصمیم بگیرند می‌توانند او را برگردانندنسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که در مرخصی از زندان است، در مصاحبه‌ای به مجله تایم گفته ایران شاهد «یکی از گسترده‌ترین» اعتراضاتی است که تا کنون شکل گرفته است.

او احتمال تغییر حکومت جمهوری اسلامی را جدی ارزیابی کرده و توضیح داده است: «به‌طور فزاینده مشخص می‌شود که تقاضای روشنی برای تغییر رژیم وجود دارد. مردم تغییر رژیم را می‌خواهند و برنگشتن به گذشته. ما از اعتراض‌ها و اعتصاباتی که شروع شده، می‌بینیم که احتمال بسیار جدی تغییر رژیم وجود دارد.» خانم ستوده به هفته‌نامه تایم، چاپ نیویورک، گفته در زمانی که جنبش زنان ایران فعال بوده، به قضات می‌گفته که «بی‌عدالتی و آسیب عظیمی که بر زنان وارد می‌شود، روزی ایران را به لبه پرتگاه و به نقطه بحران خواهد رساند. امروز به آن نقطه رسیده‌ایم.»
 
او گفت که جمهوری اسلامی پس از هر اعتراضی به سرعت اقدام به دستگیری وکلا و خبرنگاران می کند تا از این طریق، هم مانع انتشار سریع اخبار شود و هم امکان دفاع وکلا از بازداشت شدگان را سلب کند.
 
او گفت جرقه این اعتراضات، کشته شدن مهسا امینی بود؛ زیرا آنچه برای او روی داد، مجسم کننده درد و رنج ۴۳ ساله‌ای بود که بر زنان ایران تحمیل می شد.
 
نسرین ستوده پیش بینی کرد که اگرچه سرکوب حکومت ادامه خواهد یافت اما اعتراضات نیز خاموش نخواهد شد و حتی اگر خواسته‌های مردم برآورده نشود نیز به هیچ وجه «بازگشت به گذشته» روی نخواهد داد.
+181
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  همه اختلاسگرها با حامیان ساندیسخورشون که به نام خدا و پیغمبر و قرآن این مملکت را به فساد و ویرانی کشیده اند باید قربانی کشیده شدن سیفون بر رویشان شوند
  15
  58
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  به نظر میاد مردم ایران دیگر راه بری برای ادامه اعتراضات نیاز نداشته باشند ولی در صورت نیاز نسرین ستوده نظر معقول ترین گزینه باشد
  13
  36
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.