از سرگیری اعتراضات در شهرهای مختلف ایران: معترضان دوباره به خیابان ها آمدند

ویدئوهای دریافتی از ایران حاکی است که شهرهای رشت، قم، سنندج، مشهد و یزد شامگاه پنجشنبه نیز صحنه اعتراضات مردمی به حکومت جمهوری اسلامی بود
شعار معترضان در قم: «توپ، تفنگ، فشفشه، آخوند باید گم بشه»
‌بر اساس ویدئویی که امروز - پنجشنبه ۷ مهر - در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، شهروندان قمی با آمدن به خیابان‌ها تجمع اعتراضی برگزار کردند
.
آنها با روشن کردن آتش و به میان خیابان آوردن سطل‌های زباله، تردد را مسدود کرده اند و در کمی دورتر درگیری میان یک جمع دیده می‌شود که افراد نزدیک به محل فیلمبرداری از آن استقبال می کنند و شعار «توپ تفنگ فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر می‌دهند.

گزارش‌ها از قم حاکی از «درگیری شدید» میان معترضان و نیروهای امنیتی در شامگاه روز پنج‌شنبه، هفتم مهر است.

قم که به عنوان یکی از مذهبی‌ترین شهرهای ایران معرفی می‌شود، پس از کشته‌شدن مهسا امینی، از جمله شهرهایی است که اعتراض‌های متعددی در آن برگزار شده است.
بازگشت معترضان به خیابان‌ها در رشت
ویدِوئی که امروز هفت مهر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد عده‌ای از شهروندان رشت در این شهر تجمع کرده و شعار«مرگ بر دیکتاتور» و «زن، زندگی، آزادی» سر داده‌اند.
 
رشت و چند شهر دیگر در استان‌های گیلان و مازندران چون آمل، از نخستین کانون‌های اعتراضات در دو هفته گذشته بودند و بنابر گزارش‌ها صدها معترض در این شهرها طی هفته اول اعتراضات بازداشت شده‌اند.
ادامه اعتراضات در کرمان، تیراندازی ماموران با هدف متفرق کردن معترضان
در ویدیویی که تاریخ و محل آن «کرمان - هفتم مهر» عنوان می‌شود چندین معترض در جهت خلاف دوربین در حال دویدن هستند و صدای تیراندازی هم شنیده می‌شود.
 
به نظر می‌رسد با وجود سرکوب شدید معترضان و همچنین تعطیلی‌های مذهبی طی چند روز گذشته، اعتراضات در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه دارد.
ادامه اعتراضات در سنندج با وجود تلاش‌ها برای سرکوب معترضان
‌تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد اعتراض‌‌های شهروندان سنندجی پنجشنبه - هفتم مهر - هم ادامه یافته است.در این تصاویر صدای تیراندازی شنیده می‌شود.
اعتراضات پنجشنبه شب در مشهد نیز ادامه یافت.
+135
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  درود بر مردم دلیر و مبارز ایران بخصوص زنان و دختران شجاع کشورمان. واقعا به جهانیان نشان‌ می دهیم که تا آخر و نابودی کامل حکومت پلید و جنایتکار دینی ایستاده‌ایم
  0
  50
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همه شهرها به کنار، فقط قم. مردم شریف قم باید بریزن توی اون حوزه بیضیه و اتیشش بزنن. ضمنا دقت کردین تا چند وقت پیش آخوندها تا توی مدرسه ها و بیمارستان ها هم داشتن رخنه میکردن، کجان الان؟ کسی این دو هفته ای یه اخوند دیده تو خیابون؟ یا همه خاویار فنگ شدن چپیدن تو سوراخ موش؟
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا
  سکوت یعنی فرصت دادن به رژیم برای تجدید قوا. در وضعیت فعلی معنای سکوت یعنی همدستی با حکومت فاسد ضد بشری
  0
  15
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  دوره استعمار و استثمار اخوندی به اخر رسیده. خیلی خلق اویز شدن قالیباف، خاتمی، حداد عادل با خواهرزادش که الان کانادا هوا کرده، ولایتی، خامنه ای و فرزندانش، جنتی،. کل باند دوزدشون را ببینم بزودی . از این که نصف عمرم در کشوری به کوته فکری و خراب ابادی که اخوندا درست کردن برامون به کمک پدر و مادر های احمق، ساده‌لوح و کوتاه فکرمان واقعا متاسفم و این یک بدشانسی بزرگ بود. شما جون مردم را با گلوله بگیر ولی چند نفر؟ فکر کردی الکیه مگه؟ کارمایی هم هست و زمانش الان هست.
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اسال 56 و 57 صفهان یکی از اولین شهرهایی بود که مردمش ریختند تو خیابون و شعار مرگ بر شاه میدادند و بیشتر از همه جا زمان جنگ شهید دادند وقتش الان اون گندی که زدند جبران کنند و برا آینده بچه هاشون یه کاری بکنند ولی امان از تعصب زیاد به دین چرت اسلام. ولی سقوط اخوند نزدیکه
  0
  10
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.