استاد مردم شناسی دانشگاه تهران: منشأ جنبش این روزها نیازهای جنسی زنان است

استاد مردم شناسی دانشگاه تهران: منشأ جنبش این روزها نیازهای جنسی زنان است!/ دبیرستان‌ها منشأ آشوب ها هستند/ دختران دبیرستانی‌ مطالبات جنسی رکیک را دنبال می‌کنندابراهیم فیاض استاد مردم‌شناسی دانشگاه تهران و از چهره‌های نزدیک به جریان اصولگرایی تندرو در ایران طی گفتگویی با رسانه دیده بان ایران ادعا کرده است دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله «دین و سیاست» را با هویت جنسی بررسی می‌کنند.

این ستاد مردم‌شناسی همچنین در مورد اعتراض‌های مردمی به قتل مهسا ایمنی تاکید کرده است: «غریزه گرسنگی غریزه مردانه است؛ غریزه جنسی هم زنانه است و زنان مطالبه جنسی دارند.»

فیاضی تصریح کرده: «فرهنگ جنسی بر عهده زنان است. سال ۶۸ تا ۸۸ جامعه بیشتر درگیر حوزه اقتصادی بوده و پس از آن اما وارد امر اجتماعی و جنسی شده است.»

او همچنین گفته است: «در این فرهنگ جنسی دخترها چه به شکل ذهنی یا حتی عینی روابط جنسی فعال دارند. زنان امروز در مطالبه جنسی اجتماعی دارند. امروزه حتی دختران دبیرستانی هم مطالبات جنسی رکیک می‌کنند.»

فیاض در گفت و گو با دیده بان ایران مدعی شده: «به نظر بنده دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله دین و سیاست با هویت جنسی بررسی می‌کنند. به این ترتیب نقد سیاسی و دینی هم در رابطه با مسائل جنسی شروع می‌شوند.»

ابراهیم فیاض استاد مردم‌شناس دانشگاه تهران ضمن تأکید بر اینکه اعتراضات امروز محوریت زنانه‌ به خود گرفته است گفت: غریزه گرسنگی غریزه مردانه است؛ غریزه جنسی هم زنانه است و زنان هستند که مطالبه جنسی دارند. فرهنگ جنسی بر عهده زنان است. سال 68 تا 88 ما بیشتر درگیر حوزه اقتصادی بودیم. پس از آن اما وارد امر اجتماعی و جنسی شدیم. این امر جنسی از سال 88 تا الان ادامه پیدا کرد و در معرض ورود به امر ارتباطی هستیم. در این فرهنگ جنسی دخترها چه به شکل ذهنی یا حتی عینی روابط جنسی فعال دارند. زنان امروز مطالبه جنسی اجتماعی دارند. امروزه حتی دختران دبیرستانی هم مطالبات جنسی رکیک می‌کنند.
ورود به دانشگاه باعث شوک جنسی می‌شود
ابراهیم فیاض پژوهشگر اجتماعی اصول گرا در پاسخ به سوال خبرنگار دیده‌بان ایران عدم پرداخت به این موضوع را تابو بودن مسائل جسی در عرف جامعه دانست و توضیح داد: تجربه جنسی زنانه با مردانه فرق می‌کند. تا پیش از این بیشتر تجربه جنسی مردانه بود الان زنانگی جنسی مطرح می‌شود. عرف جامعه ما به گونه‌ای است که نه می‌شود درباره این مسائل حرف زد نه می‌شود درباره آن‌ها فکر کرد. از دانشجویان شنیده‌ام که تا قبل از اینکه وارد دانشگاه شویم اصلا نمی‌دانستیم که مسائل جنسی وجود دارند. این افراد وقتی وارد جامعه می‌شوند دچار شوک جنسی می‌شوند. این بحران جنسی هم در میان مذهبی‌ها هم در میان غیرمذهبی‌ها وجود دارد. این جوانان به چه وضعی افتاده اند که حتی تا ازدواج می‌کنند منجر به طلاق می‌شود.

این مردم‌شناس نزدیک به بخشی از حاکمیت در ادامه ادعا کرد: افراد از مدارسی که حتی در مقطع دبستان هم تفکیک جنسیتی شده است وارد دانشگاه می‌شوند؛ 18 سالگی اوج میل جنسی است به همین دلیل دانشجویان در دانشگاه‌ها دچار شوک جنسی می‌شوند. به همین دلیل برخی معتقدند باید دانشگاه تک جنسیتی بسازیم. در حالی که یکی از نمونه‌های احساسات جنسی تند دانشگاه الزهرا است که اتفاقا دخترانه هم است.

فیاض در پاسخ به آنهایی که می‌گویند با تک جنسیتی کردن دانشگاه‌ها می‌توانیم این مسائل را جمع بکنیم گفت آیا می‌توانیم از خیابان‌ها هم جمع بکنیم؟ این ساختاری است که مدام پیشروی می‌کند. فقط باید مطالعات زیاد داشته باشیم. دانشگاه باقر العلوم قم صبح دراختیار دختران و ظهر دراختیار آقایان است. این غریزه جنسی را باید یک کاری بکنیم.

در رابطه با اینکه آیا مدارس را تک جنسیتی بکنیم آقای مطهری هم سوالی را مطرح کرد وقتی افراد و مخصوصا دختران به سن بلوغ می‌رسند و خودآگاهی جنسی پیدا می‌کنند مطالبه جنسی می‌خواهند؛ این مطالبه جنسی را چه کنیم؟ این نیازها باید مشروع ارضا شود. اگر احساس گناه باشد بدتر از خود گناه است.
دبیرستان‌ها منشأ اغتشاش هستند
این استاد دانشگاه تهران چشم‌انداز زنان ایران را با محوریت جنبش‌های تئوریک می‌دانست و گفت: این قصه با این شورش‌ها تازه شروع شده است. این اغتشاشات برمی‌گردد به دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها و در پی آن بازتولید تئوریک جنسی شروع می‌شود که به عهده زنان است. این بازتولید به فلسفه‌ها کشانده می‌شود، و دبیرستانی‌ها می‌خواهند درباره همه‌ چیز بحث کنند. به نظر بنده دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله دین و سیاست با هویت جنسی بررسی می‌کنند. به این شکل نقد اجتماعی، سیاسی و دینی هم در رابطه با مسائل جنسی راه شروع می‌شوند.
+12
رأی دهید
-277

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  خاک بر سر اون دانشجوهایی که برن سر کلاس این پفیوز . خاک بر سر مغزای پوچ و فاسدتون . هر چی تو کله ی فاسدشون هست و خودشون بهش فکر میکنن به زبون میارن . این احمق باید از طرف دانشجوها تحریم بشه و سر کلاهاش حاضر نشن به همین راحتی . مرده شور قیافه ی کثیفت و ببرن
  5
  226
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  elnazpishu - لندن، انگلستان

  خوب باشه! . مگخ طبیعی تر و سالم تر از نیاز جنسی هم داریم؟. باید نیاز به چاپیدن و چپاول و تجاوز و قتل و غارت باشه تا راضی باشی پفیوز؟
  4
  188
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  این استاد بینوا به خواهر و دختر خودش نگاه کرده و تز داده!
  2
  222
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  این همون شخصی نیست که گرگها از بچگی توی غار بزرگش کردن.
  1
  90
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  این تارزان بیسواد را که می بینید اکثر سخنرانی های رهبر را این متنش را آماده میکنه ؛ خیر سرش جامعه شناسه البته جامعه شناس گله گوسفندان مرتیکه نفهم و نادان قبل از حرف مفت زدن قبلش فکر کن زمان شاه این همه خانمها بی حجاب بودن به خاطر مسائل جنسی بود !!!!!!!!واقعا که خیلی خری حداقل این حرف مفت ها را زمانی بزن که این عن قلاب آشوب ۵۷ بعد ۴۳ سال دو خروجی مثبت داشته باشه . بابا خروجی این نظام در همه عرصه ها منفی ۱۰۰ پس چرا اسم خودت را گذاشتی جامعه شناس یه شانه اون قیافه تارزانی از پشت کوه اومده را نمیزنی. واقعا که. حرف مفت که کنتور نداره بنداز الهی به امید تو. تازه فرض هم بر این که مشکل جنسیه تو را سنننه فضولی مفتشی چه پخی هستید تو کل دنیا توی ایران این ارازل شدن وکیل وصی کل ملت .
  3
  72
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Botol - آلمان، آلمان

  تازه متوجه شدم که چرا آلمان مدرک دانشگاه های ایران رو قبول نمیکنه، یه چنین صورتی استاد دانشگاه هستش.
  2
  81
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  البته یکی از نیازها ومهمترینش همینه که این ماله کش گفت اما وقتی رهبری فرسوده ومعلول الحال داریم با عقاید ۱۴۰۰ سال پیش چه انتظاری داری از جوانان که در قرن ۲۱ با پیشرفت جهان مملکتشان را و آینده پیش رویشان را تاریک وتاریکتر میبینند ومیبینند که این رژیم دژخیم تمام آرزوی آنها را در همه عرصه ها به فنا داده ودیگر امیدی به زندگی ندارند اینها رو این آقازاده نمیگوید ومیخواهد افکار عمومی را بجای دیگری منحرف کند حتما شما فردای روزگار رییس دانشگاه میشوی با این ماله کشیها .
  1
  55
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران

  این استاد دانشگاه هست بیشتر شبیه بابابزرگ تارزانه بیچاره اون دانشجویی که کلاس اون میره
  4
  65
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دوشنبه - تهران ، ایران

  این بچه صیغه‌ایی های محصول قوم اشغالگر عجوج مجوج، مغز فندوقی، حشر مغز، بصورت غریضی برای تحلیل هر موردی از ترشحات آب حشری مغزی زرت و زورت می‌کنند.
  4
  68
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  نگاه و آموزش آخوندیسم همه چیز بر میگرده به زیر شکم خاک بر سر تون میخوای با این مزخرفات چی بگی مدارس که طبق نظر شماها نمیشه مختلط بشه پس مثل طالبان مدرسه های دخترونه رو میخواید تعطیل کنید.
  1
  51
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  کلا اینا همه مسائل رو با زیر شکم حل و فصل می‌کنن. خدا بیامرز پیغمبرشون هم همین رویه رو داشت
  2
  50
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  ایشان استاد حماقت میباشد نه استاد دانشگاه
  1
  58
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  لابد مادر ایشان هم در سال ۵۷ به دلیل همین نیازها معترض بود!
  1
  61
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران

  وااااااااای این چقدر شبیه میمون هست😂😂😂😂
  3
  53
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  احتراز - دورف، آلمان

  شبیه رتیل
  0
  46
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  میگه، از دانشجویان شنیده‌ام که تا قبل از اینکه وارد دانشگاه شویم اصلا نمی‌دانستیم که مسائل جنسی وجود دارند!! یعنی چی؟ یعنی اصلا خبر نداشته که دختره یا پسر؟ بعد تو دانشگاه یک کسی بهش گفته و این فهمیده اشتباهی دامن پوشیده و باید شلوار میپوشیده
  2
  46
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  این «گلاب به روتون، استاد مردم شناسی» منظورش فقط مردم ساکن حوزه های علمیه قم و نجف هست! شما زیاد پشگل افشانی های ایشون رو جدی نگیرید!
  1
  47
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  این اگه فقط قیافه شو نشون میداد کار سختی نبود بفهمیم تو اون چاهک احاطه شده با موهای سفید چی میگذره، دیگه لازم نبود اون گاله رو باز کنه! « تو هوا را به سموم نفست آلودی، ای الدنگ! »
  2
  41
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  منشأ جنبش قبلی نیازهای جنسی مردان بود - منشأ جنبش فعلی نیازهای جنسی زنان است. انگار در این مملکت نفت را می فروشند و با پولش فقط ویاگرا می خرند. لامصب مملکت که نیست، تبدیل شده به چی چی خانه.
  2
  44
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  مملکت در دست مشتی خائن غارتگر است - بس که این ملت خر است - حال روشنفکر بیچاره ز بد هم بد تر است - بس که این ملت خر است.
  4
  34
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این خودش شبیه انسان نخستینه که. واقعا این احمقها چرا همه رو با سنگ محک خودشون میسنجن؟؟ طرف تشنه اش هم که میشه میگن تحریک جنسی شدی حتما! اول خار مادر و زن و دختر خودت رو جمع کن بعدا بیا تز بده.
  2
  41
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  معلوم نیست ترتیب چندتا از دانشجو هاشو داده! ابن فاسد رو از جایی که باید اویزونش باید کرد. بعد اینکه ماله کشی ترفند داره اینم اینجوری بلده. مولا جماعت پول نفت را نمیده به تو با این کارا! بچه های خرابشون تو تورنتو و ونکوور بیشتر نیاز جنسی دارن. تا مردم ایران !
  1
  29
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  کسی که از پای منقل بیارنش پای تریبون فکر کردید چی داره بگه؟ همین آت و آشغالا سال 88 گفتند مشکلات دانشگاهها بخاطر دروس سیاسی غربی هستش کل رشته علوم سیاسی و حذف کردن همه اساتید اخراج و کلا علوم سیاسی اسلامی راه انداختن ولی خنده دار اینه که تغییری بوجود نیامد حالا این لجن که حموم هم نمیره میگه مشکل دبیرستانها هستند. نیاز جنسی اونا دارن یا تو؟ الان تو و امثال تو از دیدن موی سر یک زن حالشون خراب میشه یا زنها؟ نیاز جنسی خودشون رو به گردن بقیه می اندازند . بدون تعارف مردهای ایرانی از نظر جنسی بسیار ضعیف شدند و اساسا در همه حالت دنبال مخ زدن و ردیف کردن زنها هستند اصلا پیر و جوان هم مهم نیست فقط پا بده فرق نمیکنه تو مسجد باشه یا در حال درس دادن تو کلاس یا تو اتاق عمل یا تو حوزه علمیه و زیارتگاه و اصلا پای نماز. اینا همه نتیجه آموزش های غلط شماست الان تصور شما اینه که زنها رو بکنید تو خونه درست میشه؟ تو اگر یک درصد جامعه شناس بودی می فهمیدی مشکل نحوه آموزش و تشنه نگه داشتن مردهاست که اگر یه زمانی با دیدن رون یک زن تحریک میشدند بعد چهل سال نسل شما با دیدن موی زنها یا حتی سایه بدن یه زن تموم اند.
  0
  40
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  اگر اینجوری پس تو زمان شاه شورش کردی چون دنبال چیز کلفت میگشتی
  1
  29
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این گوریل از کدوم باغ وحش فرار کرده که چند سالی هست یه دوش نگرفته.
  1
  29
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دوشنبه - تهران ، ایران
  دوست عزیز درود بر شما، چندین بار کامنت شما را خواندم، بسیار روان کاوانه و شایسته تحلیلی به جا آورده‌اید. ...
  1
  19
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن
  این استاد بدجوری تهش باد میده !
  1
  20
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  این بچه غول که سال تا سال خودشو تو آینه نمیبینه یا اگر میبینه درک درستی از ظاهر آدمیزادی نداره چطور میتونه استاد مردم شناسی باشه!؟ به نظر من که عده ایی جانور شناس باید در مورد این موجود تحقیقات بکنند!
  0
  16
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  حرف این آقا جالب، عمیق و قابل تحلیل و تفکر است. میگه نیاز جنسی زنان باعث این هرج و مرج شده ( در کشور اسلامی). اسلام مرد را وعده میدهد اگر جهاد کند میره بهشت 72 زن باکره نصیبش میشه. اسلام اجازه میده وقتی مرد جهاد کند میتانه زنان کفار را غنیمت بیگیرد و حال کند. اسلام به مرد وعده میده در دنیا 4 زن داشته باشد. اسلام مرد را مطلقا حاکم زن ساخته و نیاز های جنسی مرد باید برطرف بشن و در بهشت هم خدا باکره هارا در آغوش مرد رها میکند. دقت میکنید که پایه و اساس این دین روی شهوت مرد و نیاز جنسی مردان بنا شده. اگر نیاز جنس مرد را از این دین دور کنی دیگه هیچ چیزی در آن باقی نمیماند. مرد مسلمان تلاش دارد تا با پیروی از این دین برود به بهشت و به باکره ها برسد، اینجا مثل کتاب مولانا ( مثنوی معنوی) گفته نشده که چطور مرد بخدا برسد، بلکه گفته شده چطور مرد به بهشت و به باکره ها برسد، خدا در این دین اصلا مطرح نیست. همه تلاش یک مرد در این دین بخاطر رفع نیاز های جنسی و لذت بردن بیشتر است. محاسبه و منطق خود شان بلاخره اینجا آورده اینا را که زن محروم از همه چیز حتما حالا بخاطر گرفتن حق خود مبارزه میکند.
  1
  12
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  برجعلی - کلن، آلمان
  قیافه این بابا نظریه داروین رو اثبات میکنه . حلقه گم شده داروین .
  1
  16
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  behran - کردستان، ایران
  تخصص شما در حوزه زیر شکم است که مربوط به آخوند شناسی و ته مانده هایشان است نه مردم شناسی!
  0
  1
  شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.