مدیر برنامه ایران در موسسه خاورمیانه: ۲۰ سال است که مسائل ایران را پوشش داده‌ام، و با یقین می‌گویم این بار رژیم سقوط خواهد کرد

صدای آمریکا: مدیر برنامه ایران در موسسه خاورمیانه گفت:‌ «معترضان ایرانی، ده سال قبل خواستار تغییرات بنیادین در ساختار حکومت اسلامی بودند، اما حالا دیگر به اصلاحات و تغییرات باور ندارند و خواستار تغییر رژیم هستند.»

الکس وطنخواه با اشاره به گسترش و فزونی معترضان در اعتراضات جاری در مقایسه با تظاهرات طی پنج سال گذشته افزود: «هم‌اکنون در بیش از ۱۰۰ شهر بزرگ و کوچک ایران، صدای نسل‌های مختلف، از پیر و جوان به گوش می‌رسد، اما هنوز درصد بالایی از مخالفان به خیابان‌ها نیامده‌اند و باید دید معترضان ، چطور می‌توانند اکثریت خاموش را با خود همراه کنند.»

وی مخالفان جمهوری اسلامی را بالاتر از ۸۵ درصد مردم ایران دانست و تصریح کرد:‌« جامعه بین‌المللی و غرب نمی‌تواند در قبال این وضع سکوت کند و به همین دلیل است که گام‌های ملموسی برمی‌دارد و از جمله تلاش می‌کند تا دسترسی عموم مردم ایران به اینترنت را حفظ کند.»

الکس وطنخواه همچنین گفت: «تنها رویکرد آیت‌الله خامنه‌ای در برابر ایرانیانی که زندگی و مملکت متفاوتی می‌خواهند، استفاده از زور و سرکوب مردم بوده، شیوه‌ای که پیشتر موثر بود و حکومت را در تمام این سالها در قدرت نگه داشت اما کار به جایی رسیده که اینک ایرانیان بی‌شماری به خیابان‌ها ریخته‌اند و می‌گویند واقعا چاره‌ای ندارم و حتی اگر به قیمت جانم تمام شود، به معترضان می‌پیوندم.»

مدیر برنامه ایران در موسسه خاورمیانه افزود: «من بیش از ۲۰ سال است که مسائل ایران را پوشش داده‌ام، و با یقین می‌گویم این بار رژیم سقوط خواهد کرد. اکنون شاهد روند خشم بیشتر، مخالفت بیشتر با رژیم، و شمار کمتری از هواداران حکومت هستیم و مساله اصلی همین است، خروج افراد بیشتری از جمهوری اسلامی و ساختارهای سیاسی رژیم ادامه مسیر را برای خامنه‌ای سخت‌تر خواهد کرد.»

او تمایل دولت بایدن به امضای توافق با جمهوری اسلامی را موجب بی‌اعتباری آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: «فکر نمی‌کنم ایالات متحده لزوماً با اتخاذ موضعی متفاوت و تندتر، از مذاکرات هسته‌ای دست بکشد، بلکه صرفا باید موضع قاطع‌تری در قبال حقوق بشر در جمهوری اسلامی بگیرد. به نظر من دولت بایدن الان باید روی صحبت کردن برای معترضان ایرانی تمرکز کند و به هر طریق ممکن به آنها کمک کند چرا که دفاع از حقوق بشر شعار همه دولت‌های آمریکا بوده و هست.»
+164
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  کچل جان بیست سال درمورد مسائل ایران تحقیق کردی ولی کاش بجاش دوماه تحقیق میکردی که چه کارهابایددر زندگیت بکنی یا نکنی که اینطوری درمیانسالی کچل نشی هاهاهاهابه هرحال زورتون رو بزنید توپ تانک وطنخواه یه شارلاتان خودخواه هاهاها
  116
  46
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  من 100%میتونم بگم که گروه خونی این آقا B+ است.
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا. کچلی که عیب نیست. اتفاقا به بعضی ها بیشتر هم میاد. اما صفاتی هست که به هیچ کس نمی‌آید. بی شرفی، بی صفتی، پست فطرتی، خیانت و وطن فروشی. مردم فروشی . یکم دیگه که صبر کنی دو گانه سوز هم میشی. یعنی نشدی هم می‌کنندت!
  21
  60
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Dorna shah - چابهار، ایران

  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  هاهاها. مردیکه ساندیس خور، بی هنر ،شیرین عقل، بی هویت ، کم پیدا؟؟؟
  69
  37
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  اصحاب کهف - کلن، آلمان
  جناب دربان مونرآل معلومه خیلی بخاطر حرف نزدن لال خطابت کردن که الان در هر موردی لجن پراکنی میکنی خصوصا شوخی های مهوعت که فقط هاهاهای خود ابلهت بهش میخنده. بقول دوستمون : داغانی داغاااان ....خدا خودش یه کاری برات بکنه، از دوا درمونت گذشته
  16
  35
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان
  تنها زمانی که متوجه می شویم حامیان این رژیم تروریستی چقدر احمق هستند مثل جنابِ سروان وقتی که کامنت هاشون رو میخونیم. چرا از کسی به خاطر ظاهری که خدای دینت بهش داده انتقاد می کنی؟ چونکه هیچ جوابی برای این مقاله نداری؟
  11
  14
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  همه هنرمندا همه ورزشکارا و همه کسانی که مردم بهتون اعتماد دارند آگاه باشید که وزارت فاسد اطلاعات در حجم وسیع در حال پخش اخبار جعلی توسط سایبری هاش و نفوذی هاش مثل عوامل نایاک و آقازاده های خارج نشین هستش و تمرکزش روی اخبار افراد مهمی که از اعتراضات مردم حمایت کردند و یا به حجم خشونت رژیم اعتراض کردند. هدف این کار ضد اطلاعاتی و پخش اخبار جعلی درباره این افراد اینه که این افراد رو مقابل دروغهایی که خودشون پخش کردند بگذارند و از یک طرف اعتبار اخبار خشونت ها و جنایات رژیم در خیابانها رو زیر سوال ببرند و از طرف دیگه به این افراد و حتی مردم عادی اینطور القا کنند که اسیر شبکه اطلاعاتی آمریکا یا غرب و حالا مجاهدین قرار گرفتند و گول خوردند و اطلاعیه ای که دادن یا حمایتی که کردند بر اساس اخبار دروغ بوده و حالا یا طرف شرمنده میشه و خودش اظهار پشیمانی و گول خوردن میکنه ( مثل سردار آزمون) یا با فشارها و ساخت برنامه های تلویزیونی و گذاشتن دروغهایی که خودشون در رسانه های جهانی پخش کردند در مقابل مثل مصاحبه یا سوال از فرد مورد نظر تبلیغ میکنند که اینها فریب خورده هستند
  10
  1
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.