وزیر خارجه ایران: فیلم هایی که خشونت علیه معترضان را نشان میدهد همه «ساختگی» است

دویچه وله: امیر عبدالهیان در مصاحبه با المونیتور گفته است، در ایران "دموکراسی کامل" برقرار است و فیلم‌هایی که از خشونت علیه معترضان منتشر شده‌اند، "ساختگی" هستند. او در عین حال تاکید کرد که "باید به شورش‌ها قدرتمندانه پاسخ داد".

حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با المنیتور در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا جمهوری اسلامی در پاسخ به اعتراضات پس از کشته شدن مهسا امینی اصلاحاتی مانند رفع محدودیت در پوشش یا حذف پلیس اخلاق انجام خواهد داد یا نه گفت: «من به شما می‌گویم که در ایران دموکراسی کامل برقرار است، شما می‌توانید خودتان ببینید.»

او افزود: «ما از مرگ مهسا امینی غمگینیم و تمامی بخش‌های حاکمیت در ایران در حال کار بر روی این موضوع هستند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است.»

در فیلم‌ها و ویدیوهای منتشرشده از ایران مشهود است که نیروهای امنیتی به روی مردم شلیک می‌کنند. امیر عبدالهیان در این باره به خبرنگار المونیتور گفت: «برخی از این تصاویر که در آن خشونت علیه معترضان دیده می‌شود ساختگی هستند و این افراد همگی توسط نیروهای امنیتی کشته نشده‌اند.»

او اضافه کرد: «باید به شورش‌ها به شیوه‌ای قدرتمند پاسخ داد.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی همچنین در دیدار با همتای کوبایی‌اش در نیویورک، اعتراضات داخل ایران را به امریکا نسبت داد و  آن را "مداخله در امور داخلی ایران" دانست.

او در این رابطه افزود: «جمهوری اسلامی ایران مهارت لازم را در مهار و مقابله با این گونه مداخله‌گری خارجی و سوء استفاده از احساسات مردمی دارد.»

در جریان اعتراضاتی که ۱۰ روز از آغاز آن می‌گذرد، تا کنون ۷۶ نفر کشته شده‌اند. سازمان حقوق بشر ایران توانسته نام و هویت این افراد را تایید کند. این سازمان همچنین گفته است، "ویدیوهای منتشرشده و گواهی‌های فوت که به دست سازمان حقوق بشر ایران رسیده‌اند، شلیک مستقیم با استفاده از گلوله جنگی را تایید می‌کنند.»
+11
رأی دهید
-303

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  خوب شد که اینگونه زر زدی.انگیزه ما را برای بیشتر ماندن در خیابان افزایش می دهد تا سقوط کامل نظام اخوندی.از حسن عباسی بگیر تا اون مادر بخطا استادیار نیشابور و همه شما حکومتیا !
  2
  178
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در آینده نزدیک از این فیلم های ساختگی که تو درش باشی زیاد خواهیم ساخت.
  2
  171
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  راست میگه این حر…. زاده همرو با جلوه های ویژه ساختن - یعنی سنگ پا جلوی شما اصلا هیچه…. همه شما ها باید جواب پس بدید از اون ظریف بی همه چیز با اون خنده های کذایی تا تو دراز بی عقل . صبر کنید سحر نزدیک است .
  3
  147
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  خیلی بی شرف هستی .تف به تو حیون دروغ گو ......
  2
  152
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  همه دس به دعا شیم امت مذهبی و بازاریای خائن و نوکر آخوند تادیرنشده بیدار شن و دست ازخیانت بردارن. اقلیت وطن پرست به میدان اومده دارن هزینه میدن. ننگ بروطن فروشان بسیجی و سپاهی و مزدوران آخوندا.
  3
  125
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Danayan - برگن، نروژ

  این دیگه چقدر خره؟ البته بلانسبت خر!
  4
  146
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این امیر کپک عبد الاحمقیان از احمقی نجس بیسعورتر و بیشرم تر است. در کنفرانس خبریش با عراق خواست عربی حرف بزنه،میخواست بگه مامی جونش کربلا حموم‌مردانه رفته بوده اونو پس انداخته،وقتی از حجم تجارت ایران با عراق اعا مرغ ۱۴ میلیارد است ،وزیر خارجه عراق سر تموم داد و با اشاره به سر گفت طرف بالاخونش اشغاله،این شده وزیر دربدری
  3
  115
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  امیر عبدالهیان: "فیلم‌هایی که از خشونت علیه معترضان منتشر شده‌اند، ساختگی هستند. او در عین حال تاکید کرد که باید با خشونت بیشتر از اینکه تا حالا برقرار بوده به شورش‌ها قدرتمندانه پاسخ داد" 🥴😤🥴 اگر این ضد و نقیض‌گویی (= تفسیر و حدیث و مصاحبه) رو از اسلام بگیرن چطوری باید چرندیات قرآن و فرمان‌های حکومتی را پاسخگو باشند! 😤
  2
  109
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چه جالب داره تکرار میشه، همین شماها نبودین که میگفتین ازهاری بیچاره، نوار که پا نداره؟؟ اونهم میگفت من خودم رفتم دیدم، اینها نواره
  3
  97
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  جالبه تمام این فیلمها رو ساختگی میدونه و اون فیلم ادیت شده که مهسا از حال میره رو ساختگی نمیدونه، این ادعاها نتیجه نان دزدی و اختلاس خوردن است چون کسی که نان دزدی میخوره راحت میتونه دروغ بگه، حرام لقمه به این میگن
  3
  96
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دوشنبه - تهران ، ایران

  🏆🎗️❤‍🩹. #بازیکنان#تیم#ملی#فوتبال# انصراف# بازیکنان تیم ملی و #خودداری# از رفتن به *جام جهانی* . حمایت از مردم و *جوانان شرافتمند* و آزادیخواهان. #ما#در#جام#جهانی#شرکت#نمیکنیم#. #همراه#مردم#میهن#
  3
  95
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  خودشان احمق هستند فکر میکنند همه دنیا را میتوانند گول بزنند حکایت اینها مانند کبک است که سرشان را در برف فرو کردن وتمام اندام کثیفشان نمایان است برای شکارچی که شکارشان کنند که اتفاقا مردم با گرفتن ویدئو از رذالتشان نسبت به هموطنانشان آنها را رسوای دنیا کردن تا جایکه همه هنرمندان همه سیاسیون ممالک آزادیخواه این رژیم منحوس وضد بشری را محکوم کردن زنده باد ایرانی آزاد وزنده باد جوانان غیور ایران زمین .
  1
  76
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دوشنبه - تهران ، ایران

  لجن صورت، پست فطرت، ای محصول صیغه، بچه صیغه‌ایی. تو و هم پالونیهات رو به اردوگاه کار اجباری تا پایان زندگی منحوستان خواهیم فرستاد.
  3
  92
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  واقعا چرندیاتی که حکومت نکبت در ایران سعی میکنه به خورده همه دنیا بده چقدر آشنا و تکراریه. شما اگر یک مقدار در مورد حکومت های دیکتاتوری که به دست مردمشون ساقط شدن مطالعه کنید, دقیقا همین اظهار نظر ها, دروغها, تبلیغات و کلا عوامفریبی ها رو میبینید که برای فریب مردم کشور, دنیا بیان میشه و در زمانی که دیکتاتورها به آخر خط رسیدن این فریبکاریها به اوج خودش میرسه.
  1
  69
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این اوشگول حیف نون هم ، معلومه تجربه داخل بشکه رو داره و طعمش رو خوب میشناسه ، موندم چرا عمامه نداره !؟
  3
  50
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  janbaz - تهران، ایران

  این بی شرف بی همه چیز ابتدا میگه این سرکوبها و کشتار همه ساختگی هست و از طفی دیگه میگه باید با شدت با اغتشاشگران برخورد کرد . کثیف تر از این جانیان در دنیا وجود نداره
  3
  33
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک

  راست گفته چون ایشان وقت ندارن در ایران باشند از پول یا مفتی که زیر دستش هست هر روز را در یک کشور هستند و خوشگذرانی میکنند جز سوریه عراق یمن لبنان و افغانستان در حال حاظر ایران کدام کشور نا آرام هست؟این آقا به گروه خونش وزرات نمیخوره خصوصا وزرات خانه مهمی مثل امور خارجه
  0
  26
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  میگن مامی جون این هم هر وقت ظائران رضا را سرویس میداد به این مگفت داره فیلم میسازه، اینه که همه چیز برای این فیلم است
  2
  26
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان

  از اول گفتم به حرفم خواهید رسید . این حکومت فقط با سر نیزه و مقاومت مسلحانه مردم از طریق اشقال مراکز بسیج و سپاه و کمک نظامیانی که با مردم هستند ساقط خواهد شد و این البتت دردناکه و من نمیخوام ولی این رسم روزگاره نه خ‌است من و شما .
  1
  22
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  وزیر امور خارجه به این احمقی نوبره والا! البته از رئیس جمهور شیش کلاسه با این انتخابش بیشتر از این هم نمیشه توقع داشت!
  2
  16
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  من که این رو از ١٠ سال پیش دارم میگم دوست عزیز. فقط بوی باروت این فرقه دزد رو تکون میده. وگرنه کجا برن بهتر از ایران؟
  2
  16
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کاملا موافقم و الان وقتشه مردم از طریق گروههای سیاسی و عضویت ( نه هر کس به هر کس چون امکان داره اسلحه دست اشرار بیفته ) در انها اسلحه دریافت کنند و در یک سنگر بجنگند . اینه که من میگم ما بنا بر عقیده و‌مرام سیاسیمون گروههای اپوزیسیون خوبی داریم . و تنها اقای رضا پهلویه که گروه نداره و این خوب نیست . ایشون یا کار سیاسی میکنه یا نمیکنه ! اگر داره میکنه باید واضح و شفاف بباد جلو و‌گروه بزنه با مرام نامه تا مردم بدونن چی بعدش داره میاد . حزب مهمه ، تشکیلات مهمه برای دموکراسی وگرنه یه خمینی دیگه از صندوق بیرون میاد .
  0
  0
  جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.