نماینده سبزوار :پدر مهسا امینی به خاطر دروغش باید پاسخگو باشد

بهروز محبی نماینده سبزوارسایت رویداد 24 محمد آیتی:
بهروز محبی می‌گوید: پدر مهسا امینی به خاطر اظهاراتی که داشته باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشد. دکتر شیروانی می‌گوید زمانی که مرحومه هشت ساله بوده او را عمل کردم. چرا پدر ایشان می‌گوید؟

 با وجود گذشت بیش از یک هفته از درگذشت مهسا امینی، همچنان ابعاد کامل این ماجرا برای افکار عمومی روشن نشده است و اعتراضات در شهر‌های مختلف کشور ادامه دارد.
 
رویداد۲۴ درباره همین موضوع با بهروز محبی نماینده سبزوار گفت‌وگو کرده است. او به رویداد۲۴ می‌گوید: نظام جمهوری اسلامی ایران این‌قدر اقتدار دارد که اگر خطایی رخ داده باشد از خانواده امینی عذرخواهی کند. ماجرا از این قرار بوده که دختر جوانی به تهران آمده و به هر دلیلی فوت کرده است. اولین مسئله این است که دلیل فوت چه بوده است و چه تاثیری بر کشور می‌گذارد و وظیفه مجلس در برابر این اتفاق چیست؟ ما از ابتدا معتقد بودیم که این موضوع باید توسط یک گروه حقیقت‌یاب پیگیری شود، همان‌طور که در نامه‌های جداگانه‌ای رییس جمهور و رییس قوه مقننه و دیگران این مطالبه را خواستار شدند. این گروه حقیقت‌یاب با حضور نماینده سقز که خودش مستقیم درگیر مسئله است شکل گرفت که نظر من بر این بود که کاش پدر خانم مهسا امینی هم در این گروه حضور داشت تا مطالب از ابتدا تا انتها بررسی می‌شد. باید فیلم‌ها و البته مستندات پزشکی که در این باره وجود دارد با حضور پزشکان متخصص بررسی شود که الحمدلله این اتفاق افتاده و کمیسون امور داخلی کشور و شورا‌ها به این مسئله ورود جدی پیدا کردند و به اطلاعات دقیقی رسیدند.

نماینده سبزوار می‌گوید: معتقدم، نظام در برابر این اتفاق نباید خبر دروغ دهد و ثانیاً باید شفاف باشد و شیوه فوت دختر جوان باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد، ولی یکی از موضوعاتی که باعث ناراحتی من شده این است که چرا پدر خانم مهسا امینی اعلام کرده که دخترش هیچ عمل جراحی نداشته است در حالی که دکتر شیروانی اعلام کرده من زمانی که خانم امینی هشت سال داشت، عملش کردم و تومور مغز داشته است. حال باید پرسید با چه انگیزه‌ای پدر ایشان این حقیقت را کتمان می‌کند؟ این‌ها نقص‌های کار است، یعنی نه خانواده او باید حقیقت را کتمان کنند و نه نظام. نظام ریز ماجرا را اعلام کند و اگر کسی در این مسیر تخلف کرده یا خشونت به خرج داده که خلاف اصل ۳۸ قانون اساسی است، او را مجازات کند.

این چهره اصولگرای مجلس می‌گوید: به نظر من، نظام این‌قدر اقتدار دارد تا جایی که خطا کرده عذرخواهی و در پی جبران آن بربیاید و کسی که خطا کرده را مجازات کند. اگر کسی خطایی کرده، خودش باید پاسخگوی رفتارش باشد. از این‌رو، اکنون باید کمی صبر داشت.

وی می‌گوید: منافقین که ۱۷ هزار انسان را در کشور به شکل وقیحانه و ناجوانمردانه به شهادت رساندند، امروز پشت قضیه قرار گرفتند، جریان‌های ضدانقلاب و معاند پشت ماجرا هستند یا عربستان سعودی که گرداننده شبکه ایران‌اینترنشنال است که نمی‌داند حقوق بشر یعنی چه، آمده و شده مدافع مهسا امینی. پس همه ما باید در رفتارمان مواظبت کنیم. گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای در بیانیه‌ای که می‌دهند باید مواظبت کنند. آقای کرباسچی در تلویزیون به چه دلیل از واژه قتل برای خانم مهسا امینی استفاده می‌کند؟ در حالی که هنوز اثبات نشده است.

نماینده استان خراسان رضوی می‌گوید: باید با صداقت با مسائل روبرو شد. من معتقدم پدر خانم مهسا امینی به خاطر اظهاراتی که داشته باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشد؛ یا ایشان راست می‌گوید یا دروغ. وقتی دکتر شیروانی می‌گوید من در زمانی که مرحومه هشت ساله بوده او را عمل کردم چرا پدر ایشان می‌گوید دخترش عمل نشده؟ و اگر پدر خانم امینی دروغ گفته باشد باید پاسخگو باشد. متاسفانه در کشور ما افراد می‌آیند و دروغ می‌گویند بعد هم هیچ تاوانی نمی‌دهند و این خیلی بد است.

محبی در پاسخ به اینکه شیوه برخورد نظام با معترضان باید چگونه باشد؟ گفت: بنای ما در اعتراضات و شلوغی‌های اخیر، تساهل و تسامح است و در ابتدا این بود، اما جریان مقابل رفت روی اغتشاش و حتی در یکی از شهر‌ها پلیس را آتش زدند یا مثلاً چادر از سر زنان برداشتند و حتی برخی دختران که در اعتراضات شرکت کرده بودند توسط همان عوامل شلوغی‌ها مورد تعرض قرار گرفتند که این موضوع در توئیتر بعضی از این افراد، قابل مشاهده است. حتی کسی با خانم خود در این اعتراضات شرکت کرده و گفته همسرم مفقود شده و صبح به کلانتری مراجعه کرده و اعلام داشته بیایید زنم را پیدا کنید. این اتفاقات ناگوار، پیام‌های ناخوشایندی دارد. از این‌رو، نظام تا جایی که راه دارد و می‌تواند با تسامح برخورد می‌کند و هر لحظه‌ای که اغتشاش دیده شد باید از قوه قهریه استفاده شود و این راستا، جای تردیدی نیست.
+17
رأی دهید
-243

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  واه واه واه قیافه اینوووووو!! انگار زیر دماغش ر..ن
  5
  220
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  گاهی دلم میسوزه برای این جماعت که چطور اینقدر بدبخت شدن‌
  4
  145
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Azadi hame - تهران، ایران

  تو دیگه خفه فسیل
  8
  150
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  دسیسه حکومتی و شارلاتان بازی آخوندی ، کشته شدگان دیگر هم توی دروغگو عمل کرده بودی!!!
  5
  133
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  مردک بی خرد اصلا بحث بر سر این که اون نازنین در گذشته عمل تومور داشته یا نه نیست نکته اینه که چرت اون عزیز را در زیر فشار روانی قرار دادید که مغز و قلبش از کار بیافته کشته بشه . حالا اون دکتر بگه که مهسا را در هشت سالگی عمل کرد و به خاطر همین ما باید از بلایی که در ۲۲ سالگی سر اون اومد بگذریم ؟. فقط دنبال پاک کردن صورت مسئله و لوس کردن مسائل هستند .
  5
  132
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  باید وادارش کنند چیزی که گفتید زیر دماغش ریختن را بخوره!
  4
  131
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  ای ....به خطا. زدید دختر مردم رو کشتید حالا میخواید جوابگوشون کنید. پدری از شما در بیاد که توی تاریخ بنویسن.مرگ بر شما.حالا اینجوری شد بچرخ تا بچرخیم
  5
  129
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  این پفیوز ها هنوز فکر می کنند که اگر مسئله مهسا امینی را یک جوری ماست مالی کنند اوضاع آرام خواهد شد. ۴۳ سال است که هزاران هزار جوان ایرانی را در بازداشتگاه‌های مخوف شکنجه، تجاوز و اعدام کردند. خواسته ما انتقام از تک تک این جنایتکاران و سرنگونی کل نظام کثیف اسلامی است.
  5
  128
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  اون دکتر شیروانی ......به خطا رو بهش بگید آخه حرومی تو توی ۱۴ سال گذشته چجوری یادت میاد که کی رو عمل کردی و اسم مریض هات چی بوده. خر جد آبادتونه حروم ها . پدرتون باید در بیاد .
  3
  115
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Buddliea - لندن، انگلستان

  خفه شو عمل کرده یا نکرده اصلا مهم نیست مهم اینه که به دست شما وحشی ها گرفته شده و توهین و تحقیر شده و باعث مرگش شده
  3
  112
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  solswe - مالمو، سوئد

  چقدر کریه این طرف انگار همه اعمالش تو چهرش نمایان شده.
  4
  114
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  پاینده ایران - کارلسروهه، آلمان

  این احمق هنوز نفهمیده که این اعتراضها برای چیه؟ اینو برای یک دسته ای مینویسم که دراینجا کامنتهای طرفداری از نظام اسلامی ادم کش رو مینویسن. اصلا گیریم مهسا قبلا عمل شده بود ای نماینده احمق پس دیگرانی رو که در این چهل و اندی سال کشتین هم شما ها مقصر نبودید و نکشتید مثلا هواپیمای اوکرایینی خودش از قصد در مسیر موشک پرواز کرد؟ ویا در اعتراضهای خوزستان و۹۶ و ۹۸ جوانها و مردم خودشون رو جلوی گلوله های جلادان رژیم انداختن همانطورکه با زور به ایرانیها میخواهید بفهمونید که ۱۴۰۰ سال پیش ده ها ویا صد ها هزار ایرانی با رضایت و اغوش بازخودشون رو جلوی شمشیرهای عربها انداختن. الان در خیابونها این معترضین میگن ما جمهوریه اسلامی نمیخواهیم یعنی تو و امثال تو و اون رییس جمهور و رهبر الدنگ رو نمیخواهند. مهسا یک سمبول شده سمبول مقاومت و زندگی و امید چند امتیاز و برتری داره نسبت به تمام اون سمبولهای کهنه و خرافی مذهبی واون اینکه اون یک زن بود و جوان هم بود وبه دست یک رژیم مذهبی شیعی کشته شد.حالا بیا و درستش کن. پس بچرخ تا بچرخیم.
  2
  106
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آذرمهری - تهران، ایران

  حکومت دروغگو را ببینید . یک عکس گذاشتند با کراوات و یک صدا همراه اون که مثلا دکتر شیروانی هست . بیچاره دکتر شیروانی شاید سالها قبل مرده . این بنده خدا مثلا دکتر کجاست . ؟ دکتر قلابی 16 سال قبل عمل کرده . از اون موقع 1500 عمل داشته و بالغ بر بیست هزار ویزیت چطوری مهسا یادش هست ؟ بعد دکتر با کراوات مقبول این حکومت هست؟ اسمی درست کردند با یک عکس و گشتند ببیند نظام پزشکی افراد فوت شده چند هست خلاصه دکتر ساختند مثل اون بنده خدا که جهیزیه دخترش سوخته بود .
  5
  95
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اونو که هر روز دارند زیادیش رو در صدا و سیمای خامنه ای میخورند
  4
  84
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  بی پدر چهل سال دروغ گفتید و پاسخگو نبودید حال اگر پدر مهسا هم دروغ گفته باشه خیلی کار زیبایی کرده چون تونسته با این کارش همتون رو به هم بریزه. جیره خوار.
  0
  49
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  پاینده ایران - کارلسروهه، آلمان
  آفرین! مسئله بزرگ در اسلام "حجاب" است و ربطی به آزادی پوشش ندارد! حجاب در سیستم مردسالاری مترادف اجبار است، حجاب اجباری تو ج.ا. عبارت مسخره‌ای است چون حجاب خودش اجبار را تداعی می‌کند. همانطور که سید طباطبایی گفته: "تمام بدن زن عورت است" 🤮 اگر پوشش برای زنان آزاد شود، اسلام فرو میریزد! در نتیجه بدون اسلام، حکومت ج.ا. فرو‌می‌پاشد! از سوی دگر گیسوی بانوان واکسن "ویروس اسلام" است! ننگ ما دین و ایمان ما! نه به حکومت اسلامی!! ✌️
  0
  48
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  hosseinnadjari - سیدنی، استرالیا

  یعنی پزشکی ۱۴ سال پیش یادش میاد این دختر رو عمل کرده ؟ چه دکتره خبره ای ))). آدم از دلایل و مدارک خندش می گیره، ما یادمون نمیاد دیروز شام چی خوردیم، این بابا ۱۴ سال پیش یادشده )
  1
  44
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  جالب اینجاست که دسیسه ها و سناریوهای مسخره و دروغ‌هایی که بهم میبافن و شهودی که رو میکنن اونقدر مسخره و نخ نماست که شاید اگر از یک بچه هفت هشت ساله ، بخوان یه ماجرایی رو با دروغ ماستمالی کُنه بمراتب خیلی بهتر از این اوشگولهای مُخ پِهِنی این کار رو انجام بده !! حالا این چرا قیافه اش اینطوریه ؟ زیر دماغش ، دماغ که نه چماق ، ده سانت تو رفته و چشمای کور شده اش هم درست وسط صورتشه !! فکر کنم از نزدیکی اسب آبی و کرگدن بوجود اومده !!
  1
  51
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  دقیقا میخواستم همینو بنویسم 😀😀
  0
  16
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  طلوع اندیشه - تهران ، ایران

  مرتیکه آدمکش بی شرف , با این قیافه بد ترکیبت دستور هم میدی ؟ میدونی اگر این انقلاب منحوس اتفاق نیفتاده بود و اون علی چلاق دجال کثافت نبود , پشگل هم بار تو نمیکردند . موندم اونها چه اشغال های حروم لقمه ای هستند که به دستورات این پشکل جانی گوش میدن .
  1
  21
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  sabbas - لندن، انگلستان
  دوستان، من فکر می کنم این حامیان جمهوری اسلامی ترور از فحش دادن ما به آنها خوششان می آید. به همین دلیل است که آنها چنین داستان های عجیب و غریبی را ارائه می دهند. به نظر می رسد این یکی کمی عقب مانده هم است.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.