اعتراض‌ها در ایران؛ ترانه علیدوستی: با تمام وجود کنارتان هستم

 
 ترانه علیدوستی: با تمام وجود کنارتان هستم
ترانه علیدوستی، بازیگر سینما با حمایت از معترضان در ایران گفت «با تمام وجود در کنارتان هستم و همیشه خواهم بود.»
 
ترانه علیدوستی، ستاره سینمای ایران در پیامی ضمن حمایت از معترضان در ایران تاکید کرده و خطاب به آن‌ها گفته که «با تمام وجود در کنارتان هستم و همیشه خواهم بود.»
 
او گفته که از چند روز پیش به صفحه رسمی‌اش در اینستاگرم دسترسی ندارد اما تاکید کرده «برای من سمتی به جز مردم، حقشان، آینده و آرمانشان وجود ندارد.»
 
این ستاره سینمای ایران گفت: «همین نزدیکی‌ها و در کنار شما هستم و دلم برای جان‌هایی که از دست رفتند خون است.»
 
در ادامه پیام او خطاب به معترضان آمده: «یک دنیا نگاهش به شماست. جهان جنبش عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی شما را دیده. مقاومت افسانه‌ای شما در حال رقم‌زدن تاریخ است و هیچ چیز بالاتر از اتحاد نیست».
 
خانم علیدوستی پس از جان باختن مهسا امینی نیز در صفحه اینستاگرامش نوشت: «او جان داد بدون آنکه کاری کرده باشد. نامش را بگویید. این حرف را بپراکنید. فراموش نکنید زنان ایرانی چه می‌کشند. لعنت به این اسارت
 
 
 
شاهزاده رضا پهلوی: اعلام همبستگی برای توقف گلوله‌ها کافی نیست
شاهزاده رضا پهلوی در توییتی درباره اعتراض‌های ایران خطاب به جامعه جهانی نوشت «حمایت از مردم ایران باید با انزوای سرکوبگر آنها، جمهوری اسلامی، همراه شود. اعلام همبستگی ارزشمند است اما برای متوقف کردن گلوله‌هایی که جوانان ایران را می‌کشد، کافی نیست. روشن کنید که این رژیم شرور و متحدانش هیچ جا مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و پذیرفته نمی‌شوند.»
 
 
حسین رونقی می‌گوید ماموران پای او را در زندان شکسته‌اند
یکی از نزدیکان حسین رونقی خبر داده که این فعال مدنی در تماس با مادر خود اعلام کرده که در زندان «مورد ضرب‌وشتم» قرار گرفته است.
 
مسعود کاظمی در توئیتی نوشته که آقای رونقی می‌گوید «ماموران پای او را شکسته‌اند».
 
ماموران امنیتی هفته گذشته برای دستگیری حسین رونقی به خانه او یورش بردند ولی او توانست که از دست آن‌ها بگریزد. اما این فعال مدنی روز شنبه خود را به دادسرای زندان اوین معرفی کرد و بازداشت شد.
 
اعتراض‌ها در ایران؛ خداحافظی مجتبی عابدینی از تیم ملی شمشیربازی
مجتبی عابدینی، عضو تیم ملی شمشیربازی ایران، با انتشار پستی در حساب اینستاگرامش اعلام کرد که از تیم ملی «برای همیشه» خداحافظی می‌کند.

آقای عابدینی با کسب مقام چهارم در المپیک ریودوژانیرو، پرافتخارترین شمشیرباز ایران در رقابت‌های المپیک است.
 
مجتبی عابدینی، عضو تیم ملی شمشیربازی ایران، با انتشار پستی در حساب اینستاگرامش اعلام کرد که از تیم ملی «برای همیشه» خداحافظی می‌کند.
 
او نوشت: «هر بار که برای تیم ملی بازی کردم با تمام جانم بود چرا که اولین و آخرین دلیل برای پیروزی خوشحالی مردان سرزمینم بود و هست و حال که در این شرایط مردم سرزمینم مورد بی‌احترامی و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، وظیفه خود می‌دانم که همدلی و همراهی خودم را با آنها اعلام کنم. من به احترام زنان و مردان سرزمینم از تیم ملی ایران برای همیشه خداحافظی می‌کنم
 
مهدی مهدوی‌کیا: اینها مردم این کشورند از کره مریخ که نیامدند
مهدی مهدوی‌کیا، ستاره پیشین فوتبال ایران و سرمربی تیم فوتبال امید ایران از «برخورد شدید» با اعتراضات مردم در ایران انتقاد کرد.
 
او در اینستاگرام نوشت «چرا با برخورد شدید، اعتراضات آرام مردم رو به آشوب تبدیل می‌کنید؟ و در آخر سر هم به جای پاسخگویی، با واژه اغتشاشگر به دنبال حل صورت مسئله‌اید؟»
 
آقای مهدوی کیا از ضرب و شتم زنان در خیابان‌ها انتقاد کرد و نوشت «حق مردمی که در طول این سالها با جنگ،‌ تحریم و بسیاری از مشکلات مبارزه کردند این نیست.»حمایت پائولو مالدینی از زنان ایران
پائولو مالدینی، ستاره سابق تیم ملی ایتالیا و باشگاه آث میلان در پستی در اینستاگرام با حمایت از اعتراض‌ها در ایران نوشت: من در کنار مهسا امینی می‌ایستم. من در کنار زنان ایرانی، حقوق اساسی و آزادی آنها می‌ایستم.
حامد بهداد: نسل جدید مانند نسل ترسوی ما نیست
حامد بهداد بازیگر سینمای ایران با اشاره به اعتراض‌های اخیر در اینستاگرام نوشت: نسل جدید مانند نسل ترسوی ما نیست و حق‌خواهی‌شان دل ما را شاد و خنک می‌کند و ما طرفدار آنهاییم.
جمع‌آوری بیلبوردهای تبلیغاتی یک سریال شهاب حسینی
سایت «اعتماد آنلاین» روز یکشنبه خبر داد که دستور جمع‌آوری بیلبوردهای تبلیغاتی یک سریال شهاب حسینی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، صادر شده است.
 
به گزارش این سایت، شهرداری تهران دستور داده است که بیلبوردهای تبلیغاتی سریال «پوست شیر» که شهاب حسینی همراه با هادی حجازی‌فر و پانته‌آ بهرام در آن حضور دارند، جمع‌آوری شود.
 
شهرداری تهران که در دست اصولگرایان تندرو است پیشتر نیز دستور جمع‌آوری بیلبوردهای تبلیغاتی با حضور علی دایی و علی کریمی را صادر کرده بود.
 
این چهره‌های سرشناس ورزشی و هنری در جریان اعتراض‌های اخیر به جان باختن مهسا امینی در گشت ارشاد، از مردم معترض و خواسته‌های آن‌ها حمایت کرده‌اند.
یک مقام حکومتی ایران: نطق تاریخی مهران مدیری از روی شکم‌سیری است
یک مقام رادیو و تلویزیون حکومتی جمهوری اسلامی در توئیتی مدعی شد که مهران مدیری تنها «یک روز» پیش از اظهاراتش در واکنش به جان‌باختن مهسا امینی و خواسته‌اش‌ مبنی بر عدم پخش ادامه برنامه دورهمی، ۳۰ میلیارد تومان از «صداوسیما» دستمزد دریافت کرده بود.
 
علیرضا قزوه، مدیرکل دفتر موسیقی، شامگاه شنبه ضمن ذکر مبلغ دستمزد مهران مدیری، این کارگردان و برنامه‌ساز تلویزیون را به سخنرانی «از روی شکم‌سیری» متهم کرد.
 
خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز روز یکشنبه ضمن بازتاب این ادعا نوشت که «مبلغ افشا شده از سوی آقای قزوه جدا از مبالغی است که خود مدیری با اسپانسر‌ها به توافق رسیده است».
 
با ادامه تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران، مهران مدیری شامگاه ۳۰ شهریور با انتشار ویدئویی در اعتراض به سرکوب اعتراضات اعلام کرد که از این پس راضی نیست هیچ برنامه و تصویری از او در تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شود.
 
برخی کاربران به او ایراد گرفتند که او در اعتراض خود از چیزی مایه گذاشته که از نظر حقوقی مالک آن نیست، اما اغلب کاربران همین میزان واکنش او را نیز «نشانه ریزش از ساختار قدرت در جمهوری اسلامی» توصیف کردند و نوشتند هر چهره‌ مشهوری با هر سطح واکنش که در کنار مردم بایستد، نشانه تحولی بزرگ است.
قطع سراسری خدمات اینترنتی شرکت مبین‌نت
نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، روز یکشنبه از قطع سراسری اینترنت مبین‌نت، یکی از بزرگترین شرکت‌های اپراتوری اینترنتی در ایران، خبر داد.
 
نت‌بلاکس در توئیتی نوشت که این اقدام همزمان با محدودیت‌ها و قطع اینترنت در ایران به‌دلیل اعتراضات به جان باختن مهسا امینی صورت می‌گیرد.
 
این سازمان غیردولتی پیشتر زیان اقتصادی ناشی از هر ساعت قطع اینترنت در ایران را حدود یک‌ونیم میلیون دلار (۴۵ میلیارد تومان) برآورد کرده بود. مقام‌های جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با اعتراضات هشت روز گذشته در ایران شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان اینستاگرام، واتس‌اپ و سایت استارلینک را نیز فیلتر کرده‌اند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران: از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کنید
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از معلمان و دانش آموزان خواسته «در روزهای دوشنبه ۴ مهر و چهارشنبه ۶ مهر» از رفتن به کلاس‌های درس در سراسر ایران خودداری کنند. روز سه شنبه ۵ مهرماه در ایران تعطیل رسمی است.
 
این تشکل صنفی فرهنگیان می‌گوید که این دعوت به دلیل اعتراض به «سرکوب گسترده اعتراضات» و «دستگیری تعدادی از دانش آموزان،‌ دانشجویان و معترضان خیابانی» و پادگانی شدن برخی مدارس است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران همچنین از نیروهای انتظامی خواسته تا «تفنگ خود را زمین گذاشته و به سوی مردم دردمند و به جان آمده خود شلیک نکنند» و در کنار مردم قرار گیرند.
+149
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  اگر زندگی اینه که تو برای من میخوای. پس تو هم بمیر بسیجی(خامنه ای،سران سپاه،ملایان و عناصر قدرت در حکومت اسلامی )
  105
  64
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  هنرمندان، ورزشکاران، ارتشیها، نظامیها ، به ملت بپیوندید. دوستان از شما خواهشمندم نظرو کامنت بگذارید. من و باقی دوستان هم نوشتن به فارسی برایمان راحت نیست، ولی ما مدیون همه مبارزان و کشته شدگان و زخمی های در ایران هستیم. سایت لکسیلوگوس برایتان به فارسی نوشتن را ممکن میکند. با تشکر. پیروزی نزدیک است.
  9
  65
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  حامد جان با این توییت خودت از بستر ترس و حفاظتکاری بیرون امدی. لطفا به دوست خودت باران کوثری هم بگو. هرچه زودتر پیام به ملت پیوستنش را علنی کند. همینطور لیلا حاتمی، علی مصفا. پیمان معادی........و غیره. پیروزی نزدیک است.
  6
  54
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kalo palang - لندن، انگلستان

  خوبه، جوون های کم سن و سال رو شیر کردن فرستادن جلو و رفتن پشتشون قایم شدن!!
  41
  20
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  با ادامه اعتراضات عده بیشتری از ورزشکاران و هنرمندان به مردم می پیوندند و امیدوارم که همینطور ادامه یابد. مرگ‌ بر خامنه ای و آخوندهای خونخوار
  93
  63
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  مرسی از همدردی، ولی باید دانست، وحدت وهمبستگی حرفه اول را میزنه!
  7
  30
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  خواهش میکنم دست از تعصب بردارید، در این دوره رضا پهلوی بهترین آلترناتیو است، چاره ای نیست، پدر و پدر بزرگش خدمات بیشماری به ایران نمودند، انسان صلح طلبی است در کشور امریکا زندگی و قواعد بازیهای بی المللی را میداند، . بگذارید اینهمه مبارزه و کشته شده ها ثمر بدهد، رضا پهلوی تنها کسی است که میتواند همه را متحد نماید، من نمیگویم او‌کامل است مگر سیاستمداران اکنون دنیا کامل هستند؟ یک رهبر حکومت باید اندیشه های وطن پرستانه و لیبرال داشته باشد و مشاوران کاربلد، ایران توان و منابع تکرار یک اشتباه تاریخی دیگر را ندارد تعصب را بگذارید کنار، شعور و عقل سیاسی نشان میدهد ایشان تنها امید ایران است…خواهش میکنم دوباره کشور را به دست تفرقه افکنان، مجاهدین و توده ای ها و … ندهیم بلایی که بر سر افغانستان و عراق و منطقه آمده را بر سر کشورمان نیاوریم……
  18
  32
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  ممنون نرانه علیدپستی بالاخره به اعتراضات پیوستی، گرجه بعد از تعدادی ار هنرمندان، بازیگران و سینماگران. غربی بود ولی ممنون که پیام دادی و از جنبش مردم حمایت کردی…..
  13
  31
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  زنده باد آزادی و مبارزات مردم ایران برای رهایی از سلطه حکومت اسلامی!! زنده باد اندیشه حدایی دین از سیاست٫ زنده باد یاد و خاطره کسانی که در این راه جانشان را از دست دادند، لعنت بر خامنه ای و خمینی
  14
  27
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  rahjoo - مازندران، ایران
  اگر زندگی اینه که تو برای من میخوای. پس تو هم بمیر بسیجی(خامنه ای،سران سپاه،ملایان و عناصر قدرت در حکومت اسلامی )
  59
  15
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  آغاز سرنگونی حکومت دینی فاسد٬ منحوس٬ بی رحم، آدمکش، نجس، رذل، پلید، کثیف، شرور، ضد ایران و ایرانی، شیطان صفت اسلامی آخوندهای عرب زاده اشغالگر ایران آریایی
  4
  35
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  حتما همه با هم دست به دست هم میدهیم و‌مبارزان داخل را حمایت میکنیم، درود بر مبارزات ضد حکومت اسلامی در ایران. من گاهی کامنت کم میاورم کامنت های دوستان را در حمایت از مبارزات ، دوباره کپی میکنم و میگذارم…
  45
  23
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  حتما همه با هم دست به دست هم میدهیم و‌مبارزان داخل را حمایت میکنیم، درود بر مبارزات ضد حکومت اسلامی در ایران. من گاهی کامنت کم میاورم کامنت های دوستان را در حمایت از مبارزات ، دوباره کپی میکنم و میگذارم…
  52
  17
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  golden remix - استکهلم، سوئد

  آفرین به غیرت ان مردمی که در خبابان جونشون را کف ا دستشون گرفته اند . سلبریتی های عزیز مردم شما را در خیآبان در کنار خود لازم دارند. فقط تصور کنید که یک فرد مشهور در کنار شما در اعتراضات باشد. هزاران هزار ها انسان میان به میدان . یک بار در ترکیه میخواستند یک پارک را خراب کنند, مردم علیه اردوغان ریختن خیابان و اعتراض کردند و در صف اول تمام سلبریتی های پر کار و پر در آمد تلویزیون بودند. شانه به شانه هم
  2
  31
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  درود بر تو، مهم اینه که همراهی کنی، دستت رو میفشارم. هاگ
  0
  2
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.