ایلان ماسک: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران فعال شده است

 ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس‌اکسرادیو فردا:مدیر عامل اسپیس‌اکس می‌گوید اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اکنون در ایران فعال شده است اما برای استفاده کاربران، پایانه‌های ویژه‌ای باید در داخل کشور مستقر شوند.

کریم سجادپور، پژوهشگر ارشد بخش خاورمیانه اندیشکده «کارنگی برای صلح جهانی»، روز یکشنبه سوم مهر در توئیتی نوشت که با ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس‌اکس، صحبت کرده و او گفته است که گمان می‌کند حکومت [جمهوری اسلامی] از استقرار این پایانه‌ها در ایران حمایت نکند، اما اگر کسی بتواند آن‌ها را وارد کشور کند، اینترنت استارلینک برای کاربران ایرانی قابل استفاده خواهد شد.
همزمان با برگزاری تجمع‌های اعتراضی به جان باختن مهسا امینی، قربانی قانون حجاب اجباری در ایران، و قطع و کُند شدن اینترنت در شهرهایی که اعتراض‌ها در آن‌ها جریان دارد، گروهی از نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات در کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزیر خزانه داری از او خواستند در صورت دریافت درخواست ایلان ماسک برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به ایران، فورا با این تقاضا موافقت کند.

در پی این درخواست وبسایت خزانه‌داری آمریکا روز اول مهر اعلام کرد که مجوز گسترش خدمات اینترنتی برای ایرانیان را صادر کرد.

ایلان ماسک پیشتر اعلام کرده بود که برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به ایران خواستار معافیت از تحریم‌های ایران است.

در واکنش به حمایت مقامات آمریکایی برای فعال کردن اینترنت ماهواره‌ای در ایران، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی آن را «نقض حاکمیت ایران» خوانده و تهدید کرده است که این «تلاش‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند».
+147
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  آقاییییی. امیدوارم کار کنه و مردم بتونند ازش استفاده کنند. رژیم کثیف اسلامی کارش تمومه. مجتبی ناکام ماند.
  2
  49
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اون ح.....ز.. ه. ای که مهسا را کشت الان کجاست؟ فکر کنم به جای پاداش اغا چوب تو ماتحتش کرد چون استارت سقوط رژیم را زد. دمت گرم اسگل البته اگه هنوز زنده ای
  2
  49
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  elnazpishu - لندن، انگلستان

  اگه منظورش از پایانه همون دیش استارلینکه خود برادرای قاچاقچی از الان دارن همو نفله میکنن که واردکننده بشن و میلیاردی به جیب بزنن
  2
  33
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عجب خبر ی بزگ نمیر بهار میاد اینترنت ماسک با بهار میاد یعنی به همین خیال خوش باشید که حکومت هم بگوید بفرمایید آقای ماسکی فقط یک جوری ایستگاههایت را بیار که کسی نبیینه شعبده بازی چیزی ،مسخره.
  5
  1
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.