اوکراین اعتبارنامه سفیر ایران را لغو کرد

بی بی سی: در پی به استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین توسط روسیه، دولت اوکراین اعتبارنامه منوچهر مرادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران، در کی‌یف را لغو کرده و تصمیم به کاهش شمار کارکنان دیپلماتیک سفارت ایران گرفته است.

وزارت خارجه اوکراین به ایران خبر داد که عرضه تسلیحات ساخت ایران به روسیه برای استفاده علیه جمعیت غیرنظامی این کشور مستقیما ناقض بی طرفی، احترام به حق حاکمیت ملی، و تمامیت ارضی اوکراین است که رهبران ایران به طور علنی بر آن پافشاری کردهاند.

وزارت خارجه این کشور گفت:‌ «عرضه تسلیحات به روسیه برای جنگ علیه اوکراین یک عمل غیردوستانه است که ضربه ای جدی به روابط اوکراین و ایران وارد می کند.»

به گزارش سایت خبری بابل در اوکراین انفجارهایی در روز ۲۲ سپتامبر در شهر بندری اودسا در جنوب غربی این کشور روی داد که بعد از مشاهده پهپادهای کامیکازی شاهد-۱۳۶ ساخت ایران بر فراز شهر بود. روسیه اینها را به «گران-۲» تغییر نام داده است.

براساس این گزارش این هواپیماهای بدون سرنشین یک ساختمان اداری را تخریب کردند که یک غیرنظامی در آن کشته شد. یک پهپاد هم بر فراز دریا منهدم شد.

به نوشته این وبسایت بعد از آن نیروهای مسلح اوکراین برای اولین بار یک پهپاد چندمنظوره ساخت ایران، از نوع مهاجر-۶، را که برای تجسس و ایجاد حریق طراحی شده ساقط کردند. یک روز پیشتر ارتش اوکراین در منطقه میکلایف یک شاهد-۱۳۶ ساخت ایران را ساقط کرده بود.

بی بی سی مستقلا این گزارش ها را تایید نکرده است.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، هفته پیش در یک گزارش اختصاصی به نقل از فرماندهان اوکراینی نوشته بود که روسیه موفق شده با استفاده از پهپادهای کامیکازی ایرانی، خسارات قابل‌توجهی متوجه نیروهای اوکراینی کند.
+183
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران

  تمام کشورها باید اینکار رو بکنند.
  82
  57
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بقول اینا یک کمدین هم فرو کرد بهشون
  9
  50
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  یک سری توی این سایت مثل زرشک و اون کارتن خوابه اول میگفتن ، پهباد ها کاغذی و فتو شاپی بودن ، بعد گفتن خراب بودن ، بعد گفتن روسیه پس داده ، حالا ببینیم چه .... دیگه میزنن.
  55
  51
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  تمام کشورها باید این کار و بکنند…
  3
  32
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  گشتاسپ - شیراز، ایران

  khyar - اوپسالا، سوئد
  حالا تو مگه لذت میبری از کشته شدن اکراین که مورد تهاجم واقع شده؟ به تو چه وسط دعوای دو تا کشور دیگه فضول میشی؟تو ای مزدور اطلاعات چی ،شرمت باد.
  44
  19
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  وقتش رسیده که خدعه جدید جمهوری اسلامی برای پوست اندازی را به خودشان برگردانیم. فردا فریاد میزنیم مرگ بر خامنه ای، نه به جمهوری اسلامی . جاوید شاه . دوستان آگاه باشیم که این فشار یکباره که با شدت بخشیدن به گشت ارشاد و بگیر و ببند از دو سه ماه پیش شروع شد، در واقع مقدمه سازی برای اعتراضات مردمی و در قبال آن پوست اندازی اختاپوس جمهوری اسلامی با شکل و شمایلی جدید، کمی آزادی، مانند آزادی حجاب و آواز خوانی زنان و غیره، و با هدف تداوم حکومت فاسد سرداران سپاه و حکومت شیعه است. باید از این فرصت استفاده کنیم و بگوییم که همچنانکه حکومت خاندان ایرانساز شاهنشاه آریامهر را ۴۳ سال پیش با دروغ و خدعه دزدیدید، حالا آنرا به صاحب اصلی اش شاهزاده رضا پهلوی پس دهید جاوید شاه
  10
  13
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  از مالیدن بیضه اسلام آخوند دست بر نداری ها. چه چیزی برات باقی‌ مانده؟ یادت رفته ۶ ماه پیش اینجا زوزه می‌‌کشیدی . ارباب پوتین در یک هفته اکراین را می‌‌گیرد. زن زلنسکی قسمت من است. چه شد؟ ۷ ماه گذشت. خیار ماند و استخر حوزه علمیه و بر خلاف اقاش شیخ علی‌ دو دست سالم. و یک قطعه .... بسیج.‌ای کاش خودش دست کم ....را استفاده می‌‌کرد. برا طرف مخالف است. حضرت ایتلا . بعد از تدریس سوره بقره "سوره گاو" .طلبه در سال‌ها اول صابون هدیه می‌‌گیرد ولی باید تقدیم به مهمان کند. از خودم هم در نیاوردم .این را ایرج میرزا در ۱۰۰ سال پیش هم می‌‌دانست. حالا پیدا کنید رابطه معنوی را میان خیار. زن زلنسکی و صابون و حوزه علمیه. بی‌ دلیل نیست اسم خود را خیار گذاشته. آرزو بر طلبه عیب نیست.
  6
  17
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  وکیل مدافع - لندن، کانادا
  آغاز سرنگونی حکومت دینی فاسد٬ منحوس٬ بی رحم، آدمکش، نجس، رذل، پلید، کثیف، شرور، ضد ایران و ایرانی، شیطان صفت اسلامی آخوندهای عرب زاده اشغالگر ایران آریایی
  2
  7
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  khyar - اوپسالا، سوئد
  .....جان! اولا که زرت و زرت دارن میزنن دوما نتیجه کار رو ببین، اگر نتیجه جنگ میخواست با این ابوطیاره ها برگرده، پوتین اعلام فراخوان نمیداد. پس بدون نگاه به شرقتون هم شد شترق. سایبری تمومی، توی حمومی
  2
  5
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  آلونا ازنامنسکایا - اورلاندو، ایالات متحده امریکا
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  به هیچ وجه . الان وقت دادن شعار در حمایت از شاه یا مصدق یا هر فرد دیگری نیست الان فقط اتحاد و پرهیز از هر چیزی که باعث تفرقه شود خوشبختانه مردم ایران هم ایران را فهمیدند و از این اشتباه بزرگ پرهیز می کنند
  0
  2
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.