تصاویر تاثیر گذار اعتراضات چند روز اخیر

این یکی از تصاویری است که چند هزار بار در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده؛ زنی که روسری‌اش را آتش زده و روی ماشین ایستاده استبی بی سی: در جریان اعتراض‌ها بعد از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، تصاویری به ثبت رسید که کمتر سابقه داشته و برخی به نمادی برای هنرمندان برای بازسازی و ثبت اعتراض‌ها تبدیل شده است.

بیشتر این تصاویر را که شهروندان به ثبت رسانده‌اند، هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است. بعضی از آنها را مرور می‌کنیم.
آرایش گارد ویژه در مقابل معترضاناین عکسی از روز اول تظاهرات در تهران است که صف معترضان را دست در دست هم مقابل گارد ویژه نشان می‌دهدپشت سر این زن که بی حجاب است، یکی از نیروهای امنیتی ایستاده و به سمت دوربین نگاه می‌کنداو زنی است که در کرمان روی سکو رفته و در میان تشویق معترضان موهایش را می‌زند. ده‌ها نفر دیگر با پیوستن به کارزار بریدن گیس به مرگ مهسا امینی اعتراض کرده‌انداین عکس از یک فیلمی است که نشان می‌دهد دختری با موهای آبی مقابل گروهی از نیروهای امنیتی ایستاده و با آنها چشم در چشم شده است. در ادامه فیلم نیروهای امنیتی از او می‌خواهند که برگردد و کنار رودشبیه این تصویر بارها دیده شد که زنی در بلندی ایستاده و بی‌پروا روسری‌اش را در هوا تکان می‌دهدهمانطور که از تصاویر پیداست زنان در چند روز گذشته از سردمداران اعتراضات بوده‌اندبسیاری از زنانی که در اعتراض‌ها حضور فعال دارند، روسری به سر ندارند یا در جریان اعتراض روسری خود را برداشته و گاهی آن را آتش زده‌اندتصویری از زنان معترض بازداشت شده که در خودروی نیروهای امنیتی گیر افتاده‌انداین صحنه آغازین فیلمی است که در آن یک جوان معترض با نیروی انتظامی روبه‌رو می‌شود، در ادامه نیروی انتظامی به او حمله می‌کند اما مردم جلو می‌آیند، پلیس را محاصره می‌کنند و جوان نجات پیدا می‌کنددر این تصویر هم زنی در وسط و سمت راست دستانش را بالا برده و خطاب به نیروهای امنیتی چیزی می‌گوید که آنها به سمتش می‌آیند، اما دوباره مردم او را دوره می‌کنند و نجات می‌دهندتصویری از کلیپی که در آن زنی در مشهد و روبه‌روی دادگاه انقلاب، روی ماشین نیروی انتظامی رفته و فریاد می‌زند «خواهرم بگو....»او دختری است که در میان جمع معترضان در ساوه کنار آتش می‌رقصد و در میان تشویق آنها روسری‌اش را در آتش می‌اندازداین عکس مژگان افتخاری، مادر مهسا امینی در روز خاکسپاری او است که داخل قبر دخترش خوابیده است. این عکس دردناک یکی از پربیننده‌ترین تصاویر بعد از جان باختن مهسا بوده است.
+101
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  امیدوار باشیم که روزهای آخر ضحاک زمان خامنه ای و آخوندهای خونخوار و جنایتکار است و ایرانمان را بزودی از اشغالگران پاک بکنیم.
  7
  96
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  بغیر از عکس آخر که قلبم را شکست اما لذت بردم از دیدن این صحنه ها که چطور زنان قوی ایرانزمین جلوی سربازهای ضحاک لچک از سر برداشتند و این اشغال‌ها جرات ندارند چیزی بگویند . اسلامتان را به باد دادند با یک لچک دوزاری از سر برداشتن .
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  زیباترین صحنه ایستادن دختر جوان در مقابل ۳ مامور نظامی. شماره ۶.سال‌ها بود که عکس اینجوری ندیده بودم،فیلم این صحنه هم است. که در مقابل هر سه تا ایستاده و چشم در چشم . من را به یاد پراگ خونین می‌‌اندازد. مردی در خیابان پرچم در دست و در مقابل تانک‌ها روسی ایستاده. بعد از ۴۳ سال‌ها می‌‌توانیم دوباره با گردن افراشته سخن، ایرانی‌ هستیم. چرا نه. عرب. مغول. قجار . استالین و کمونیست را بر خود دیدیم. ۵۷ و مغلان حسینی را هم تجربه و پشت سر. درود بر شما نسل جوان.هر چه که ما ۵۷ اتی‌ها گند زدیم.قدم به قدم این ننگ را را پاک می‌‌کنید. شرم زده هستیم. پوزش از ۵۷. ابله بودیم چوب آن را شما می‌‌خورید
  2
  44
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران

  پیام مهم به مردم دلاور و بپا خواسته ایران: هم اکنون دست نیروهای سرکوبگر بعلت حضور رئیسی ۶ کلاسه در نیویورک بسته است و اجازه ندارند که با تظاهرکنندگان آنگونه که میخواهند با خشونت برخورد کنند. و تردید نکنید که به محض خروج رئیس جمهور سه دکتره از آمریکا، سرکوبها خشن تر خواهند شد. از اینرو خیزش و نابودی کامل حکومتیان را بایستی هر چه زودتر به سرانجام رساند.
  2
  38
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  درود بر شما که با یادآوری اشتباه عمده نسل ما در سال ۵۷ اکثریت ساکت امروز را بیدار میکنید. اگر ۳۵ میلیون ایرانی در مقابل ۱۰۰ هزار ایرانی فریب خورده در سال ۵۷ سکوت نمیکردند، امروز ندا و مهسا و صدها هزار ایرانی دیگر شهید نشده بودند.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  وکیل مدافع - لندن، کانادا
  آغاز سرنگونی جمهوری منحوس٬ بیرحم، آدمکش، نجس، رذل، پلید، کثیف، شرور، ضد ایران و ایرانی، شیطان صفت اسلامی آخوندهای عرب زاده اشغالگر ایران آریایی
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.