ویدیوی جنجالی نوشیدن الکل و رقص نخست‌وزیر فنلاند در یک مهمانی خصوصی

سانا مارین که ۳۶ ساله است می‌گوید: من زندگی شخصی دارم، زندگی حرفه‌ای و سیاسی دارم و در اوقات فراغت با دوستانم وقت می‌گذرانم و تفریح می‌کنم
سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند، روز پنجشنبه ۲۷ مرداد در واکنش به انتقاد سیاستمداران مخالف دولت از شرکت در یک مهمانی خصوصی، رقصیدن و نوشیدن الکل همراه دوستانش دفاع کرد و گفت که مواد مخدر مصرف نکرده است.
 

ویدئویی که از این مهمانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است خانم مارین را در حال رقص و آواز در برابر دوربین نشان می‌دهد. از قرار معلوم این پارتی در منزل یکی از دوستان نخست‌وزیر فنلاند برگزار شده است و سایر حاضران که از دوستان و آشنایان خانم مارین هستند در حال رقص و آواز خواندن هستند.

زمان برگزاری این پارتی مشخص نیست ولی یکی دیگر از اعضای حزب سوسیال دمکرات خانم مارین و آلما، خواننده سرشناس فنلاندی، نیز در آن حضور داشتند.

احزاب مخالف از این رفتار نخست‌وزیر فنلاند انتقاد کرده و یکی از رهبران مخالف دولت از خانم مارین خواسته است که آزمایش مواد مخدر انجام دهد.

نخست‌وزیر فنلاند در مصاحبه‌ با رادیو تلویزیون دولتی این کشور گفته است: «از این‌که این موضوع علنی شده است ناامید شدم. بله من در این پارتی بودم و با دوستانم رقصیدیم و آواز خواندیم».

«در این پارتی فقط مشروب نوشیده‌ام و مواد مخدر مصرف نکرده‌ام. رقصیده‌ام، آواز خوانده‌ام و خوش گذرانده‌ام و تمام این کارها کاملاً قانونی هستند. علاوه بر این، من در این مهمانی ندیدم که فرد دیگری مواد مخدر مصرف کند».

خانم مارین که ۳۶ ساله است در مصاحبه دیگری با یکی از روزنامه‌های فنلاند گفت: «من زندگی شخصی دارم، زندگی حرفه‌ای و سیاسی دارم و در اوقات فراغت مثل زنان هم سن و سال خودم با دوستانم وقت می‌گذرانم و تفریح می‌کنم».

او افزود: «قصد ندارم خودم یا روش زندگی‌ام را تغییر دهم و همان فردی خواهم بود که همیشه بوده‌ام. امیدوارم همه این را بپذیرند. ما در یک نظام دمکراتیک زندگی می‌کنیم و هر فردی می‌تواند در انتخابات در مورد این مسائل تصمیم بگیرد».

سانا مارین، رهبر حزب سوسیال دمکرات که جوان‌ترین نخست‌وزیر تاریخ فنلاند است، در انتخابات دسامبر ۲۰۱۹ به قدرت رسید. او در سال ۲۰۱۵ و در سن ۳۰ سالگی وارد پارلمان فنلاند شد.


منتقدان خانم مارین می‌گویند فنلاند که با روسیه هزار و ۳۴۰ کیلومتر مرز مشترک دارد در شرایط فعلی به غیر از پیامدهای امنیتی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین با مشکلات بزرگی از جمله افزایش چشمگیر بهای انرژی روبرو است و نخست‌وزیر به جای «پارتی» باید روی این مسائل تمرکز کند.

فنلاند در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را کنار گذاشت و درخواست عضویت در ناتو را مطرح کرد. روند بررسی تقاضای عضویت فنلاند و سوئد در حال بررسی است ولی اکثر ۳۰ کشور عضو ناتو این درخواست را تایید کرده‌اند.

این نخستین بار نیست که تفریح خانم مارین بحث‌انگیز شده است. او ماه ژوئیه در یک جشنواره پرطرفدار موسیقی راک در فنلاند شرکت کرد.

در دسامبر گذشته نیز بدون تلفن همراه کاری خود تا ساعت چهار بامداد به کلوب‌های شبانه رفته بود و در نتیجه از هشدار کارمندان دفتر نخست‌وزیری در مورد تماس با یک فرد مبتلا به کووید ۱۹ باخبر نشد. نتیجه آزمایش او منفی بود ولی به‌دلیل این سهل‌انگاری مجبور شد عذرخواهی کند.
+95
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  مگر اشکالی داره رهبر میخ اعظم ما هم تو مهمونی های خصوصی اش سناتوری میزنه فقط فرقش اینه که اون به خدا هم جواب پس نمیده
  10
  67
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  خوب‌همینه که پوتین گرفته همجارو !
  60
  12
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  کجا را گرفته ؟ فعلا که ۶ ماه گذشت و ما چیزی ندیدم. تازه چه اشکال داره ؟ .همه که زینب نیستند. من نمی‌‌دانم. یک عهده می‌‌روند پای منبر.آخوند می‌‌گوید .یزید سگ باز بود. زنباره و دزد و قاتل. فحش خواهر و مادر به یزید می‌ دهند. پوتین ۴ تا سگ نژاد Husky دارد که بدون آنها به رختخواب هم نمی‌‌رود.در هر پایتخت اروپا یک معشوقه دارد. بیست بچه به قول خودشان ، نامشروع دارد . دزد و قاتل هم است. پس چرا جلوی پا او فرش قرمز پهن می‌‌کنند ؟
  11
  64
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  یک زمانی یکی از همین اروپایی ها می‌آمد و کل هندوستان یا ایران را سر انگشتش می‌چرخاند. حالا دنیا عوض شده و یک مشت احمق در اروپا سر کار هستند. شوربختانه سیاستمداران ایرانی نداریم و یک مشت مزدور بیگانه کشور ما را اشغال کردند و نمی‌توانیم از حماقت سیاستمداران اروپا و آمریکا استفاده کنیم. در اروپا الان یک مشت احمق سر کار هستند یک مشت جوان ریقو که چیزی از سیاست نمیفهمند و وضعیت گرانی و اسفبار فعلی نشانه حماقت و عدم آگاهی این جماعت است. ما در کل ایران فقط یک سیاستمدار بسیار باهوش داریم آقای رضا پهلوی که مثل یک نگین توسط فاضلابی از ارازل بعنوان طرفدار احاطه شده. همه فکر می‌کنند اجازه دارند بجای او حرف بزنند.
  47
  16
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  باز رفتی سر منبر بسیج سایبری تیپ عمار ؟ خیر در اروپا ابله‌ها سر کار نیستند. گرانی هم زیاد است ولی‌ گرانی شیخک نیست. ما حاضریم این خانم را بگیریم .شما و کل بیت رهبری .به جهنم تمام صادراتی حوزه قم و مهشد را بدهیم. مال بد بیخ ریش صاحب خود. اینقدر هم ادا مخالف را در نیار. ما می‌‌دانیم تقیه در دین اسلام چیست. یا سوسمار خودت هستی‌؟ که به شما بر خورد ؟.شما امت ریش ملخ هستید.هر جا روید.فقط ویرانی. بگو چرا جلو پوتین فرش قرمز می‌‌زارید؟ فرقش با یزید چیست ؟ یا اینکه ربط دارد چه کسی‌ استخوان جلو شما پرتاب می‌‌کند؟ سال‌ها است که در اینجا تجربه کرده با خوک کشتی‌ نگیرم. کثیف می‌‌شوم .گذشته از این خوک شیخک خوشش از کثیفی می‌‌یاد
  11
  31
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران

  اوکراین جلوی چشمشونه،الکل میخورن قتل عام بوچا را فراموش کنن به اروپا میگن قاره سرخ،بنوش برای فراموشی خوبه،دیگه برای مستی نیست برای فراموشیه
  26
  2
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  نه تنها افیون زدن بلکه گروپ حال هم داشتند. کاملا حرکاتش مشهود است.
  15
  6
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  مردم اینجا, از رفتارش بسیار ناراحت و خشمگین هستند و میگویند این کار در شأن یک نخست وزیر نیست تا پاسی از شب در کلوپ شبانه بسر ببرد و او کارهای مهمتری دارد
  9
  6
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Chokam - ری، ایران
  والا قرار بود ۳ روزه قاره سرخ شود. ۶ ماه نشسته اینجا تاواریش تا کنون اینجا ندیدم. مگر اینکه دم و دم گرهارد شرودر صدر اعظم سابق آلمان را واسطه می‌‌کند. یک کاری بکن جنگ تمام شود. الکل هم چیزی خوبی‌ است. ما که هیچ مشگل با آن نداریم. تا زمانی که افراط نشود. هیچی‌ بهتر نیست از یک لیوان شراب سرخ در کنارش کمی نان و پینر. وگرنه بقیه آن چرت پرت است. شنیده ؟ در واگن قطار همسفر به همسفر شراب تعارف می‌‌کند. طرف می‌‌گوید خیر مسلمان هستم. سوسیس تقدیم می‌‌کند. خیر مسلمان هستم. حشیش تقدیم می‌‌کند خیر مسلمان هستم. طرف می‌‌گوید فلان فلان شده.عرق که نمی‌‌نوشی. حشیش که نمی‌‌کشی. گوشت خوک هم که نمی‌‌خوری .پس کجا شما مسلمان است؟ یا از هم وطن آارمنی در جلفا پرسیدند.چگونه با مسلمان‌ها کنار می‌‌یاد؟ گفت بد نیست. ماست و دوغ ما را نمی‌‌خرند .می‌ گویند حرام است. ولی‌ برا عرق کشمش ما صف می‌‌بندند
  3
  4
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  حوزه علمیه نیست که گروپ حال دهند.عوضی‌ گرفتی . حالا اگر مرد بود این همه جنجال می‌‌شد. بوریس جانسن ۱۰۰ تا از این بیشتر عملکرد داشت. کسی‌ ککش گزید؟
  3
  8
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  مردم نه. روزنامه‌ها راست و قسمتی‌ از مردم . دوستی‌ فنلاندی اینجا زیاد داریم. می‌‌گویند. جنجال الکی‌. هیچ خبری نیست مگر روزنامه‌ها بلوار.
  4
  7
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. اروپاقاره سرخ اشاره به خونه،اخرینش ۷۷سال پیش فتح برلین توی المان به۲میلیون زن المانی تجاوز کردن ، یکی دیگه همین۲۰سال پیش نسل کشی توی بالکان توسط قصاب میلونوویچ. این بوچا هم امروز، برای همین به اروپا میگن قاره خون. اون شراب قرمز برای حفظ کلاس و نژادپرستی که بگن بله ماکلاس داریم دیواربکشن بین خودشون بامسلمانا، نه اینکه واقعی برای مستی.شراب مال ایرانه که براش نژاد مهم نبوده چهارراه تمدنه
  5
  1
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  زندگی شخصی افراد تنها و تنها به خودشان مربوط است. ایشان بدون کوچکترین تردیدی در انجام تام و کمال مسئولیتهای کشوری که دارد ثانیه ای درنگ نمی کند. که اگر چنین نبود کشورهایی مانند فنلاند، نروژ، سوئد و دانمارک از نظر رفاه اجتماعی شهروندان و پیشرفتهای مختلف از همه نظر در صدر فهرست تمامی آمارهای جهانی قرار نمی داشتند.
  1
  7
  شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  منکه. فهمیده نهی جفنگیات تو. تواز کجا آمدن. بر. فارسی یاد گرفتن
  1
  1
  یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  نمیدونم چرا دیسلایک میکنن! واقعیت ایه که این خانم حالش بده و گروپ هم رفته ! حالا دیسلایک کنین تا صبح!
  0
  1
  جمعه ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.