عطالله مهاجرانی برای دادگاه احتمالی در لندن به دنبال وکیل می گردد

ایران وایر: بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌وایر عطاالله مهاجرانی که مواضع او در حمایت از ترور سلمان رشدی خبرساز شده بود به دنبال وکیل برای دفاع در دادگاه احتمالی است.

یک روز پس از سوءقصد به جان سلمان رشدی، عطاالله مهاجرانی در توییتر خود از نوشتن کتابش در دفاع از حکم قتل سلمان رشدی ابراز خرسندی کرده بود و نوشته بود حق‌التألیف این کتاب که ۳۰ بار تجدید چاپ شده، برای او «حلال و شیرین و گوارا» است.

وزیر سابق ارشاد دولت محمد خاتمی در توییت دیگری که دقایقی بعد آن را پاک کرد نوشت که از محاکمه در لندن به دلیل نوشتن این کتاب استقبال می کند.

عطالله مهاجرانی همچنین نوشته بود که «امروزه نیز بعد از حادثه مجروح شدن رشدى، همان نغمه کتاب من و فتواى امام نو شده است. من محاکمه در دادگاه لندن را، درخشان‌تر از استیضاح مى‌دانم، آماده‌ام تا از این فرصت طلایى بهره‌مند شوم. جدى باشید.»

این موضع‌گیری‌، واکنش‌های زیادی را برانگیخت و بسیاری خواستار بررسی لغو اقامت مهاجرانی در بریتانیا شدند. اندکی بعد عده‌ای جلوی خانه او در لندن تجمع کردند و علیه حمایت او از ترور سلمان رشدی، اعتراض کردند. سرانجام پای پلیس هم به ماجرا باز شد و پلیس با حضور در منزل مهاجرانی از او سوالاتی پرسید. علیرغم این مهاجرانی در توییتی این تجمع را به هواداران مجاهدین خلق نسبت داد و حضور پلیس را به واسطه حفاظت از خود عنوان کرد.

با این حال به گفته دو نفر از نزدیکان عطاالله مهاجرانی در لندن، او در حال گفتگو با جامعه مسلمانان بریتانیا برای پیدا کردن وکیلی است که از او در دادگاه احتمالی دفاع کند.

چند گروه و شخص ایرانی-بریتانیایی در صدد هستند که از مهاجرانی برای نوشتن کتاب «نقد توطئه آیات شیطانی» شکایت کنند. در حالی که مهاجرانی در توییتر به خبر دادگاهی شدن خود، با طنز جواب داد، اما او و خانواده‌اش از تبعات به دادگاه رفتن که می‌تواند شامل پرداخت جریمه و لغو شهروندی بریتانیا باشد هراس دارند.

به گفته برخی منابع نزدیک به آقای مهاجرانی، او پس از حمله به سلمان رشدی در روز یکشنبه ۱۴ آگوست، رایزنی‌های خود برای بازگشت به ایران را هم تشدید کرده، اما هنوز جواب مثبتی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی دریافت نکرده است. گفته می‌‌شود که غلامحسین کرباسچی و محمد عطریان‌فر در چند سال اخیر مشغول رایزنی برای بازگشت مهاجرانی به ایران بوده‌اند.
+110
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  اصلاحات در دین بخصوص اسلام بی‌معناست! شریعتی‌ها و سروش‌ها در اوهامند و خاتمی‌ها در پی قدرت! 😖
  2
  78
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  پس اصلاحات دینی کجا کاربرد داره؟! توی خانه و امور شخصی می‌توان از اصلاح دین فاکت اورد اما در سیاست هرگز! این ادعا هم قرنهاست در حکومت‌ها آزمایش شده و شکست سختی خورده، همانا اصلاحات در ایران اسلامی به نمایش گذاشته شد و هیچ چیزی رو نتیجه نداد جز استمرار حکومت انسان‌ستیز اسلامی!! 😖
  2
  55
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بیاد اینو بگیره که وکیلش بشه (علی دایی اینو گفت!!)
  3
  54
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  باید دیگه رایزنی کنه برای رفتن دیار باقی
  2
  59
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  چرا تمام انقلابیان چپ و راست ۵۷ به اروپا و آمریکا (رفته اند)میروند ، چرا بکعبه آمالشان ، کشورهای عربی یا چین و روسیه یا کوبا نرفته اند !؟! یک عده شارلاتان با کمک ساده لوحان در ۵۷ برای چاپیدن ایران ثروتمند قدرت را بدست گرفتند . از هر جا جلوی ضرر را بگیریم منفعت است.
  9
  76
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ekman - شیراز، ایران
  بیشرف الدنگ که میگن ایشون تشریف دارن.
  2
  4
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.