چرا پلیس متروپولیتن لندن به خانه عطاالله مهاجرانی رفت؟سید عطاءالله مهاجرانی (زاده ۱۳۳۳ در شهر اراک) سیاست‌مدار ایرانی است. وی نماینده شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی، معاون پارلمانی نخست‌وزیر در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در دوران ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی، عضو شورای سیاست‌گذاری صداوسیما و هم‌چنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره اول ریاست‌جمهوری محمد خاتمی بود.
 
او هم‌چنین عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس بود و هم‌اکنون در بریتانیا سکونت دارد.وی در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۳۳ در اراک زاده شد. تحصیلات عالی خود را در رشته تاریخ در دانشگاه‌های اصفهان (کارشناسی)، شیراز (کارشناسی ارشد) و تهران (دکتری) گرفت.
 
همسر او جمیله کدیور و نیز برادرزنش محسن کدیور، از فعالان سیاسی‌اند. هم‌چنین در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی، اعلام شد که محمدمحسن مهاجرانی، پسر عطاءالله مهاجرانی، در رابطه با پرونده گم شدن یک دکل نفتی گم‌شده، بازداشت شده‌است.
شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران یک طرف این قرارداد بوده‌است. محسن مهاجرانی نهایتاً از اتهامات پرونده دکل نفتی تبرئه شد.
+137
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  اصلاحات در دین بخصوص اسلام بی‌معناست! شریعتی‌ها و سروش‌ها در اوهامند و خاتمی‌ها در پی قدرت! 😖
  3
  52
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. گرامی. اگر دین را اصلاح کنند که دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند. میشود مدرنیسم!
  0
  19
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دقیقن! چون، عقب‌افتادگی و پسرفت با مدرنیسم یا تجدد و پیشرفت هیچگاه همخوانی ندارند و دو مفهوم متضادند! ✌️ اما اصلاحات کجا کاربرد داره؟! توی خانه و امور شخصی می‌توان از اصلاح دین فاکت اورد اما در سیاست هرگز! این ادعا هم قرنهاست در حکومت‌ها آزمایش شده و شکست سختی خورده، همانا اصلاحات در ایران اسلامی به نمایش گذاشته شد و هیچ چیزی رو نتیجه نداد جز استمرار حکومت انسان‌ستیز اسلامی!! 😖
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.