رضا پهلوی: جهان صدای ملت ایران را بشنود و به آنها برای رسیدن به آزادی کمک کند

 شاهزاده رضا پهلویصدای آمریکا: شاهزاده رضا پهلوی تلاش برای قتل سلمان رشدی نویسنده سرشناس را «آخرین نمونه‌ای» دانست که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی «برای خفه کردن آزاداندیشان تا کجا پیش خواهد رفت.»

شاهزاده رضا پهلوی در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه ۲۵ مرداد در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده، جمهوری اسلامی را «رژیم تروریست و جنایتکار» خوانده که «با تمام موجودیت خود، الهام‌بخش چنین حملات شنیعی است» و «از مدافعان حقوق بشر و مخالفان ایرانی تا شهروندان و مقامات خارجی» و «مردم ایران» «کارزار خشونت و ترور خود» را ادامه می‌دهد و «جهان را به گروگان گرفته است.»

او با انتقاد از «قدرت‌های غربی» به دلیل «برابری اخلاقی» دادن به جمهوری اسلامی به واسطه ادامه مذاکره، گفت که آنها «به این کارزار وحشیانه ترور که از بالاترین سطح رژیم فرمان می‌گیرد، جسارت و قدرت و شجاعت بخشیده‌اند» و نزدیک بود سلمان رشدی «تاوان این سیاست ناشی از اشتباه محاسباتی را با جانش بدهد.»

شاهزاده رضا پهلوی در این بیانیه که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده، با تأکید بر این که «وقت آن رسیده که جهان به صدای ملت ایران که مدتهاست نادیده گرفته شده، توجه کند و به آنها در مبارزه‌شان برای آزادی کمک نماید»، خواستار آن شد که جهان «یک‌بار برای همیشه هم‌چون حکومتی مطرود با این رژیم رفتار کند.»

پیش از این ۱۴ «روشنفکر دینی» ایرانی نیز با محکوم کردن ترور سلمان رشدی، اعلام کردند: «به اسلامی که مجوز ترور دهد کافریم.
+126
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  یک خاندانی با کودتای انگلیسی و امریکایی ها سر کار آمدتد , احزاب سیاسی تعطیل , حدود 100 روزنامه آزاد تعطیل , جای آزادیخواه و روشنفکر تبعید و زندان و یا کشته شدن با آمپول پزشک احمدی, اسم مجلس ملی گذاشته شد طویله , اسم نماینده مجلس مشتی خر , جای منتقد خارج از کشور , گرفتن 34000 قطعه زمین از صاحبانشان با توسل به زور , کشتار و بمباران عشایر غیور کشور ,کشتار مردم معترض به کلاه پهلوی درمشجد گوهرشاد مشهد,تخته قاپو کردن عشایر , ایجاد ساواک برای شکنجه و ارعاب آزادیخواهان , , تعطیل کردن قانون مشروطیت و قانون اساسی و ... .البته داروی ضد شپش هم وارد کردند وچند تونل هم با پول خود مردم و پول نفت مردم درست کردند . ملت هم موقع ترک کشور چراغان کردند و نقل و شیرینی پخش کردند . حالا طرفداران این خاندان محترم میخواهند با توجه به کارنامه روشن و شفاف ایشان , آزادی و دموکراسی به کشور بیاورند . با احترام به نظر طرفداران استبداد و دیکتاتوری رژیم پهلوی سابق م بنده نظری ندارم.
  91
  23
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  درود بر پادشاه قانونی ایران
  15
  50
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. بنده نیز با حترام به نظر شما این را اضافه میکنم که تمام مزخرفاتی که در کامنتتان به خاندان خدمتگزار پهلوی نسبت دادید چیزی نیست بجز چرندیاتی که چپ های ورشکسته و آخوندهای دغلباز شایع کرده اند. با احترام به شما و نظریاتتان امیدوارم اعتیاد به ساندیس شما هر چه زودتر معالجه شود.
  8
  49
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا

  متوجه هستید آقای رضا پهلوی در مواقع شلوغی پیدا شده و بیانیه های کلیشه ای صادر میفرمایند به گذشته مراجعه بفرمایید خواهید دید شهری با اعتصابات و یا شلوغی های شدید ایشان سریع خودشان را نشان میدهند الآن شهر کرد ۵ روز است نا آرام و درگیری ماموران رژیم به خاطر نبود آب با مردم ادامه داره رضا پهلوی این جور مواقع خود را نشان میدهد . اگر ایشان مرد عمل بودند انتقام خون پدر را میگرفتند چرا از حزب بلشوبک دموکران امریکا به قتل شاه فقید به دست مایکل دی بیکی پزشک معرف حزب دموکرات آمریکا و مامور قتل شاهنشاه به دادگاه شکایت نکردند ؟؟ انتظار نباید داشت که این پولدار بزدل ترسو زمانی بفکر ایران و مردم ایران باشد. کسی که اینهمه بی غیرت باشد لایق شغل سیاسی نیست.
  46
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  بالام جان مثل اینکه مرغ تو یک پا داره بارها با سند و مدرک بهت ثابت کردیم که در ایران هیچوقت ۱۰۰تا روزنامه که هیچ ۱۰۰تا برگ کاغذ هم چاپ نمیشده که اینها بخواهند تعطیل کنند احزاب سیاسی هم که همهگی سر و تهشون به خارج وصل بود و الآن چیزی ازشون باقی نمونده چون مردم بهشون اعتماد نمیکنند باقی چرندیاتی هم که نوشتی ارزش توضیح دادن نداره
  11
  35
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  خرس وحشی به جان زندانی سیاسی افکندن و بستن ۱۲۰ کیلو به پنکه و تجاوز به کردن به او را فراموش کردی ؟ فکر نمی‌‌کنید دیگر از این ماست نمی‌‌شود کره گرفت. ۴۳ سال گرفتید. دیگر رمقی در این ماست نیست.
  12
  36
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  متأسفم برات که دستاوردهای دوران پهلوی رو درک نکردی. 😬 برای رسیدن به دموکراسی باید توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی داشت. به منافع ملی ارج گذاشت. حق شهروندی خارج از داشتن کدام عقیده! حکومت اسلامی، ملی‌گرایی یا ناسیونالیسم را یک امر متباین با دین می‌بیند چون دارد از چارچوب عقیدتی دیگری دفاع می‌کند، برای همین درکی از منافع ملی ندارد. آن‌ها درک از منافع عقیدتی و ولایی دارند. 😖 در حال حاضر منافع حکومت دور از درک منافع ملی است و برای همین افرادی باید انتخاب شوند که در خودشان منافع ملی را متبلور کنند!! ✌️ اساس روحانیت به خاطر تعالیم و اعتقاداتش به شدت ستیزه‌جو است. 😖 ستیزه‌جویی با دنیا آن چیزی‌ست که در دوران پهلوی‌ها به خاموشی گرایید و با تعامل با همسایگان قدمهای اساسی برای رسیدن به دموکراسی برداشته شد. دوباره می‌نویسم، توسعه، همزیستی با دنیا، نگاهداری حق شهروندی و اساسن ملی‌گرایی از امتیازات والای دوران پهلوی‌ها بود. بدون ملی‌گرایی هیچگاه به دموکراسی دست نخواهیم یافت!!
  6
  42
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  فانتوم2 - فالکنبری، سوئد

  طرفداران پهلوی ملعون بزار هر از گاهی که یارو کله را از زباله دان تاریخ میاره بیرون حال کنن بابا، جمهوری اسلامی ایران عزیز چند وقت دیگه ماشاالله عمرش میشه نیم قرن، با توجه به عمر میانگین هشتاد ساله برای بشر همگی ما کاربران بدنمان در قبر پوسیده و استخوانها کامنت میزارن که هنوز جمهوری اسلامی ایران عزیز پا بر جاست، ساندیس هم نود درصد شکر داره و به هیچ عنوان برای ورزشکاران توصیه نمی شود.
  52
  9
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  طرفداران جمهوری اختلاسی که فکر میکنند عمر نحوست بار و پر از فساد و دزدی این حکومت نیم قرن میشه بروند و ببینند آنهایی که چند سال پیش طرفدار بودند امروز مخالفند و همینجور داره به تعداد مخالفین اضافه میشه انقلابی که بیش از 95 درصد مردم طرفدارش بودند حالا آب کشیده و فقط یک مشت گدا گشنه به خاطر یک بشقاب غذا و دو قلپ ساندیس براش سینه میزنند که اینها رو هم میشه به موقع خرید
  6
  27
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  فانتوم2 - فالکنبری، سوئد
  طرفداران حکومت اسلامی ملعون، بزار هر از گاهی در تاریخ ننگینش از روی حماقتشون با فریب و دغل‌بازی سر بلند کنن ننه، جمهوری اسلامی نحس چند وقت دیگه به امید خدای ضد انسان الله عمرش میشه نیم قرن، با توجه به عمر میانگین هشتاد ساله برای بشر همگی ما کاربران بدنمان در قبر پوسیده و کامنتها و اطلاعات تو اینترنت میزارن سالها باقی میمونه که نشون میدهد، هنوز اسلام ضد بشر پا بر جاست و با نفی اسلام به انسانیت ارج باید گذاشت! ساندیس هم نود درصد شکر داره و به هیچ عنوان برای ورزشکاران توصیه نمی شود، بلکه برای حامیان امتی که تعدادشان هر روز رو به اضمحلاله تا شاید باز هم به طرفداری از ج.ا. دست بزنند! 😖
  6
  27
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  فانتوم2 - فالکنبری، سوئد

  بی جاویدان،عمر بشر که جاویدان نیست،تو که ۴۵ سال صبر کردی بازم صبر کن ،فقط بپا صبر دونت نزنه بیرون.
  31
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  Butler - سیدنی، استرالیا
  هرچه در ایران دارید از خیابان و بیمارستان و دانشگاه و بهداشت و علم و صنعت و غیره از زمان خاندان بزرگ پهلوی است این خاندان بزرگ ایران را زنده کردند و در عمل ثابت کردند ایرانی می‌تواند زندگی شاد و‌پر افتخار و آزاد داشته باشد. تمام حرف‌هایی که شاهزاده رضا پهلوی زده آند حقیقت است و تنها دلسوز مردم و امین مردم ایشان هستند ایشون سیاستمدار و شخصیت بزرگی هستند که راه نجات و سرفرازی ایران و چگونگی تعامل با دنیای مدرن و کشورهای غرب و شرق و کل دنیا را بخوبی میدانند و مردم هم بخوبی این را فهمیده اند که خواهان بازگشت پادشاهی به ایران هستند
  6
  26
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان

  خدایا به شازده بی عرضه ما پوستی کلفت تر و کمی هم غیرت عطا بفرما ، بلند بگو آمین تا لال نمیری
  32
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  millionaire - منچستر، انگلستان
  تو چرا همش دم از چیزهای کلفت میزنی؟ سیبیل کلفت پوست کلفت چه خبرته
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. زر نزن
  7
  1
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  متاسفانه هر چند سالی تقریبا نیم قرنی دنیا شاهد تغیراتی میشود این تغیرات یا بصورت انقلاب و یا جنگ و یا گشف و تولید امراض همه گیر و یا تولد تعدادی دیکتاتور سیاسی و یا مذ هبی و همچنین اقتصادی همه و همه جهت نابوی . انسانها میباشد .و غیر قابل کتمان است بسوز و بساز..
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  millionaire - منچستر، انگلستان
  زر نزده اش هم هست منتهی پوستش خیلی کلفته میخوای؟
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  خوشم میاد شاهزاده به راحتی‌ می‌تونه با اعصاب و روان بعضی‌ از خود فروخته‌ها بازی کنه و خوب بسوزونتشون
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  جهان براش ایفون مهمه، اون امریکایی یاانگلیسی براش خریدن ایفون۱۵مهمتره تا میلیونا نفر توی اوکراین اواره و کشته بشن،ایران که نه جنگه نه بمباران، اونا ایرانیا رو میشناسن ۳تاانقلاب کردن توی یه قرن،خودشون نمیدنن چی میخوان
  0
  0
  جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.